Mercanlar ve Fangriler Gelmeye Başladı....5 Eylül 2014 Sivrice.:)

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında orhan kucukbicmen tarafından paylaşıldı.

1. Bordor

Bordor CAN BUGRA

Favori Kamış:
    Shimano Vengeance 270 MH
    Favori Makine:
    Okuma Safina Pro 40
    En İyi Avı:
    Lambuka,Yayın,Sudak limit üstü :)
    Tüm güzelliklerin yanında ayrıca hayvansever olmanız, hayvanların yaşam haklarına saygı duymanız nedeniyle sizi tebrik ederim. Gençlere güzel ve özel bir örnek teşkil ediyorsunuz. Az ile yetinmeyi bilen, sportif balıkçılığı farklı hırslarla zedelemeyen karakterinize de özeniyorum.

2. orhan kucukbicmen

orhan kucukbicmen Orhan Kucukbicmen

Favori Kamış:
    El ile balık avlarım, bu şekilde avlandığım için çok mutluyum.
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.

Bana karşı duyduğun güzel duyguların için sana kalpten teşekkürler Timur kardeşim.......:)

Esasında her şey bir bütün ve birbirine bağlı bir örgü yumağı, Denizi sevmemiz, balık avlamayı hayatımızın bir parçacı haline getirmemiz ve çok zevk almlamız, balıkları her ne kadar tutup avlasakta bazılarını severek okşayarak tekrar denize salmamız...haydi büyüde gel diye onu tekrar hayata, yaşamaya bırakmamız, teknem ile denize açılınca sanki ayrı bir dünyadaymışım gibi içime güzel hisler doğuyor, bu arada çok şanslıyızki bu kadar temiz, güzel ve bereketli bir denize sahibiz, işte yumağın içersinde olan en önemli olgulardan biri de denizimizi temiz tutmalıyız ve korumalıyız aynı şekilde balıklarımızı da avlarken onların soyunu bitirecek kadar avlamamalıyız, senin de benim için yazdığın gibi her yazımızda her fotoğrafta bizi okuyanlara izleyenlere her yönümüz ile örnek olmalıyız.
    Sevgili Timur kardeşim ben gençliğimde hem babamın dükkanında çalıştım hem de futbol oynadım 1974 senesinde yurt dışına İsviçre'ye gittim orada iş hayatına başladın sonra ailem ile çocuklarımın eğitimleri ile uğraştım yoğun bir iş hayatımdan sonra kendimi emekliye ayırdım 1996 Assos 'a geldim burayı çok beğendim ve Sivrice'ye yerleştim, içim de çocukluğumdan beri her zaman kor olan balıkçılığa kıyıdan başladım bir de tekne alarak denizlere açıldım, ilk başta balık avlamayı öğrendim sonra takım yapmayı ve bu arada denizi ve tekne kaptanlığını da her geçen gün öğreniyordum, kendimi tam olarak balıkçılığa verdim, artık her gün masaitsem denize açılıyor ve iyi kötü balık avlayabiliyordum, sonraları bu işi ciddiye aldım ve bir hayli ilerlettim sırtı avlarında artık elim boş dönmüyordum tek başıma avlanırdım çapari avlarında ve mercan avlarımda yanıma arada sırada bir arkadaşımı alırdım, tabi her gün çok balıklarla limana dönerdim o zaman fotoğraf makinam bile yoktu, internet yoktu siküler yoktu, amatör balıkçılıktan haberimiz yıktu...zamanla bunları da öğrendik balıkçı sitelerine girdik dostlarımızla güzellikleri paylaşarak bu günlere geldik.
    Artı ben de balık avlamasını öğrenmiş olarak bir amatör balıkçı oldum ama söylüyorum benim mesleğim ticaret, ben balıkçı değilim şu anda bile ben bir amatörüm, esasında balık avlamak o kadar çok zor değil, ilk başta balık avlamayı seveceksin balık ile kendin arasındaki olta takımı ile kuracağın ilişki balığın nerelerde olacağını bilmen, denizlerdeki diğer küçük balıkların hareketlerini takip etmen, hangi balık için hangi yemi kullanacağını bilmen ve uygulaman ile herkesin balık avlayacağına inanıyorum, balık avlamayı çok zor olduğunu hiç düşünmüyorum, insan yeterki istesin ve kendini denizin güzelliğine bıraksın, sevgili Timur kardeşim sana da güzel balık avları dilerim ve senden güzel balık avı raporlarını da bekliyorum, selamlar, sevgiler, rastgele.:)

3. orhan kucukbicmen

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.
    Çok teşekkürler sevgili Murat kardeşim sana da güzel avlar dilerim, sevgiler.:)

4. erdemutuk

erdemutuk Armağan

Favori Kamış:
    Penn regiment,ShakespeareUglyStikCustom
    Favori Makine:
    Penn Conflict,DAMQickRetro,SproZALTARCXS
    Orhan abim güzel avlarının devamını diliyorum. Üsluptaki inceliğin, balık sevgin, kimselerle yarış halinde olmaman bizleri çok mutlu ediyor ve raporlarını okurken keyif alıyoruz.
    Sağlık ve muhabbetle kalman dileklerimle.
    Her daim rastgelsin.

5. sea_basser

sea_basser ahmet

Favori Kamış:
    alba star 2.4 m olta
    En İyi Avı:
    75 cm barakuda
    mercanlar güzelmiş. tebrikler

6. orhan kucukbicmen

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.

