Mekan Değişikliği ve Maksat Balık Olsun

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında Eksik tarafından paylaşıldı.

1. Eksik

Eksik Metin

Favori Kamış:
    Okuma V-System 240 cm & Mebaru Salty Rugger 73L
    Favori Makine:
    Shimano Rarenium CI4+ 2500 FB
    3-4 aydır ortalıkta yok idim... Hatırlayan olmuşsa sevinirim...
    Anlatmıştım; yazın bir iş sebebiyle İzmir'de idim ve daha sonra da taşınma işleri falan...

Beylikdüzü'ndeyim şimdi. Öyle görünüyor ki sahile inmek, inebilsen bile dönmek, özel araç olmadan sıkıntı. (Bu arada Cumhuriyet Mahallesi'ndeyim; sahile inebileceğim en kısa yolu tavsiye ederseniz sevinirim. Ben şimdilik 2 numaralı minibüsler ve ardından yürüyüş yapıyorum; dönerken de taksi...)

Geçen hafta Gürpınar'a indim; at-çek yaptım 4 saat falan ama henüz tık yok. Zarganalar oynaktı ama lüferden eser yoktu. Yemli atanlarda da durum aynıydı. Kulak misafiri olduğum birkaç kişiden geçenlerde levrek alındığını duydum. Güzel haber...

Biraz da Büyükçekmece tarafını araştırayım diye evvelsi gün Aqua Marine'in yanındaki inşaatın orada bulunan L iskeleye gittim. Haritadan burayı gözüme kestirmiştim ama hemen civarda girdiğim Mınık Balıkçılık'takiler de burayı tavsiye etti. Tatlı su ile denizin buluştuğu bir yer imiş ve levrek için deneyeceksem limanın iç tarafına doğru denememin daha iyi olacağını söylediler. "İnşaata girmek yasak" olsa da demirleri kırıp girmiş insanlar içeri. Derken ben de daldım.

Su üstü, dip ve sair at-çek denemelerim sonuçsuz kaldı. Lakin suda bolca ve irice kefaller kol geziyordu. Levrek potansiyeli mevcut yani.

Ne var ki bir daha gide(bili)r miyim bilmiyorum... Karanlık çöktükten sonra çantayı toplayıp dönüş yoluna koyulacakken, inşaatın ortasında ve zifiri karanlıkta etrafımı köpekler sardı. Arkamı zor kurtardım açıkçası. Bekçi de elinde fenerle öyle bakıyordu sağ olsun...

Şunlar da, "elime balık değsin" LRF'leri:

Silikon: Mebaru Shirasu

Dediğim gibi, Beylikdüzü ve civarıyla alakalı her türlü balık tavsiyesini alabilirim. (İlgili meraları içeren başlığın zaten takipçisiyim.)

==-

Bunlar haricinde yazın hem tatlı hem de tuzla suda yaptığım levrekli, sazanlı bazı avları kolaj halinde sunacağım yakında.

Rast gelsin...

2. dumax

dumax MESUT

merhaba
    yazdıklarını okurken levrek konusmaların dıkkatımı cektı eger mendiregin ordaki orasının mudavımı balıkcılarlardan duyduysan sanırım benim tuutgum levrekten bahsetmısler bayram sonuna kadar tek tuk hem yemlıyle hemde rapalayla levrek yaptı fakat suan pek birsey yok su an tek yoklanabılecek balık cınekop sarıkanat pek kalmamıs olsada luferde var ozelıkle yarın ıyı av verecegını dusunuyorum su an gırgırlar avcılar acıgında bol balıkla donuyorlar her ne kadar yasak olsada (yasak 2 sene oldu sadece)

3. zagor61

zagor61 Murat KILIÇ

Favori Kamış:
    Lineaeffe Seamaster 420, Daiwa Crossfire 2,40, Shimano Alivo 360
    Favori Makine:
    Penn Affinity 7000, Ryobi Appower 8000, Shimano catana 4000
    En İyi Avı:
    40 cm Baltabaş Karagöz
    Merhaba Metin,
    Beylikdüzüne hoş geldin. Aracın olmadan balıkavı zor bir iş. Aynı sıkıntıları bende çekiyorum. İstediğin gibi ayağını kepçeni ve malzemeni götüremiyorsun. Bizim bölgemizin spine çok uygun olduğuna inanmıyorum. Bu bölgede spin yapılacaksa sabah gün doğumunda yakın zamanlarda verimli olacağını düşünüyorum. Yemli avlanmanı tavsiye ederim. Boru kurdu ve teke ile. Rastgele

4. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Okuma V System 2.40 Lineaeffe Spirit Surf 3.90 (fiyat performans 9/10)
    Favori Makine:
    Spro Red Arc 20'lik (Fiyat/Performans : 8/10)
    En İyi Avı:
    Levrek (57 cm - 2.100 gr ) Sargoz (700 GR kadar) Palamut (40 cm üzeri), Lüfer 40 cm, Çipura 950 gr
    Hoş geldin Metin, yokluğunu ben hissetmiştim. :)
    Güzel kareler, lüfer yakalaman lazım. Orada olmaları lazım. Her zaman rastgelsin. :)

5. Eksik

Eksik Metin

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Hoş bulduk, teşekkür ederim...

At-çek benim şu dönem benimsediğim ve severek yaptığım bir disiplin. Yemliyle 10, sahteyle 1 balık alacağımı bilsem yine sahteyle at-çek yaparım herhalde. Zevki bu yönde tadıyorum.
    Gün doğumu vakti için ise tabii ki haklısınız. Taksiye 15 git - 15 gel bayılmak lazım, yapacak bir şey yok...

Mesajınız ve tavsiyeleriniz için tekrar teşekkürler... Rast gelsin...

Hoş bulduk abi... Sağ olasın...

Okuduklarım ve kıyı denemelerim sonucu anladığım lüferin Boğaz'ı henüz adam akıllı geçmediği yönünde. Dolayısıyla batı İstanbul'da lüfer sezonu açıldı sayılmaz. Ama elbet ki balık alır ve raporlarım yakında, diye tahmin ediyorum.

Sana da rast gelsin... (Geliyor da...)

6. Turkey Fishing Club

Turkey Fishing Club Meriç

Favori Kamış:
    Buffalo 300 Cm Pelican Kamış 50-100 Gr Atarlı
    Favori Makine:
    Alba Star RR 40 - KK 50
    En İyi Avı:
    4.5 Kg Levrek
    Metin bey, öncelikle doğru yerde avlandığınızı vurgulamak isterim . Ayrıca balıkçı söylememiş fakat , mimarsinan limanının sağ tarafı komple spin içindir . Zaten zıpkıncılar sağolsunlar meralar elverişsizliğin en parlak dönemlerini yaşıyorlar.

Bu 2 mera benim favori meralarımdan

Doğru yerdersin . Devam et.......

Taksi olayına gelince.

Kendine en yakın yolu çizmen kaçınılmazdır . Bence spin avcılardan silivriye kadar uzanan her yerde iş yapmaktadır .

7. Eksik

Eksik Metin

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Trakya'ya kadar olan ve hatta devam eden kıyı şeridinin verimli olduğunu raporlardan da okuyabiliyoruz. Lakin bu kıyıları hiç tanımıyorum. Geçen Büyükçekmece'ye gittim bi' işte etrafa bakınmak adına, haritadan iskeleyi gözüme kestirdim, balık malzemecisinden de onayı aldım gittim. Öte yandan o köpekler yüzünden bir daha gidebileceğimi pek sanmıyorum. İnsanlar genelde arabalarıyla geliyorlar galiba oraya.

Silivri ve sonrasına bile vesayit var aslında(gece ya da sabah erken var mıdır bilmiyorum ama). Lakin hiç mera bilmemekteyim. Bakalım; gide gele, muhabbet ede ede öğreniriz herhalde. Önerdiğiniz Mimarsinan tarafını da en kısa sürede deneyeceğim.

Teşekkür ederim Meriç Bey... Rast gelsin...

