Rapala vernik

Konu, 'Sahte Yemler' kısmında Furkankaplan tarafından paylaşıldı.

1. Furkankaplan

Furkankaplan Furkan Kaplan

Rapala tarzı sahte balıklarda boyaları parca parca dokuluyor. bunun için cam verniği, sır verniği gibi şeyler var bunu bilen birisi açıklayabilir mi ?
    Nasıl birşey kullanmamız gerekir ?

2. baraküda007

baraküda007 fatih

merhaba furkan vernik işe yaramaz daha önce forumda bir arkadaş paylaşmıştı pattex epoxy kaplarsan çok iyi koruyor boyası asla dökülmüyor dişli balıklar ısırınca bile birşey olmuyor ben bütün sahtelerimi bununla kapladım sahtelerin yüzme aksiyonlarınıda etkilemiyor bir ürünle yaklaşık 20-30 kadar sahte kaplarsın ürün bak bu http://www.koctas.com.tr/yapistirici-ve-bantlar/henkel-pattex-epoxy-mix-177771/13538-19676/ ürün yapıştırıcı ama renksiz şeffaf iki tane yan yana şırınga şeklinde tüp yanında küçük bir tabak gibi bir şey var ürünü içine sıkıp karıştırıyorsun daha sonra kalın bir sulu boya fırçasıyla sahtenin üzerine sür aynı boyar gibi daha sonra sahteyi gagasından bir köpüğe sapla 1-2 gün kurusa iyi oluyor ama ürünü sürmeden önce iğneleri çıkar birde çok çabuk kuruyor o yüzden tabağının içine çok fazla sıkma tek bir sahteyi kaplayacak kadar sık o da bir nohut tanesinden biraz büyük olsa yetiyor fıçada hemen donuyor bir fırçayla bir sahte boyarsın fazla fırça al yada tinere koy fırçayı mutlaka dene pişman olmazsın beğenmezsen kuruduktan sonra üzerinden çıkarabilirsin sivri birşeyle küçük bir delik aç sonra elinle sıyır çıkıyor aynı deri gibi

3. trofe59

trofe59 xxxxx

şeffaf oje ile de koruma sağlayabilirsin yelpaze şeklindeki suluboya fırçası ile yaparsan daha kolay oluyor.

4. Furkankaplan

epoxy veya Dyo'nun sprey verniğini denicembakalım nasıl olucak teşekkürler. oje çok dayanır mı bilmiyorum.

5. ellidokuz

ellidokuz Özden Abraş

Favori Kamış:
    okuma alumina 10-40 gr 2,40cm
    En İyi Avı:
    3850GR LEVREK- 47 cm LÜFERGİL- 58 cm zargana
    devcon epoxy 30dklık ben onu kullanıyorum gayette memnunum.. avcılığa ve yüzüşüne hiç bir negatif etkisini görmedim..

6. Furkankaplan

Devconun bi paketiyle kac balik boyanir

7. Allochthonous

Allochthonous Kemal

şeffaf oje iyi oluyor.

8. Furkankaplan

ojenin ömrü ne kadar 2 3 kullanımda çıkar mı ?

9. baraküda007

baraküda007 fatih

oje dayanmaz furkan ama epoxy yapıştırıcı olduğu için hiç birşey olmuyor çünkü üstünü kaplayan koruyucu bir katman oluşturuyor sahteyi vurup kırsan bile epoxy nin altında sahte dağılmadan kalır sadece fırçayı sürerken düzgün bir şekilde sür pürüzsüz şekilde kapla epoxy -30 cg ve +150cg suya dayanıklıdır. yüklediğim resimde görünürse sahtelerin hepside epoxy ile kaplanıp o şekilde kurutuldu :thumb:

Ekli Dosyalar:

10. Furkankaplan

teşekkürler. epoxyi deneyeceğim

11. baraküda007

baraküda007 fatih

rica ederim furkan son bir not epoxy i sürereken sahtenin gagasın tut köpüğede saplarken kuyruk tarafındaki iğne geçen halkadan karga burun penseyle tutup köpüğe sapla epoxy sürdüğün yere dokunursan üzerine parmak izin çıkıyor o yüzden kuruyana kadar donmamaya çalış kuruyuncada soğuk suyun altına tut elinle biraz ov üzerindeki yapışkanlığı gidiyor o zaman

12. Balikci34

Balikci34 selim

Favori Kamış:
    Sportex,Shimano
    Favori Makine:
    Shimano,Daiwa,Dam,Abu
    En İyi Avı:
    Turna
    Bence deneme...

