12-13 NİSAN 2014 LÜFER AVI (Boğaç&Alico)

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında ALİCO tarafından paylaşıldı.

1. istavrit

istavrit Boğaç

Net ti degil mi:D :D

2. ALİCO

ALİCO AliCo

Favori Kamış:
    D.A.M El oltası
    Favori Makine:
    0,33 beden FC
    En İyi Avı:
    Herhalde Toriklerdir. Kofanalarda olabilir.ispendek 13,8 kg, Kırlangıçlar.vs.vs.
    yok daha kalanı var haricen kısmı duruyor....

herşey balıkçılık adına diyoruz......

3. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Büyük beyaz; 7 mt. Güney Afrika Açıkları..
    İnce takım her zaman daha iyi bence.

Velakin aklıma şöyle bir şey geliyor:

http://www.balikavi.net/forum/showthread.php?t=49928

Merakını cezbetmek için:

Temsili takılması:

Bu şekilde, canlı yemin saatler sonra hala canlı kaldığını (levrek sürütmesinde
    sardalya, gancur vs.) defaten tecrübe etmiştim. Denemek iyi olabilir.

4. Dubara33

Dubara33 Mustafa

Reis film gibisin sen avla biz izleyelim. Rastgelsin.

5. night fisher

night fisher fatih

Favori Kamış:
    kendisinin dizayn ettiği muhtelif kamışlar
    Favori Makine:
    çançinçon çinişi makineler
    En İyi Avı:
    kırlangıç 8.4 kg
    Sevgili Ali,uzun olta ile lüfer avını pek sevemedim, takımının üzerinede pek düşmediğimdende anlamam.Geçen yıl mayısta bir ara, körfezin kumluk 15 m lik bir bölgesinde 10-15 gün felaket lüfer vardı.Uzun olta arkası kaşığa atlıyordu balık,bir gün bende takıldım,30 un üzerinde balık tutuldu,20 sinin ağzından kum kaya balığı(kovit) çıktı(kustu).
    - HIMM BU MERET BUNLARI YEMEK İÇİN TAKILIYOR BURAYA dedim, denemek için plan yaptım ama kısmet olmadı.
    Sardalyadan başka bişey yemiyo deyince aklıma getirdin:)

6. ALİCO

ALİCO AliCo

Favori Kamış:
    D.A.M El oltası
    Favori Makine:
    0,33 beden FC
    En İyi Avı:
    Herhalde Toriklerdir. Kofanalarda olabilir.ispendek 13,8 kg, Kırlangıçlar.vs.vs.
    Sağolasım Mustafa dahasının ve bereketlilerinin oltanda olması dileğiyle

7. ALİCO

ALİCO AliCo

Favori Kamış:
    D.A.M El oltası
    Favori Makine:
    0,33 beden FC
    En İyi Avı:
    Fatih ağabey

Dediğimiz dönemlerde sonbahar ve kışa dönük zamanlarda tamamen durum bu şekilde kaya balığı tekir zargana izmarit gancur vaz geçilmezleri ancak kanal ortasında önünde ise sadece sardalya var zarganaya bile bakmıyor desem. yeridir. ama bulacağız bişeyler bakalım aklımda yine gereken takım ve yem oturuyor...

Mayıs gibi ise zaten buralarda zarganada oturmuş olur o kolay gibi ama bu zamanda iş enteresanlaşıyor
    Ah keşke zaman o zamanlar olsada zargana yaprak yapsak diycem ama işte yemiyor maalesef.....

Sevgiler.

8. ALİCO

ALİCO AliCo

Favori Kamış:
    D.A.M El oltası
    Favori Makine:
    0,33 beden FC
    En İyi Avı:
    Haftaya kadar düşünde bakalım bişeyler gideriz balığa bakarız durumlarına balık altta mevcut yeterki biz tutalım

9. Dubara33

Dubara33 Mustafa

Ali abi kıyıda sardalya sürüleri oluyor bazen boyları 10-15 cm arası. Bunları yakalamanın bi yolu var mı? Hemen ayağımızın dibinde geziyor ama kepçeyle alamıyoruz. Yemse yem çapariyse çapari nasıl olacak?

Bi de biz Mersin'de kıyıdan kefali iğneye takarız sonra salarız misineyi. Balık gittikçe açarız yeri gelir 1000 metre misineyi bitirir kefal. Sardalyada böyle bi şansımız varmı balığı incitmeden taksak açığa yüzer mi?

10. REİS

REİS Mahir Ersin

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Torikler-Kofanalar

Ukalalık edeyim mi ? :)

Ben kırk yılın ucunda uzunoltaya gidersem, asıl iğnenin üzerine bir istavrit çapari iğnesi bağlıyorum, balığa o iğneyi batırıp asıl iğneyi boşta bırakıyorum.
    Böylece yem çok daha az zedeleniyor, asıl iğne tamamen açıkta olduğu için de balığı yakalama şansı artıyor.
    Bir deneyin isterseniz, olmazsa, ihtiyar ukalalık etmiş :)der, geçersiniz, rastgele.