8. Turkey Fishing Club

Turkey Fishing Club Meriç

Favori Kamış:
    Buffalo 300 Cm Pelican Kamış 50-100 Gr Atarlı
    Favori Makine:
    Alba Star RR 40 - KK 50
    En İyi Avı:
    4.5 Kg Levrek
    Kesinlikle denemelisiniz. Evet o liman içi bekçi tarafından korunmakta. Köpek boldur. Aksama kadar kefale atarlar , gece çok fazla kalan görmedim. Çokda fazla tehlikeli yerlerde bulunulmamalı. Bence mimarsinan tarafları ve büyükçekmece sabah 6-7-8-9 ve aksam hava kararmaya yakın ve karardıktan 1-2 yada 3 saat arası spin avını şiddetle tavsiye ediyorum.

Silivri için bence o kadar vesayet değmez. Çünki bende sizin durumunuzdayım silivri otobuslerinin zaman kavramı pek de sabit değil. Sizin için ideal yerleri söyledim. Beylikdüzünde ikamet edip gürpınar tarafına inilebilir. Hatta yine spin için ormanlık alanın hemen altı yani gürpınal sahil şeridini de şiddetle öneriyorum. Hatta oraya gitmeniz daha kolay ise , kesinlikle gürpınar sahili. Sonra büyükçekmece limanı etrafı . Yani totalde mimarsinan ve gürpınar önerilir. Ha büyükçekmece de almadım mı orada da aldım . Elinizden geldiğince masrafları minumuma indirmeye çalışın en yakın yeri hesaplayın. İnanın şu sıralar pek bi haraket yok olursa ilk mesaj atıcaklarımdansınız . Çünki ulaşım için para veriyosunuz en azından potansiyelin yukseldigi anlarda size bilgi verirsem buna değer diye düşünüyorum. Kalın salıcakla.

9. honorius

honorius Onur KÜÇÜK

Metin Bey Merhaba,

Ben de Beylikdüzü'nde oturuyorum ve araba mevcut. Spin ve yemli türü yaparım genelde, telefonlarımızı alabilirsek birlikte plan yapabiliriz. Saygılar...

10. Eksik

Eksik Metin

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Dediklerinizi yazdım bi' kenara.
    Balık haberlerini paslayalım birbirimize.
    Nezaketiniz için teşekkür ederim...

Merhaba Onur Bey,

Tabii, sevinirim... Özel mesajla döndüm.

Saygılar benden... Rast gelsin...

11. sertacturhan

sertacturhan Sertaç

Favori Kamış:
    Shimano Vengeance 270 Spin, Shimano Vengeance 240 AX
    Favori Makine:
    Shimano Nexave, Okuma TRio 30s
    O zaman beylikdüzü ekibine ben de katılırım haberiniz ola. Özelden yazamıyorum ben ;)

12. Haltox

Haltox Haldun TURAN

Favori Kamış:
    Cormoran Profiline Jet Minispin 3,00mt 20-50gr
    Favori Makine:
    Okuma Safina PRO SPA 40 Makina
    Merhaba Metin Bey,
    Sahillerine ulaşımın ve denizindeki tok balığı kandırmanın zor olduğu topraklara hoş geldiniz. Daha önce buraya taşınacağınız yazılmıştı forumda. Ben Büyükçekmece-Mimaroba tarafında oturuyorum. Ayrıca Beylikdüzünde çalışıyorum. Uygun bir günde bu tarafın avlaklarını yoklayabiliriz sizinle. Benim etrafımda da LRF yapan kimse olmadığından bu konuda yalnızlık hissediyorum.

13. Eksik

Eksik Metin

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Tekrar merhaba,

Evet konuşmuştuk bir başka açtığım başlıkta. Aynen dediğiniz gibi; ulaşım güçlüğü malum, bi' de üstüne mera bilmemek eklenince... Şimdilik Google Maps'ten gözüme kestirdiğim iskele, liman vesaireye yanaşıyorum. Baba bir skorum yok.

Ben LRF'yi git gide sevmeye başladım. Tuttuğum balıktan ziyade geçirdiğim vaktin keyfine baktığım için... Genelde spin çalışıp, uygun yer bulursam LRF teknikleriyle balık kandırmaya çalışıyorum.

Beraber ava gitme fırsatımız olursa ayrıca sevinirim. Davetiniz için teşekkür ederim...

Haberleşelim... Görüşmek üzere...