şıp şıp video 2005 yılı

Konu, 'Videolar' kısmında bülenttok tarafından paylaşıldı.

1. covanny

covanny Fatih

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    1 kg turna
    şıpşıp

Bülent abi tekne hızı ne olmalı? arkadan gelirken elimizle çekip bırakıcazmı yoksa sabitmi tutuyoruz?misina kaçlık ve 3 lü kanca kaç numara olmalı sen topitop çubuğu kullanıyordun değilmi? peki abi 3 lü iğne ucu çubuğa sığıyormu?

2. bülenttok

bülenttok BÜLENT TOK

Favori Kamış:
    amudson kudos, okuma v sistem,
    Favori Makine:
    shimano sahara ve symetre. daiwa emcast, daiwa bg ,
    En İyi Avı:
    izmit körfezinde iki kiloluk bir sinarit,
    Fatih kardeş misina kaçlık diyorsun sağlam 30 luk misina senin işini görür.Dedimya hangi balığın atlayacağı belli olmuyor.Ben ilk kullanmaya başladığımda iki tane levrek kaçırdımki sorma.Ne oldu iğneler açıldı.Kaliteli misima ve iğne kullanmanı tavsiye ederim.Üçlü iğnen siyah olsun 4-5 numara iyi olur.4-5 numara iğne melenurda iyi fakat buna levrekte çok atlıyor.levrekte iğneni büyütmen gerekir. Beyaz sap kısmının boyu yakalayacağın balığın boyuna göre ayarlanmalı.Bilirsin şu maket balıkları boy olarak çok çeşitli olurlar.
    Yani bu takımdan her boyda yapıp denemen daha iyi olur.Daha önceki yazılarımda belirtmiştim ağırlık kullanılmıyor.sadece iğne+sap+misina.Suyun üstünden çekilecek.

Tekne hızına gelince rolenti değilde yavaş yollu eğer kamışla çekersen arada bir kamışı hareket ettirmek yani kıskandırmak takımı ani hareketlerle su üstünde oynatmak avı kolaylaştırıyor.Aynı anda tekneden üç takım salabilirsin.Sadece dönüşlerde dikkat etmek gerekiyor.

Birde mümkün olduğunca kıyıya yakın gezmek lazım. Merak ettiğin başka bir konu olursa cevaplarım:)

3. covanny

covanny Fatih

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    1 kg turna
    Abi çok sağol beni aydınlattığın için ben melanura hastayım denizde dalıp sürünün içinde gezmek harika çok uyanık bir balık ben küçüklerini çok yakaladım tabiki suya iade edildi ama büyük nasip olmadı.Kafama takılan olursa başını ağrıtırım bak

4. iboonline

iboonline

ben hayatımda bu kadar çok balık yakalayamadım

tebrik ediyorum teşekkürler

5. cengiz dagtekin

cengiz dagtekin

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    eşkina 2,150kg
    vay be daha düne kadar yanımızda malzemeci (kepçeci,tüpçü vs.) olarak gökçeadaya balığa götürdügümüz arkadaşlar şimdi uzman olmuşlar bize ahkam kesiyorlar.ayrıca video yolluyacakmışın bizde ise ses var görüntü yok sevgiler saygılar yılmaz & cengiz ustan

