Mercanlar ve Fangriler Gelmeye Başladı....5 Eylül 2014 Sivrice.:)

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında orhan kucukbicmen tarafından paylaşıldı.

1. orhan kucukbicmen

orhan kucukbicmen Orhan Kucukbicmen

Favori Kamış:
    El ile balık avlarım, bu şekilde avlandığım için çok mutluyum.
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.
    Sivrice 5 Eylül 2014

Sevgili amatör balıkçı arkadaşlar son günlerde havaların uygun olmamasından denize fazla açılamıyorum ama arada sırada buraya gelen dostlarım ile mercan avına çıkıyorum az da olsa büyük Fangriler ve mercanlarların oltalarımıza takılıp geriye doğru kafa ata ata gelmeleri bizleri çok mutlu ediyor ve çok güzel anlar yaşıyoruz, sizlere de güzel balık avları ve mutluluklar dilerim, sevgiler.:)

Fangri, karagöz ve Mercan avlarından kareler.:)

2. night fisher

night fisher fatih

Favori Kamış:
    kendisinin dizayn ettiği muhtelif kamışlar
    Favori Makine:
    çançinçon çinişi makineler
    En İyi Avı:
    kırlangıç 8.4 kg
    Orhan abi,bu kadar ara verip özletme kendini.Balık yoksa muhabbet var burada:)

3. enginson

enginson engin

Favori Kamış:
    daiwa crossfire(spin) okuma salina
    Favori Makine:
    shimano catana 400 fb, ryobı ecusima 6000vi, okuma avanger 65
    Tebrikler. güzel avlarınızın devamını dilerim

4. balikci_82

balikci_82 nusret

Favori Kamış:
    okuma salina 4.20 3 parça
    Favori Makine:
    daiwa windcasst
    En İyi Avı:
    #direnlüfer
    tebrikler orhan amca özlettin kendini eline sağlık

5. mertparlak

mertparlak Mert PARLAK

En İyi Avı:
    300Gr İstavrit
    Orhan Amca Tebrikler hem size hemde misafirlerinize güzel görüntüler ara verme bukadar Fatih Abimin dediği gibi balık yoksa muhabbet var sen skor adamı değilsin gönül adamısın rastgele

6. orhan kucukbicmen

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.

Sevgili Fatih kardeşim güzel yorumun ile çok mutlu oldum.:) çok teşekkürler sevgiler rast gele.:)

7. orhan kucukbicmen

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.
    Çok teşekkürler Engin kardeşim ben de sizlere güzel avlar dilerim, sevgiler.:)

8. İnan01

İnan01 İnan Köse

Favori Kamış:
    Daiwa Crosscast 2.59 28-84 / Major Craft Skyroad 2.44 7-23
    Favori Makine:
    Shimano Twinpower HG 4000 / Shimano Stradic Ci4 3000
    En İyi Avı:
    Balık
    Orhan abim, keyifli avlarının devamını dilerim. Sağlıcakla kal :)

9. Şimal

Şimal İsa Sivri

Favori Kamış:
    Lineaeffe Surf Mill 4.20
    Favori Makine:
    Daiwa Emcast Plus 5000
    En İyi Avı:
    Balık Avı Dostlarım...
    Değerli üstadım; aslında bu güzel avınızın dışında öncelikle farklı bazı konularda size yürekten kocaman bir tebrik göndermek istiyorum.

Böylesi güzel raporlarla balık sevdamızı hep diri tuttuğunuz için,
    Her zaman birikimlerinizi ve bilgilerinizi bizimle paylaştığınız için,
    Sorulan her soruya, size yazılan her mesaja tek tek cevap verme nezaketinde bulunduğunuz için,
    Bizim gibi amatör balıkçılık tutkunu insanlara nicelikten ziyade tutulan balığın niteliğinin daha önemli olduğunu sürekli vurgulayarak örnek bir tavır gösterdiğiniz için,
    Bu güne kadar yazdığınız raporlarda tek bir eleştiri bile almamayı başardığınız için,
    Tartışmaların yaşandığı en sıkıntılı zamanlarda bile beyefendiğinizi koruyabildiğiniz için,
    Şimdiye kadar size mesaj yazan hiç kimseyi hakir görüp, aşağılayıp hakaret etmediğiniz için,
    Bir konuda üstad olmanın, hiç kimseyi küçük görme hakkına sahip olmadığını bizlere gösterdiğiniz için,
    Sizi tüm kalbimle samimi olarak kutluyor ve ellerinizden öpüyorum, saygı, sevgi ve selamlarımla sağlıcakla kalın.:)

