yayın için sahte önerisi

Konu, 'Sahte Yemler' kısmında haySpinine tarafından paylaşıldı.

1. Vedat Abayoğlu

Vedat Abayoğlu Vedat Abayoglu

Favori Kamış:
    Shimano Game ARC
    Favori Makine:
    Okuma V system
    En İyi Avı:
    Sarıkuyruk
    Sevgili Fatih

Özellikle İlkbahar aylarında yayınlarda üreme içgüdüsüyle akarsuların üst kısımlarına doğru harekete geçer.

Özellikle şayet bu akarsu birbaraj ile kesilmişse,baraj kapaklarının altındaki çoşkulu bölümlerde sahteye daha çok itibar eder yayınlar.Bu durum nerdeyse tesadüfi olmaktan çıkar resmen yayın için sahte kullanımı haline döner.

Bu arada silikon Sassy'lere daha çok atladığı gibi kaşık ve rapalalara dahi itibar edecektir.

Ancak bilindiği gibi yayınların gözleri kücücük ve daha ziyade uzun bıyıkları ile avını farkedip koca ağzıyla halde edip avlanırlar.Bu bakımdan böylesi bir avda dipli çalışılıp yavaş çekerek avlanılmalıdır.

Ama sen aslında haklısın yayın esasında bir atcek avcısının hedef balığı olmaktan çok sadece böylesi durumlarda ve şayet göl veya barajın suyu hakikaten çok berraksa,bu keresassy çok yakınından geçiyorsa görebilir ve hamleder sassyyi adeta ambarlar ve yakalanır.

Geçtiğimiz hafta beraber avlandığımız Balıkesirden Tamer kardeşim beyaz sassyle (jig headli)yakaladığı 13 kg civarında bir yayının resmini bana gösterdi.Avlandığı gölet ise berraklığıyla meşhur bir yer.İcabında ondan ister sizlere sunabilirim.

Sevgimle kal

2. fatih

fatih fatih gürtekin

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    nızı salın gitsin seneye daha büyüğünü yakalarsınız.

Bu setteki ilk Pembe sahteyle 10 kg civari yakaladim ama kacirdim,levrek ve kasna ya atiyordum, malezef misina dayanmadi 0.16 normal misinaydi,aksam 6 civariydi yuzeyde balik atlayan bir noktaya oltami savurdum duser dusmez kapti, aksam 6 civariydi.buyuk yayinlar icin tembel leşci vs dogru olabilir ama boyu ufaldikca aktifligide artiyor baliğin,

Arkadaşlarin dedigi gibi fazla titresim yapan ama ozellikle agir cekildiginde bile bunu yapabilecek sahteler kullanmak lazim ,bi balik yuzeye zipliyorsa bilinki arkasinda bi dev var ziplayan balik ne kadar buyukse devinde trofe olma ihtimali artiyor, kucuk şapirtilari sinek bocek avlamak,icin kucuk baliklar cikariyor atlayan balik n3 kadar buyukse o noktada mutlaka trofee vardir hemen oraya oltanizi savurun,