İskenderunda çipura avı

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında Aykut_Kaptan tarafından paylaşıldı.

1. Aykut_Kaptan

Aykut_Kaptan Aykut

Favori Kamış:
    Okuma alimuna 8
    En İyi Avı:
    3.5 kg kefal, 750gr çipura,750 gr levrek
    1005543_10202730878127606_1730781463_n.jpg Merhaba arkadaslar iskenderunda kısa bir avımı paylasmak istedim,Zodyak botumla cıktıgım avımda havanın bozmasıyla 1 saat avımı gercekleştirebildim avın suprizide karidese gelen lufer oldu daha iyileri sizlerin olsun iyi forumlar.

2. Uğur09

Uğur09 Muammer

Favori Kamış:
    Mitchell Mediterranee 430 Surf
    Favori Makine:
    Ryobi Proskyer nose pover
    En İyi Avı:
    740gr ve 480gr.(2)'si aynı anda ÇUPRA
    Tebrikler :thumb: 1 saat için mükemmel sonuç . Rastgelsin

3. aknysfsrn

aknysfsrn AKINYUSUF

Favori Kamış:
    D.A.M SPEZIPOWER TELE SURF 420
    Favori Makine:
    Shimano aero
    En İyi Avı:
    Yumurtalık Pistaş mevkii LAGOS 5 kg
    çok güzel kareler bunlar zodiyak bot ile iskenderunda balık tutmak ta ayrı bir cesaret fotolar ve cesaretiniz için tebrik ederim abim lüferi karidesle aldığın meraları ve geçiş yollarını unutma o bölgelere taze sardalya hamsi veya
    max rap - kendo ryu - 110 husk ve üzerinede beyaz yeşil tüy ile sırtıya tekrar git abim boş dönmezsin

4. yasinim

yasinim Selçuk

En İyi Avı:
    CEYLAN
    Tebrikler Aykut bey. Lüfer de 10 numara olmuş..

5. Aykut_Kaptan

Aykut_Kaptan Aykut

Favori Kamış:
    Okuma alimuna 8
    En İyi Avı:
    Teşekkurler Akın abi yorumun için,Genelde Hava guzelken deniz yatık oldugunda çıkıyorum avıma kıyıdan 1.5 2 km acılıyorum yeni avlak bolgesini bir arkadasım tavsiye etmişti gittim gayet guzel biryer cupra mercan mırmır ve pek denk gelmedigim lufer aldık mercanlar biraz kucuktu onları biraktık avım gercekten 40dk felan surdu 1 saat bile surmedi hava bozdu ruzgar basladı cıkmak istedim Pek sırtı çekme fırsatım olacagını sanmıyorum aslında cunku elektrklı motor kullanıyorum oda ancak av bolgeme gidip gelebiliyorum ama sardalya veya hamsi tavsiyenize uyacagım,Hamsi veya sardalyayı karides seklinde dograyıp 3 kollu igne ilemi avlayacagım luferi yoksa filato seklindemi kesip avımı surdureyim lufer konusunda pek deneyimli degilim.

6. Aykut_Kaptan

Aykut_Kaptan Aykut

Favori Kamış:
    Okuma alimuna 8
    En İyi Avı:
    Teşekkur ederim

Teşekkür ederm

7. Aykut_Kaptan

Aykut_Kaptan Aykut

Favori Kamış:
    Okuma alimuna 8
    En İyi Avı:
    rapala_clackin_minnow_110mm_ggh_1.jpg

Bende bu sahte var tuylu Rapala clackin minnow ggh serisi sizin yazdıgınız sahteler dip sahtesimi bu sahtede sırtıda işimi görurmu.

Emretuna0199 bunu beğendi.
  8. mehmet0625

mehmet0625 Mehmet

Favori Kamış:
    okuma v system 240cm 10-40
    Favori Makine:
    shımano exage 4000 fd
    En İyi Avı:
    Lambuka 63 CM
    tebrikler lüferleri kıyıya bekliyoruz at-çek te kamışımı zorlamalarını özledim demekki onlar halen açıktalar ama elbet kıyılara gelecekler bekliyorum onları hihi

9. aknysfsrn

aknysfsrn AKINYUSUF

Favori Kamış:
    D.A.M SPEZIPOWER TELE SURF 420
    Favori Makine:
    Shimano aero
    En İyi Avı:
    Yumurtalık Pistaş mevkii LAGOS 5 kg
    abim balıkları fleto şeklinde yapmanda yarar var elektrikli motorun var ise yanında kürek te götür ne olur ne olmaz abim bu sahte sırtıda olur abim

