Foça da tekne veya organizasyon için yardım

Konu, 'Tekneden Balık Avcılığı' kısmında memetb3 tarafından paylaşıldı.

1. memetb3

memetb3 Mehmet

Favori Kamış:
    albastar
    Favori Makine:
    penn pursuit, okuma distance pro
    merhaba arkadaşlar. İki arkadaş foça veya aliağada tekne kiralayıp balık avlamak istiyoruz. İki kişi olduğumuzdan biraz tuzlu oluyor tabii. Bize hesaplı ve güvenilir bir kaptan tavsiye edebilecek veyahut okeye 4. arar gibi organizasyonuna adam arayan varsa dahil olmayı da isteriz. İkimizde ingilizce öğretmeniyi. Tur boyunca ingilizce dersleri bedava:) Kendi aracımız vardır. Kimseye yük olmadan güzelce paylaşmayı seven ılımlı, toleranslı, kafa dengi insanlarız. inşallah güzel dostluklar kurarız. herkese saygıla.

2. Vatusay

Vatusay Mert

Favori Makine:
    Ryobi ECUSIMA 8000Vi
    En İyi Avı:
    Sol el işaret parmağım
    Bu zamanda foçada nerdeyse tüm tekeler yazlık tur ile uğraşır ancak ilerisi için düşünüyosanız kaptanlar foçada kupez veya gopez i buldular mı dururlar sizi pek dinlemezler o yüzden bolca kupez avlayabilirsizniz ama farklı bi av istiyorsanız bence foçayı tercih etmeyin . normal balıkçı tekneleri var ufak belki onlar ile iyi avlar yapabilirsiniz ama onlarda zaman ayırır mı bilmiyorum

3. kaygisiz

kaygisiz Deniz Alkım

Favori Makine:
    Okuma Safina pro-65
    Mertin dediklerine katılıyorum. Birde eklme yapıcağim. Küçük balıkçı tekneleri eğer Plakalı ise balık avı için reeling sarı kağıdı olmayanları götürmeye yanaşmazlar. Bir yakalanırlarsa büyük cezası var bunun. Tabi istisnaalr kaideyi bozmaz. :D

4. memetb3

memetb3 Mehmet

Favori Kamış:
    albastar
    Favori Makine:
    dostum bu sarı kağıt nedir? Biz amatör olarak olta atıyoruz bunun için herhangi bir evraka gerek varmı ki? Ben 150 lira falan civarında bir paraya günlük kiralayabileceğimiz tekne arıyorum. Ya da benim gibi adam eksiği olan bir kaç kişi varsa beraber organize olalım istiyorum. foçayı tercih etme sebebim yolu güzel artı bi kaç hafta mordoğana gittik pek tat vermedi. çeşme de gopezden başka bişi yakalayamadık. Foça'da çipura-lidaki yakalayanları görüp imreniyorum forumdan. Bende çupra istiyorum artıkbanghead . Hem bahsettiğim sadece bu günler için değil. Güzel bir kaptan bulup denizin uygun olduğu her hafta sonu gitmek niyetindeyiz.

5. emreksk

emreksk Karsiyaka

Favori Kamış:
    remixon katana
    Favori Makine:
    penn 345 gti 2
    En İyi Avı:
    1.200 gr kalamar
    Arkadaslarin kaptanlar için yapmış olduklari genellemelere kesinlikle katilmiyorum,balığı bulana kadar arayan bir sürü tura çıkartan tekneye şahit oldum.Bu mevsim de fazla güzel balik yapmaz ama tavayi kesin doldurursunuz.
    Mustafa kaptan var eski foca da,Ceronimo teknesinin adi,Foca merkez den yeni limana dogru giderken sağdaki tahta iskeleye bağlı.150-200 arasi cikariyor.Eğer tersanede işi yoksa şiddetle tavsiye ederim Mustafa kaptani.

