Buzlu Karides

Konu, 'Yemler ve Yemleme' kısmında resatmehmet tarafından paylaşıldı.

1. resatmehmet

resatmehmet Mehmet Reşat

Arkadaşlar merhabalar ,

Çimçim yerine A101 satılan buzlu karidesleri kullanırsam yem olarak olur mu ?

2. Gülistan

Gülistan İbrahim Gülistan

Favori Kamış:
    savegear
    Favori Makine:
    daiwa
    Usta buzlu karidesi ben bile yerken beğenmiyorum :) balıklar hiç begenmez lakin balık varsa ve açsalar ben tavuk göğsü ile bile balık tuttum balığın olduğu zamanlarda benim kanaatimce verimli olmaz ama denemedim bilemiyorum..

3. resatmehmet

resatmehmet Mehmet Reşat

İŞte hocam , bunu da tavuk gibi tuzlasak ve denesek nasıl olur acaba ? , 29 ekimde balığa gidecem ve orada denemek istiyorum , o tarihten önce deneyen olursa burada da paylaşırsa sevinirim

4. KARAHANLI07

KARAHANLI07 Metin Özgür Doğan

Favori Kamış:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    Favori Makine:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    En İyi Avı:
    dostlarım
    dalgalı ve kayalık bir yerde avlanacağın meraya oltayı düşüreceğin mesafeyi mazmuzlama yap. atış mesafen 10-15mt geçmesin. karidesi 4-5 numara çelik iğneye tak ve yem ipi kullan. yine de iş yapar sargoz karagöz zamanında...

5. resatmehmet

resatmehmet Mehmet Reşat

Evet arkadaşlar buzlu karidesi denedim , detay :

A101 aldım paket 12 TL 500g , bir paket yetiyor , önce buzu çözülsün sonra iyice şekerleyin şeker dökün üstüne , kokusu artıyor böylece sonra dinlensin yaklaşık 45 dk sonra tuzlayın ve fazlalık suyunu atsın . Avlık yerimiz Foçaydı iyi erkek mercan çektim onunla ve bir kaç karagöz geldi