10. shadowpane

shadowpane Hakan

Favori Kamış:
    Shimano Antares/Vengeance/SuperAero Lineaffe_Spider Surf Okuma_VSystem/hellios/x-safina
    Favori Makine:
    Daiwa_Entoh/Ballistic Shimano_Aernos/KİSU/BULL'S AlbaStar.Pasha 60
    En İyi Avı:
    Yayın/Turna/Alabalık Eşkina/Levrek/Palamut/Lüfer/Kalkan
    tebrikler aykut,

biz lüferleri buraya bekliyoruz onlar yola çıkmış olması lazım, bence senin yakaladığın sürüden ayrılan bir lüfer :),

avların daim olsun

11. Aykut_Kaptan

Aykut_Kaptan Aykut

Favori Kamış:
    Okuma alimuna 8
    En İyi Avı:
    Teşekkurler,Zaten lufer haberlerini hep istanbuldan alıyoruz birazda akdeniz civarından lufer gorelim dedik pek sık karsılasmıyoruz ne yazıkki luferle :)

12. kurnaztilki

kurnaztilki ercan yeşil

Favori Kamış:
    silver star
    Favori Makine:
    tica ls 4500
    En İyi Avı:
    levrek 3.200 kg sazan 10,400kg
    merhabalar av bereketli geçmiş tebrik ederim. bir kaç sorum olacak aykut abi. elektirkli motor hakkında bilgi verebilirmisin bende bir bot almayı düşündüm 320 ve birde elektrikli motor alacaktım, benım yerım yok amacım katlanabilir bir bot almaktı ve liman kaydı vsvs ugrasmak istemediğimden ve fazla açılmayacağım için bu sekilde düşünmüştüm ama okadar cok olumsuz cevap aldımki korktum resmen elektirikli motor almaya ve bottanda fazgectim. abi senın kullandığın bot kaç cm ve motor kaç lb ayrıca nasıl performansı önerirmisin. ?

13. Aykut_Kaptan

Aykut_Kaptan Aykut

Favori Kamış:
    Okuma alimuna 8
    En İyi Avı:
    Merhaba Ercan abi teşekkur ederim.Tabiki bot ve motor hakkında bilgi vereyim.Benim botum 3.00 metre Ahsap tabanlı Kolibri zodyak tipi bot kesinlikle cok guzel ve işinizi gorecek bir bot katlayarak arabamın bagajın da goturup getiriyorum balkonumda tatlı su ile yıkayıp acık bir sekilde bulunduruyorum ve elektrkli pompamla arac cakmaklıklı intex elektrkli 13 tl almıstım gittigidiyordan yaklasık 2 dk icinde şişiriyor gayet pratik.Bende elektrkli motoru yeni aldım yaklasık 1. 1.5 ay once aldım benimde korkularım vardı arastırdıgıma gore kimi iyi diyordu kimi işe yaramaz diyordu sırtı cekmek veya kurek derdinden kurtulmak icin almaya karar verdim.Haibo Marka 54 lbs elektrikli motor aldım(575tl) 90 amper mutlu marin akü aldım (260tl) aslında aku 110 120 amper almak cok daha mantıklı uzun sure kullanma acısından Ve einhell 12 amper akü sarj cihazı aldım (80tl) Kullanımına gelince Ben botumla 4 kişi tuplere oturuyoruz ve içinde baya bir malzeme mevcut 3 km bir mesafe gidip 3km geliyoruz tabiki bazen arama taramada yapıyorum balık cıkmayınca 50 metre ileri 80 metre geri gibi,6_7 sefer acıldım Gayet tatmin edici suana kadar yolda birakmadı aku hiç bitmedi ama genede asırı derecede kullanmıyorum ne olur ne olmaz diye,Saatlerce gezmeyi dusunmuyorsanız işinizi gorur hızına gelince yaklasık 6_7 km sanırım yani kurek cekmekten baya hizli işimi gorur diyorsanız tavsiye ederim yardımcı olabildiysem sevinirim.

14. Turkey Fishing Club

Turkey Fishing Club Meriç

Favori Kamış:
    Buffalo 300 Cm Pelican Kamış 50-100 Gr Atarlı
    Favori Makine:
    Alba Star RR 40 - KK 50
    En İyi Avı:
    4.5 Kg Levrek
    Güzel av. Tebrikler. Kıskandım ;)