13. baraküda007

baraküda007 fatih

adam sahtelerinin boyasını korumak istiyor bildiğin daha iyi bir yöntem varsa söylede onu yapsın söyle o zaman herşeyi bilen adam söyle hangi yöntem yardımcı ol arkadaşa o zaman

14. Balikci34

Balikci34 selim

Favori Kamış:
    Sportex,Shimano
    Favori Makine:
    Shimano,Daiwa,Dam,Abu
    En İyi Avı:
    Turna
    Tabiki bu sorunun cevabı var ama sana bilgi yok bundan sonra,ara internetten bul yada takip et bu siteyi,belki günün birinde yazarım sende öğrenirsin...

15. TuRKLoRD

TuRKLoRD Polat

Favori Makine:
    Banax sx 5000
    Bu konuda bir şey biliyorsanız paylaşınki bizlerde öğrenelim.

16. Balikci34

Balikci34 selim

Favori Kamış:
    Sportex,Shimano
    Favori Makine:
    Shimano,Daiwa,Dam,Abu
    En İyi Avı:
    Turna
    Polat bey,aslında çok isterdim bu konu hakkında bilgilerimi buraya aktarmayı,ama biz bilgi aktaralım isterken,hakaretlere uğruyoruz,ne çok bilmişliğimiz ne orta sevye bilgimiz kalıyor ve bazen kendi kendime soruyorum,niye uğraşıyorsunki diye,bakarsanız bu sitede en çok paylaşım yapanların içindeyimdir,neden niye ,kimin için ne için ,neyse ...bukonunun devamıda bu alttaki konuda devam etti...

http://www.balikavi.net/forum/showthread.php?t=61355

17. baraküda007

baraküda007 fatih

hiç boşuna merak etmeyin birşey falan bildiği yok bilse yazardı zaten işi gücü böyle kendini büyük göstermek sadece kendi egosunu tatmin ediyor işte sana bilgi falan yok yazıyor bende yalvarıyodum zaten bilgi ver diye bu yazı tarzı egoistçe değilde ne? sana bilgi falan yok yazmak resmen egoistlik kendini beğenmişlik ve kibir dolu bir söz

18. TuRKLoRD

TuRKLoRD Polat

Favori Makine:
    Banax sx 5000
    Evet bu konuda haklısınız.O yüzden bende paylaşım yapmıyorum.
    25 tl ye kamış ve makine alanlar,2 ay önce bu hobiye merak salanlar bazen bu hobiye yıllarını veren insanların bilgi aktarımı konusundanki şevklerini kırıyorlar.Çok bilmişlik yapıyorlar.
    Arkadaşın açtığı konu hakkında eğer daha iyi bir deneyiminiz var ise bende ögrenmek isterim.

Sizde haklısınız biraz ters bir cevap vermiş selim bey :) .
    Açtığınız başlıktaki soruya bende cevap arıyorum.BU konudaki bilgisini paylaşmasını beklerim.

19. ellidokuz

ellidokuz Özden Abraş

Favori Kamış:
    okuma alumina 10-40 gr 2,40cm
    En İyi Avı:
    3850GR LEVREK- 47 cm LÜFERGİL- 58 cm zargana
    aylar sonra forumda bi mesaj yazdım sonra konuya tekrar dönüp bakayım dedim. yine tartışma var :) forumda kavga eksik olmuyordu her konuda fikri olup her konu da bilgisi olan bi zat vardı ( herkese laf sokan) takip etmeyi bırakmıştım forumu, can sıkıyordu zevkine bi şeyler araştırır yorumlarken.. neyse bunlar tabi benim kişisel görüşlerim. şimdi bakıyorum da fikir beyan etsen de etmesende bi şey değişmiyor yine kavga gürültü, herkes haklı :) forum benim için yararlı ömrünü doldurmuştur . güzel arkadaşlıklar edindim buradan da.. bu arada selim bey üzerime alınmadım söylediklerinizi size hitabende yazmadım yanlış anlaşılma olmasın Turklord nickli arkadaşla aranızda olan bir konudur, bilmiyorum.

sen dayvacı sen şimanocu sen rapalacı sen bilmem neci.. çok ayrışmışız forumda !

neyse cümleten rastgelsin

20. kakaksum1

kakaksum1 Mustafa

forumda aktif yorum yapmasamda takip ettiğim kişilerden biriside Selim Beydir. Belkide sizin tavsiyeniz ile tecrübesi vardır ve kendisi daha iyi bir madde önerecektir. ben özelden soracağım