6. memetb3

memetb3 Mehmet

Favori Kamış:
    albastar
    Favori Makine:
    Ali kaptanla çıktık. gerçekten bize kupez harici balıklar da yakalatabilmek için çok uğraştı. Fakat kupez o kadar bol ki geçit vermiyor. Bi kaç güzel karagöz ve arkadaşım oldukça iri bir antenli aldı. Akşam üstü Kaptan bizi kalamara götürdü. Üç tane iri kalamar yakaladım. 4 ahtapot yakaladım fakat kilo altı olduklarından saldım. Çok zevkli bir gün oldu bu kadar fırtına arasında güzel bir gün bulduk. Ali kaptana burdan saygılar.

7. igore

igore Özgür

Bir dahaki av ne zaman?

Selamlar , ben de sizin gibi av delisiyim :)
    Bir dahaki av ne zaman ben de dahil olabilirim eğer sizce de uygunsa..mrsparkle mrsparkle

8. farukaan

farukaan faruk

Favori Kamış:
    Remixon wınner 360mm 80-120 gr
    Favori Makine:
    Okuma Trio RC-55-Ryobi ecusima 6000 vi
    En İyi Avı:
    Hep bir trança avlamak istemişimdir :)
    Merhaba Mehmet..Bizde 2 veya 3 kişi çıktığımız avlarda gününe göre 100-150 lira ödüyoruz..Ben bazen tek başıma müsait olduğum zaman arkadaşlarım müsait olmadığı için balığa gidemiyorum,bazen 5 kişilik teknede adam bulamadığımızdan 2 kişi çıktığımız oluyor..Bende bucada oturuyorum,arabam var,ava çıkacağımız zaman 1 hafta önceden falan forumdan paslaşırsak iyi olur,görüşmek üzere :)

9. eski balikci

eski balikci Erhan

Forumda Bucalıları görmek güzel...

10. ercann

ercann ercan

Favori Kamış:
    Deepblue jigg 180
    Favori Makine:
    Shimano Alivio 10000 FA
    En İyi Avı:
    Çipura 1200gr
    Doğru söze ne denir. Sırf bu yüzden, 2 ay önce imkanlarımı zorlayıp ufak ama teçhizatlı bir tekne satın aldım. İstediğim yere gidip, gönlümce balık tutabileyim diye. reeling Balık bulucuda taktırdım. Ama hala, hayal ettiğim avları yapabilmiş değilim. Erdal Tosun'un filmde dediği gibi; " Ne olmuş yani büyük balık tutamadıysak? Hayallerimizi satmadık ya...Bakarsın çifte bayram yaparız. mrsparkle Herkeze bol balıklı bayramlar. :thumb:

11. memetb3

memetb3 Mehmet

Favori Kamış:
    albastar
    Favori Makine:
    forumdaki Bucalılar bayramda organize olalım. Güzel tekne-kaptan bilen varsa birlikte bayram tatili bitmeden bir organizasyon yapabiliriz.

12. Ege Demirağ

Ege Demirağ Ege Demirağ

Favori Kamış:
    Okuma Lure Mania 2.13 5-20 7''1
    Favori Makine:
    Daiwa megaforce 1000 A
    En İyi Avı:
    Önemli olan balığın büyüklüğü değil yaşadığın heyecandır.Heyecan ince misinayla tutulan balıktır-LRF
    Foçada belirli taşlar var zamanında mercan çıkabiliyor , Onun dışında sırtı çekerseniz melanur alabilirsiniz. Foça eskisi gibi değil .

13. farukaan

farukaan faruk

Favori Kamış:
    Remixon wınner 360mm 80-120 gr
    Favori Makine:
    Okuma Trio RC-55-Ryobi ecusima 6000 vi
    En İyi Avı:
    Hep bir trança avlamak istemişimdir :)
    geçen hafta foçadaydık pek tadı yoktu denizin..gerçi havada çok bozuktu zaman zaman 5-7 gösterdi..bugün çeşmealtın da kıyıdan attık inanın foça da açıktan aldığımız balıktan bir farkı yoktu..