10. Vedat Abayoğlu

Vedat Abayoğlu Vedat Abayoglu

Favori Kamış:
    Shimano Game ARC
    Favori Makine:
    Okuma V system
    En İyi Avı:
    Sarıkuyruk
    Orhan Kaptanım

Beni onere eden,imza olarak kullandığın şahsına ait kanaatlerimi içeren cümlelerimdir.

Özellikle sırtı konusunda azmin ve istikrarın,herkesin takdirini kazanmış yanın olmasına rağmen,son haftalarda bu disiplini tamamen bırakmış olman,bende,sende,belkide bendeki gibi garip bir halet-i ruhiye hali olduğunu göstermektedir.

Mercan raporu yazmayacağım demene rağmen,sırtıyı bırakıp mercana yönelmen bence garip ve sana yakışmayan bir davranış olmaktadır.

Sanırımki ben mercana başladığımda,bu kere sen sırtıya başlarsın.

Bunlar namlı bir avcıya yakışmayan garip davranışlardır.

Silkin ve kendine gel eykoca kaptan.

11. orhan kucukbicmen

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.
    Sevgili Nusret kardeşim bir ara verdiğim mercan avlarıma ben de sizleri özlediğim için başlamış oldum, arada sırada böyle aralara devam edeceğim, artık eskisi gibi denizde fazla kalamıyorum, ayak bileklerimde sıcaktan mütevellit şişmeler oluyor, bir de balık gerçekten azaldı saatlerce denizde kalıyorsun bir veya iki balık bile alamıyorsun ama bu geçici bir ara deniz tekrar bizlere yemek kadar yetecek balığı verecektir, arada sırada dostlarımla beraber yapmış olduğumuz mercan avlarında çok olmamak kaydı ile iri mercan ve fangriler aldık, eğer sırtı avlarına gelince bir iki balık aldık ama rapor yazacak fazla bir değeri olmayan balıklardı, ben sırtı avlarına daha ziyade gündüzleri tek başıma çıktığım için sabah çok erkenden kalkıp balığa gitmem gerekiyor, ben de sağlığım açısından sabah uykumu almak zorundayım, benim için boş vakitlerimde teknem ile açılıp eğer balık olursa avlarım olmazsa da limana dönerim, benim yaşım 64 bundan sonra eskisi gibi olmayacağını öğrendim, denizler de hala tam yerine oturmadı sert havalar devam ediyor, ben de tek başıma fazla rizikoya girmek istemiyorum, akşam için iki balık bana ve eşime yetiyor kılçıklarını da kedimize ve köpeğimize veriyoruz.
    Allah sağlık verirse her zaman denize açılıp güzel balıklar tutmanın heyecanını her zaman taşımaktayım, sizlerle paylaşmak ise çok güzel , ben de sizlerin yapmış olduğunuz avları da paylaşarak burada her zaman çok güzel vakitler geçiriyorum.
    Benim bir hobim de artık teknem oldu ona çocuğum gibi bakıyorum, bütün eksiklerini tamamlamaya çalışıyorum, motorunu elden geçirdim, ön tarafa pencereler yaptırdım, içeri bir tuvalet koydum, gaz kolunu ve dümen sistemini yeniledim, tekneme dolaplar yaptırdım, ışık sistemini marin kablolarla yeniledim, teknemin limandaki yerini değiştirdim, tekneye binmek inmek için bazı yenilikler yaptım.
    İşte böyle Nusret kardeşim hayatımın bu zamanlarında teknem ile uğraşıp arada sırada balığa çıkmak bana huzur veriyor ve çok güzel günler geçiriyorum, başkası bunu demiş, şunu demiş artık beni hiç ilgilendirmiyor ben hayatımın bundan sonra kalan kısmını Sivricede, teknem ile balık avlayarak, eşimle beraber bahçemizde kedimiz, köpeğimizle, sebze ve meyva ağaçlarımızla, zeytinlerimizin de bakımlarını yaparak tabi sevgili komşularım ve sevgili dostlarımla beraber yaşamıma , yaşamamıza devam ediyorum, burada çok mutluyum, çok huzurluyum, huzurumu da kimseye bozdurmadan Sivrice cennetinde yaşamıma devam ediyorum, sizlere de güzel balık avlarında gönlünüzdeki balıkları avlamanızı dilerim ama sirkülere uyanları bu arada genele de bir şey söylemek istiyorum...Küçük balıkları avlamayalım, onları hemen geldikleri denize salalım büyüsünler öyle gelsinler, onlarla poz verip kötü örnek olmayalım. Denizimize ve balıklarımıza sahip çıkalım. Sevgiler hoşçakal.:)