6. bülenttok

bülenttok BÜLENT TOK

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    garip yılmaz kardeşim yorumunu okudum.seni biraz heyecanlı buldum.bir kaç gün içinde yeni videolarım gösterime girecek.bunların bazılarında sen de olacaksın.sana nasıl balık kepçelettiğimi tüm dünyanın izlemesine az kaldı.Ben her zaman söylerim ve yaparım.Benim işim balık yakalamak,affetmem leğenden balık çıkarırım.deniz,baraj,göl,dere ayırt etmem.Su varsa iş biter.zoka ile eşkina, teke ile lüfer.zarganayı yem yapar istavrit yakalarım.Ben ters adamım ne zaman ne yapacağım belli olmaz.Sen seyrettin olta ile 40cm boyunda ıstakozu yakalamamı.olta ile karides yakalarım.Kepçe işine gelince pek kullanmam balığı suda şaşkın eder dışarıya öyle alırım.Napayım ben böyleyim.Ben kendimi 7 yaşındayken okuttum.Hoca derin hocaymış adam sağ olsaydı senide götürürdüm ama ne yazıkki rahmetli oldu.Sevdiğim arkadaşlara el verebilirim.Benim yanımda birisi ben balık yakalarken of fuf edince üzülüyorum tadım kaçıyo isterimki her kes yakalasın ama olmadımı olmuyor.
    Şimdi işin sırrına gelince hadi biraz taktik vereyim.Önce yemi oltaya çok iyi yakacaksın takımın bir o kadar doğru ve düzgün olacak.VE ikinci önemli nokta sabırlı-sakin olacaksın.sinirlenmek olmaz.Konsantren bozulmayacak.Balığın suyunu bulacaksın.Balık hava durumuna suyun sıcaklığına ,akıntıya,rüzgara bağlı olarak hareket eder.Birde yemedimi yemez.Kralı gelse yediremez.Olta attığın yerde fazla hoplayıp zıplamayacaksın.Yere basarken ayak ucuyla basacaksın.Çok renkli giysiler giymeyeceksin.Yem takarken elin temiz olacak yeme başka koku bulaşmayacak.Mümkünse olta attığın yeri yemliyeceksin.
    Sana şimdilik bu kadar bilgi veriyorum.Bunları mutlaka uygula.Eğer hala balık tutamıyorsan yapacak bir şey yok.Üzgünüm.Bazı kişilerde negatif enerji bazılarındada pozitif enerji diye bir şey vardır.Negatif enerji büyük problem demektir.Kendine zararı kadar yakın mesafedeki kişilere dahi zarar verebilir.Ama varsın olsun biz dostumuzdan gelecek negatif enerjiye bağlı verimsizliklere razıyız.Hadi yeni sezon yeni şanslar demek.Kır dostum şu şeytanın bacağını da sevindir bizi.Senide izleyelim zevk alalım.:D :D :D :D

7. Lepistes07

Lepistes07 Orkun Şanlı

Favori Kamış:
    genelde küçük bi kasnağa sarılı 15'lik misina :)
    bülent abi önce rastgele. bu şıp şıp denilen düzeneği göremedim henüz, bi link verirsen seviniriz, çünkü melanurya tutmak ustalık ve sabır ister, cidden merak ettim... saygılar :)

8. bülenttok

bülenttok BÜLENT TOK

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Yılmaz kardeşim sesin çıkmıyor nerelerdesin.Sana seni anlatan bir yazı yazdım sen ortadan kayboldun.

9. Gariban Balıkçı

Gariban Balıkçı Baki

Nisan Mayis Aylarinda Mezgit Tutarken Oltama Yavru Kirlangiçlar Takilirdi, Haydi Büyüde Gel Deyip Denize Atardim. Ama Bir Türlü Büyüyenler Benim Oltama Gelmedi. Arkadaşlarim Ekim Kasim Ayinda Güzel Kirlangiçlar Tutuyorlar. Haydi, Herkese Rastgele

10. mallaca

mallaca Halil Barış Şengül

Favori Kamış:
    Makinalı kamış olta,her türlü el oltası,rapala
    En İyi Avı:
    Kiloluk mırmır,Kiloluk iskorpit
    Bülent abi dahasına rast gele.

11. emre2626

emre2626 emre

Favori Kamış:
    Lineaeffe adriatic 3,90
    Favori Makine:
    Blue Fish Eagle
    En İyi Avı:
    kırlangıç 1.5 kg
    bu şıpşıp takımında kurşun hiç kullanılmıyormu takımı resimli anlatamazmısınız