14. orcuncansiz

orcuncansiz ORÇUN CANSIZ

arkadaşlar abiler merhaba bucadan mehmet abinin yazısına cewap yazabılmek ıcın sıteye uye oldum :) balık hastasıyım bende cok olmustur 2 kısı 150 tl para werıp foçaya ava gıttıgımız .. oyle her zaman bizim gibi istekli arkadaş bulmak zor. bu hafta yine düşünüyoruz .arabam var saat hıc ffarketmez saygılı dost canlısı abileri kardeşleri arıyoruz. ismim orçun yaşım 27 bayraklıda oturuyorum. balıga gıdebılırz beraber bizim içinde sizin içinde iyi olur hayırlı geceler saygılar.

15. Suunto35

Suunto35 Onur

Yenifoçada balık avına götürebilirim.4.50 Teknem var 20 bg motorlu 3 kişi birde ben 4 kişi rahat av yapabiliriz. 3 kişi 90 TL makul bir fiyat akşama kadar cumartesi veya pazar olabilir düşünen olursa mesaj atsınlar özelden haberleşelim.

16. Umut Katipoğlu

Umut Katipoğlu Umut Katipoğlu

Favori Kamış:
    Cormoran 180cm Spin Kamış 5-25gr Atarlı
    Favori Makine:
    Effe Delta DT3000 5.2:1 Devirli 7+1 Bilyalı
    En İyi Avı:
    550gr Sazan / 350gr Kasna / 400gr Çupra
    Arkadaşlar konu çok güncel olmaldığından bir duyu yapmak isterim.
    23 Kasım Pazar günü tekne ile balığa çıkmak istiyorum.
    Muhtemelen 3-4 kişilik bir gurup toplayabilirim.
    Eğer sayımız daha fazla olursa 8-10 kişilik daha büyük teknelerle avlanmak ve
    farklı arkadaş guruplarında av yapmanın tadı bir başka olur.
    Hiçbirimiz ustası olmadığımız gibi daha önceden az biraz av tecrübemiz vardır.
    Hedefimiz Mercan-Çupra-Karagöz-Sargoz olacaksa sizleride bekliyorum.
    Kendim ayrıca kıyıdan spin avcılığında kullandığım ekipmanlarıda getireceğim.
    Çeşitli sahtelerle sırtı çekip ve ara sıra çapari atarak çeşidi arttırabiliriz.
    Eğer sizde haftaya ava çıkmak istiyorsanız şimdiden organize olalım.

17. engin1981

engin1981 engin

Merhabalar herkese. tekne ile balık avı için araştırma yaparken yazılarınızı okudum. bucada oturuyorum. daha önce amatörce zıpkın avı, kıyı olta veya tekne ile olta avı yaptım.şuan malzemem yok gibi. Eger güzel bir arkadaşlık ortamı oluşur ve düzenli tekne ile ava gidilecek olursa malzeme alıp size katılmayı çok isterim.

18. memetb3

memetb3 Mehmet

Favori Kamış:
    albastar
    Favori Makine:

23 kasımda ales var yoksa 5 kişilik ekibim var benimde maalesef uymuyor cumartesileri de çoğu arkadaş çalışyor gidemezseniz 30 kasımda beraber gidebiliriz

19. engin1981

engin1981 engin

23 kasım şayet bir organizasyon olursa plan ne olur acaba.nerede buluşulur kaçta buluşulur nasıl bir takne kiralanır kaçta dönülür vs

20. mithmag

mithmag Süleyman

Favori Kamış:
    ALBASTAR 2809 BOAT 120CM KAMIŞ
    Favori Makine:
    Ryobi ECUSIMA 8000Vi makine
    En İyi Avı:
    Karışık kayda değer bişey yok henüz :D
    Merhaba,

23 Kasım için ben katılabilirim yeriniz var ise. Karşıyaka'da oturuyorum, aracım yok maalesef.