12. timursen89422

timursen89422 timur

tebrikler güzel balıklar:) sizi uzun zamandır takip etmekteyim paylaşımlarınız ve yorumlarınız ,tevazunuz çok güzel..
    amatörler için örnek insansınız...
    size bereketli ve bol trofeli avlar dilerim:)

13. orhan kucukbicmen

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.

Sevgili Mert kardeşim çok doğru söylüyorsun, benim skorla işim olmaz ben buraya 24 yüksek tansiyondan sonra geldim, bir de tekne alarak sadece sağlığımın düzelmesi için mücadele ettim, teknem ile açık denizlerde tertemiz deniz havası alarak kısa bir zamanda sağlığıma kavuştum, dondurulmuş gıda ile uğraşıyordum fabrikayı buradan senelerce yönettim, artık denizlere bir martı gibi alışmıştım, balık tutmasınıda her geçen gün geliştirerek sırtı avlarında inanılmaz balıklar avlardım, o zamanlar böyle internet falan yoktu, sirküleri de bilmezdik, her çıktığımda sinaritler, torikler barakudalarla dönerdim ve her akşam bizim bahçemizde olsun, diğer arkadaşlarmızda olsun akşam balık ziyafetleri yapardık, benim balıklarla yaptığım ziyafete her zaman bütün arkadaşlar ailelerimle katılırdılar, avladığım balıkları genelde sinaritleri Muammer ustanın veya Çağın motelde pişirir orada hep beraber yerdik bu böyle senelerden beri sürdü Sivrice'de benden başka sırtıya çıkan kimse olmuyordu sadece ben, artık beni limanda bekleyenler oluyordu ve balıkları onlara da paylaştırırdım, en çok Torik, palamut, barakuda ve sinarit avlardım, tabi o zamanlar bolluk , bereket vardı her geçen sene gözle görülür bir azalma oldu bu durumda en çok vebali olanlar ise gırgırlar, troller ve ığrıplardır.
    Mert kardeşim esasında şunu anlatmak istiyorum, ben o kadar çok balık avladım ki artık balık avını eskisi gibi yapamıyorum, tabi balığın azaldığından ve benim de yaşlandığımdan, şimdileri çok aşırıya gitmeden arada sırada hava da güzelse bir kaç saat dolaşarak o gün yemek için balığımızı yakalarsam ne mutlu bana, bir de sevgili dostlarım ile balığa çıkıyorum hem sohbet ederek hem de balık avlayarak günümüzü gün ediyoruz, benim gibi 64 yaşına gelen biri kendini hala kanıtlamaya çalışırsa gerçekten şaşırtıcı olur artık yavaş yavaş balık avlarını sizlerden duymak istiyorum, sizlerle paylaşmakta bir o kadar güzel.
    Sivrice cennetinde bulunduğum ve yaşadığım için Allahıma her zaman şükrediyorum, inşallah sizlere de biraz olsun örnek oluyorsam ne mutlu bana.
    İşte böyle hayat Sivrice de devam ediyor, ben de biraz yorulduğumu hisseder gibiyim, artık bundan sonra sadece teknem ile balık avlamaya çalışacağım dediğin gibi skorla veya yarışla işim olmaz herkes kendi yoluna deyip geçerim, sevgiler sana da bereketli avlar dilerim hoşçakal.:)

14. KEFALKIRAN

KEFALKIRAN Murat Doğan

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Dülger
    tebrikler Orhan baba. devamı rastgelsin inşallah...

