Kullandığım iğneler ve boy ölçüleri

Konu, 'İğneler' kısmında çaylak_01 tarafından paylaşıldı.

1. çaylak_01

çaylak_01 Ferhat

Dostlar merhaba.Kullandığım bazı iğneler ve boylarını sizlerle paylaşmak istedim.:Genelde internetten sipariş verirken iğne boylarında yaşadığım sıkıntılar ve tereddütler üzerine bu paylaşımı yapmak istedim malum hepimiz ürünleri görerek ve dokunarak kıyaslama ve seçme şansına sahip değiliz benim gibi bu dertten muzdarip hobidaşlarıma bir nebze olsun faydası olursa ne mutlu ;) Kalın sağlıcakla.Rastgele mrsparkle

Soldan sağa:
    1-owner 50660-4 ve 6 numara
    2-sasame chinu- 4 numara
    3-owner 50172-4 numara
    4-owner 50173 2 numara
    5-fudo maruseigo w\ring-6 numara( gamakatsu worm 39 ile şekil ve boyutları aynı)
    6-owner 5115-2 numara
    7-mustad 496- 3 numara

2. çaylak_01

çaylak_01 Ferhat

İri çipuralar için owner 5115 ve 50173 serisi kullanılabilir çünkü et kalınlığı biraz daha kalın doğal olarak daha sağlam iğneler bunlar.50172 ve 50173 serisi şekil itibariyle aynı sırtındaki çentiğe varana kadar.Fakat mecbur değilseniz 50172 yi tavsiye etmem çünkü iğnenin ucu ve sırtındaki çentik biraz daha çabuk deforme oluyor yani paslanıyor.50660 serisinde de bu sıkıntı var daha önce de yazılıp çizildi bunlar tabi.Fudo maruseigo ise kullananlar bilir gamakatsu worm39 ile aynı formlarda ve o da delikli pala.Sasame chinu diğer markalarda da olduğu gibi klasik chinu işte mustad 496 ya gelirsek vasat bir iğne kaplaması çabuk dökülüyor rengi atıyor ama güzel avcı bir iğne bunun yanında piyasada çok sayıda renk ve şekil olarak taklidi mevcut buna dikkat edin.Aklıma gelenler bunlar

3. Kadir Levrek Peşinde

Kadir Levrek Peşinde SİDEPRENSİ eski nick im

Favori Kamış:
    OKUMA ALUMİNA SPİN KAMIŞ 240cm
    Favori Makine:
    süper passion 740m ve küçük kardeşleri
    En İyi Avı:
    süper maxim misina :9
    paylaşım için,bilgilendirme için teşekkürler :) circle iğneler her balık avında favori iğnelerdir benim için..

4. çaylak_01

çaylak_01 Ferhat

evet kadir abi çember iğneler avcı ve nedense bana çok karizmatik geliyor :D tek dezavantajı yem şişi kullanırken yemin takılması zor oluyor ama o kadar kusur kadı kızında da var diye düşünüyorum :)