Sevgili Ahmet kardeşim ben deniz olmadan, balık avlamadan ve de sizlerle paylaşmadan yapamam zira bu değerlere çok alıştım, balık avlama konusunda da öyle bulunmaz Hint kumaşı gibi de değilim, normal sizler gibi bir balıkçıyım, en büyük özelliğim ise burada devamlı denizde olmam ve balık avlamam dolayısıyla buranın balık meralarını çok iyi bilmem benim için büyük bir avantaj, hangi balık nerelerde dolaşır, hangi zamanlarda olur , hangi yemi yer onları da öğrenince biraz fazla balık avladım o kadar yoksa öyle balıkçılık konusunda yüksek tahsil yapmadım.:).
    Elimden geleni de yapmaya ve sizlerle paylaşmaya devam edeceğim sevgiler, selamlar.:)

7. orhan kucukbicmen

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.

Çok teşekkürler sevgili Volkan kardeşim, hayat ne yazık ki dediğin gibi ama bizler daha güçlü olacağız ve engelleri aşacağız, selamlar, sevgiler.:)

8. Vedat Abayoğlu

Vedat Abayoğlu Vedat Abayoglu

Favori Kamış:
    Shimano Game ARC
    Favori Makine:
    Okuma V system
    En İyi Avı:
    Sarıkuyruk
    Kaptanım yazdıklarını benimsemiyorum.Sen küçük bir balıkcı değilsin.Sen pasif hüviyete bürünemezsin,

Yazdığın gibi güçlü olacaksın ve engel varsada aşacaksın.Sana bu yakışır,mazlumu oynamayı bırakmalısın.

Sevgiler

9. orhan kucukbicmen

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.
    Çok teşekkürler sevgili Volkan kardeşim, ben huzuru denizde buluyorum, bir iki balık da tutarsam bak o zaman mutluluğuma, gerisi mi Fasa Fiso,sana da sevgiler güzel ve heyecanlı avlar dilerim..:)

10. Vedat Abayoğlu

Favori Kamış:
    Shimano Game ARC
    Favori Makine:
    Okuma V system
    En İyi Avı:
    Sarıkuyruk
    Hay allah be kaptanım ne demek Fasa Fiso.Sen bana cevap vermemeye devam etsende sana yazacağım.

Senin ruhunu bilihyorum.Şu an belki mevsim itibariyle pek aktif olmayabilirsin.Ama balık çoğalınca işte burada belirtiyorum ARSLAN kesileceksin ve bu forumları uçuracaksın.

Sevgiler

11. orhan kucukbicmen

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.
    Sevgili Can kardeşim bu güzel yorumların ile beni hem çok mutlu ettin hem de bana yeni sorumluluklar da ekledin, bundan sonra her kelimeme daha çok dikkat ederek ne olursa olsun kimse hakkında suçluyucu ve kırıcı hiç bir laf etmemen gerektiğine inanıyorum her ne kadar ben bunu uyguluyorsam da daha da dikkatli olacağım, sana sevgiler güzel balık avları dilerim.:)

Ben balık avı dostlarımı çok seviyorum.:)

12. orhan kucukbicmen

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.

Sevgili Erdem kardeşim bana karşı güzel övgü ve dileklerin için sonsuz sevgiler.:)
    Ben de sana her zaman sağlık ve mutluluklar dilerim.:)

13. orhan kucukbicmen

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.
    Teşekkürler Ahmet kardeşim sizlere de rast gelsin Antalya ya selamlar, sevgiler.:)

14. Vedat Abayoğlu

Favori Kamış:
    Shimano Game ARC
    Favori Makine:
    Okuma V system
    En İyi Avı:
    Sarıkuyruk
    Yahu be kaptanım Bektaşi züğürtleyince ne yaparmış,eski defterlerikarıştırırmış.

Yahu balık adamı yiyecek sen hala oturursun yahu,Silkin vede kendine gel sana bu yakışır.

Conta 76 yaşındaydı.Adama 70-80 metrelerden demir çektirir dururdun.Sonunda şamandra ile demir kaldırmayı ona gösterdim sanada en büyük iyiliğide yaptım.

Conta gitti sende iş bitti olmaz bu.

Bak ben Sheroyu buldum rahat ettim sende birini bulmalısın.

Eski Orhan olaydı onu transfer etmek için elinden geleni yapardı.Hani denizin ortasında Kenanı transfer ettiğinde bana bağırdığın gibi.Denesene belki transfer olur sana.

Bugünki skorumuz 9 balık.

Oturma hadi denize balıklar seni bekliyor.

Sevgiler

15. Vedat Abayoğlu

Favori Kamış:
    Shimano Game ARC
    Favori Makine:
    Okuma V system
    En İyi Avı:
    Sarıkuyruk
    Neden 5 sene 10 sene evvelinin resimlerini halende yollar durursun.Ben eskiden böyleydim ama şimdi küçük bir balıkcıyım demek sana yakışıyormu.

16. orhan kucukbicmen

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.

17. orhan kucukbicmen

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.

18. Vedat Abayoğlu

Favori Kamış:
    Shimano Game ARC
    Favori Makine:
    Okuma V system
    En İyi Avı:
    Sarıkuyruk
  19. orhan kucukbicmen

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.

20. sinağrit_baba

sinağrit_baba MURAT

Favori Kamış:
    Okuma
    Favori Makine:
    Shimano Stradic, symetre, spheros, sienna
    En İyi Avı:
    Sinarit 1,5 kg
    Orhan Abi, kitabınızı sabırsızlıkla bekliyorum, Allah gayret ve sabır versin.