15. talip yeşiltepe

talip yeşiltepe talip yeşiltepe

orhan abi özelden mesaj gödermeyi beceremedim devamlı hata veriyor.ama seni böyle bir düşünceye sevk ettiysem özür dilerim.aklımdan dahi geçmeyecek bir şey söylediğin ama öyle hissettirdiyysem gerçekten üzülürüm.

16. orhan kucukbicmen

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.
    Sevgili Talip kardeşim ben de aynı senin gibi düşündüm, o zaman iş halloldu, arada sırada Taşhan'a uğruyorum ve kulaklarınızı çınlatıyoruz, sizleri tekrar bekliyoruz, sevgiler hoşçakalın.:)

17. gümüş06

gümüş06 Ahmet YABACI

orhan abi yine güzel balıklarla döndünüz.elinize sağlık.resimlerde gayet şık.
    sevgi ve saygılarımla.

18. orhan kucukbicmen

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.
    Benim için çok değerli olan yorumun için sana çok teşekkürler İnan kardeşim, benim için bu güzel yorumlar çok önemli olup ilk başta bana yaşam sevinci veriyor, ektiğim fidanların büyüdünü bana gösteriyor, bana azim ve istikrar veriyor, teknem ile yapacağım avlarımda da daha çok çalışmalarımı sağlıyor, uzun zamandan beri araştırmalarıma devam ediyorum, şimdi sırtı avlarında değişik sistemlerle sadece büyük balık peşinde olacağım, vaktimi büyük balık avlamaya ayıracağım, çok yakında da sizlerle paylaşmayı umuyorum tabi yakalayabilirsem, bu günlerde günün bazı saatlerinde çok güzel mercanler, fangriler ve ıskatarozlar alıyoruz, her zaman dediğimi bir sefer daha tekrar etmek istiyorum....Çok balık tutmak yok.....büyük balık ama az sadece yetecek kadar, artık bunu kendime prensip edindim, bunun yanında teknem ile uğraşıyorum, hee tarafını yeniliyorum, yeni olarak tente yaptım, motoru elden geçirdim, yeni dolaplar yaptım, tuvalet yaptım, bizim burada balık sezonu yani bizim sezonumuz başlıyor, ben de bütün hazırlıkları yapıp denize tam eksizsiz olarak çıkmak istiyorum, bu arada da balık avlarım kitabımın hazırlıkları devam ediyor yapmış olduğum bütün sırtı avlarımı balıkların adlarına göre yazıyorum, hangi balığa hangi takım, hangi yem, nerelerde, ve nasıl avladığımı yazmaya çalışıyorum, balık avlarım ile ilgili bütün detayların bulunacağı bir büyük kitap haline getireceğim, kitapta sadece benim avlarımda avladığım balıklarla ilgili bilgilerim ve tecrübelerim bulunacak, dışardan mümkün olduğu kadar hiç alıntı olmayacak.
    Sevgili İnan kardeşim bunları sana yazmamın sebebi beni daha iyi tanıyın diye, bir de benim ağzımdan son durumumu sizlere açıklıyorum, bu arada her zaman olduğu gibi Sivrice cennetinde beni seven arkadaşlarım ve dostlarımla buluşuyorum beraber de balık avına çıkıyoruz, çok güzel ve mutlu bir şekilde hayatımızın son perdelerini Deniz, tekne, bahçe ve dostlar üçgeninde geçiriyoruz, sana sevgiler ve bol balıklı avlar dilerim.:)

19. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Okuma V System 2.40 Lineaeffe Spirit Surf 3.90 (fiyat performans 9/10)
    Favori Makine:
    Spro Red Arc 20'lik (Fiyat/Performans : 8/10)
    En İyi Avı:
    Levrek (57 cm - 2.100 gr ) Sargoz (700 GR kadar) Palamut (40 cm üzeri), Lüfer 40 cm, Çipura 950 gr
    Yeterince stres yüklü yaşamda, huzur veren paylaşımlarınızla keyifli avlarınızın devamını dilerim, nicesine rastgelsin.

20. orhan kucukbicmen

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.

Sevgili İsa kardeşim bana bu kadar değer verdiğin için, sana çok teşekkür ederim, ben de seni gözlerinden öper, yaşamında her zaman başarılar, sağlık ve mutluluklar dilerim tabi ki rast gele.:)