böyle bir iğne neden üretilmez?

Konu, 'İğneler' kısmında bozoklum tarafından paylaşıldı.

1. bozoklum

bozoklum Serhat

Favori Kamış:
    Daiwa Crossfire
    Favori Makine:
    Daiwa exceler x 2500
    En İyi Avı:
    12 kg Aynalı Sazan
    ağız açıklığı pala boyuna eşit çapraz tırnaklı düz bir iğne neden akıl edilmez?
    illa sasame porto chinu bulabilirsek alıp kızdırıp büküp mukavemetini düşürmemiz mi lazım? banghead

2. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Büyük beyaz; 7 mt. Güney Afrika Açıkları..
    Öteki tarafını bilmem ama, mesela şunların ağız açıklığı ile beden boyu eşittir:

3. bozoklum

bozoklum Serhat

Favori Kamış:
    Daiwa Crossfire
    Favori Makine:
    Daiwa exceler x 2500
    En İyi Avı:
    12 kg Aynalı Sazan
    tarif ettiğim gibi bir iğnenin avlandığım stilde eksikliğini çok hissediyorum
    mesela iğneyi yemle kamufile etmede pala boyunun uzunluğu bana extra bir dezavantaj oluşturuyor. uzun atışlarda yemi iğnede tutabilmek, toplanmasını sıyrılmasını palanın açığa çıkmasını engellemek için sırtının tırnaklı olması elzem bir durum. bunun yanında tasmalamada yüzde olarak gerçekten başarılı bulduğum çaprazlık hususu bu konuya dahil bir mesele olunca ihtiyaç listem son şeklini alıyor.
    yani aradığım iğne maalesef henüz ya üretilmedi ya da ben rastgelmedim
    genelde hedef balığım tatlısu omnivor türler olduğu için ağız yapısına en uygun olabilecek iğne stili budur. bu tamamen benim kişisel kanaatim olmakla birlikte tecrübelerimle de doğru orantılı bir husus.

ahanda şu iğnenin palası bikaç milim kısa ve çapraz olanı cyrr

Ekli Dosyalar:

4. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Kısa pala iğnelerin çoğu, bu şekilde "beak hook" olur. Yani iğnenin ucu hafifçe çember çizerek içe doğru dönüktür. Bu da, iğnenin balığın ağzına saplanmasını kolaylaştırır. Aradaki temel fark bu.

Tatlı su türleri için, iğneyi kamufle etmek istiyorsanız, UV yansıtmayan kahverengi iğneleri tercih edin.

5. melanur

melanur hüseyin soy

Favori Kamış:
    olta
  6. bozoklum

bozoklum Serhat

Favori Kamış:
    Daiwa Crossfire
    Favori Makine:
    Daiwa exceler x 2500
    En İyi Avı:
    12 kg Aynalı Sazan
    iğnenin metal kısmından bu genellikle palası oluyor görüntü olarak kamufile edilse bile balık yemi ağzına almadan önce yoklarken ki sazan yemi kapmadan önce yeme sürünüyor metal kısmı değerse ışık hızıyla ortamdan uzaklaşıyor burda asıl mesele kamufileden ziyade yemin iğnede istediğim şekilde durabilmesini sağlamak zaten en başarılı kamufle şekli benim için bu

fudo kullandım pek içime sinmedi tırnaklıda olsa iğneden yem öngördüğümden daha fazla kayma yapıyor. tasmalama hususunda da başarısız olduğu için kullanmıyorum artık ama son iki yıl mecburiyetten kullanmıştım kashima ise piyasada yok sadece 1 numarası mevcut bu da benim için gereğinden çok fazla büyük. geçen yıl 4 numarasını bulabilmiştim gayet başarılıydı şimdi piyasada 4 numarası hiç yok. w-kentuki tam olarak aradığım iğneye benziyor ama oskar balıkçılık haricinde başka yerde satılmıyor orası parekande satıyormu acaba

7. bozoklum

bozoklum Serhat

Favori Kamış:
    Daiwa Crossfire
    Favori Makine:
    Daiwa exceler x 2500
    En İyi Avı:
    12 kg Aynalı Sazan
    arayıp tarayıp kashima kentuki 4 numarasını buldum ama ellerinde sadece 9 paket kalmış beni birkaç sezon götürür her ne kadar çapraz olmasada oldukça keskin ve sağlam bir yapısı var

8. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Sazan avında, yem ile iğne ayrı tutulur zaten. Örneğin boili:

Ya da mısır:

9. bozoklum

bozoklum Serhat

Favori Kamış:
    Daiwa Crossfire
    Favori Makine:
    Daiwa exceler x 2500
    En İyi Avı:
    12 kg Aynalı Sazan
    bu konu biraz göreceli boili sistemi her avlakta kullanılabilecek bir sistem değil mesela benim gidebilme imkanım olan avlakların taban yapısı kayalık ağaçlık çalı çırpı dolu ne yazık ki ucunda boili olan bir oltayı attığınızda o takımı birdaha çekemezsiniz. hiç mi biyere atılmaz tabiki atılır koca göllerde düz yerler ziyadesiyle vardır ama trofe avı için başarısız ve oldukça heyecansız olduğunu da düşünüyorum bu sistemin. yoksa maksak sadece balık yakalamak değil. daha komplike zeka çaba emek öngörü ince hesap ve kurnazlık gerektiren aksiyonun bol olduğu bir avla beklemeli bir avı asla mukayese dahi etmem işte tüm bu farklılıklar bundan kaynaklanıyor. fly avı gibi sazan avını hareketli hale getirmek ve bu sistemde başarılı olmak için çok uzun yıllar mesai harcadığımı söyleyebilirim. bu yüzden kalıplaşmış fikirler ve sistemlere hem yabancı hem de taraftarı değilim. usta balıkçı kendi sistemini yaratmalıdır düşüncesini benimsiyorum.

10. kumburgazserhat

kumburgazserhat serhat

öneri

selam aradığın igne OWNER 50414 boili sistem atacaksan tırnak gerekmiyor zaten
    ayrıca owner serilerine bakarsan 50182 50923 50010 53125 5114 gibi işine yarayacak bir çok iğne bulabilirsin seçim sana kalmış.Rast gelsin