KAÇAN BALIK BÜYÜK OLUR!!

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında UzuNHoca tarafından paylaşıldı.

1. UzuNHoca

UzuNHoca Ismail

Favori Kamış:
    Okuma V-System 2.40
    Favori Makine:
    Shimano Sahara 3000 FD
    En İyi Avı:
    Levrek 1.5 Kg
    Uzun bir aradan sonra bugün balığa gitmeye karar verdim. Takımlarımı aldığım gibi 15:30 da koyuldum avlağa doğru yola. 16:00 gibi vardığım avlakta 5-6 amatör balıkçı arkadaş daha vardı. Aralarında daha önce tanışmış olduğum abilerinde bulunduğu bu at-çekçi grupla beraber bende başladım atıp çekmeye maxrap Fayu denemeler sonuç vermedi geçtim FB ye uzun bir süre onunla devam ettikten sonra ondada birsey çıkmayınca geçtim yine maxrapin FPGHina. Saat 18:00 i geçmekteydi ve balıkta çıkmayınca orada bulunanlar hadi dedi son 5 er kez atalım bırakalım dediler. Bende aynı niyetteydim başladık atıp çekmeye 1 yok 2 yok 3 yok derken 4üncüyü attım ve nasıl olsa gelmez diye öyle sağa sola bakarak çekiyordum ki 10 metre sağ tarafımda bir şapırtı oldu. Ne olduğunu anlamadım önümde bulunan abladan da göremedim. Sonra bir anda oltamı asılmaya başladı birşey. Aldım Aldım diye bağırıyordum ve sarmaya başladım. .reeling reeling reeling reeling balık geliyordu ama yine ne olduğunu anlamadan öyle bi kalama aldı ki(Cıııııııırr cııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııııırrrr) makaram yerinde durmuyordu. Kalama ayarım tahmini 3-4 kiloluk balığa göre ayarlamıştım. Sarıyorum ama ne fayda öyle bi kalama alıyor ki daha ne olduğunu anlamadan makaraya baktım ki 4-5 sarım bir misinam kalmış. Hemen hızlı hızlı sarmaya başladım ama ne fayda. En sonunda makarada misina bitti ve Çaaaaat diye bir ses geldi sonra bir sessizlikidk idk idk cyrr cyrr cyrr cyrr cyrr Elimde Misina olmayan makinam ve kamışla bakakaldım öyle denize kafamda ki bin bir türlü soruyla. Acaba ne tür bir balıktı? Kaç kilo gelecekti. . Kalamayı niye o kadar düşük ayarladım ki sanki. . Giden balığa mı yanayım kopan MaxRap FPGHa mi. . ? cyrr cyrr idk :confused: :confused: :confused:

2. Aykut_Kaptan

Aykut_Kaptan Aykut

Favori Kamış:
    Okuma alimuna 8
    En İyi Avı:
    3.5 kg kefal, 750gr çipura,750 gr levrek
    Geçmiş olsun güzel bir macera olmus keşke balıgıda alsaymıssın daha guzel olurmus :)

3. gacal

gacal Deniz Uzun

Favori Kamış:
    Okuma Alumina 2.40 5/25
    Favori Makine:
    Shimano Exage 3000 SFD
    En İyi Avı:
    Levrek 4,5 kg
    geçmiş olsun
    aynı şey benim de başıma geldi. levreğe at-çek yaparken kıyıdan 1-2 metre açıkta sahteyi koca bir akya kaptı. 150m misine 1dk içinde bitti. ben saramadım bile. bence sen balığa üzül. sahteyi sağlam aldıysa çok yaşamaz...

4. adminselo

adminselo selçuk

Favori Kamış:
    Lineaeffe s-flex 4206 4.20--SHIMANO YASEI SEA BASS 2,70 -MH- 10-50 GR, Shimano Scimitar 300 cm
    Favori Makine:
    Penn Affinity 8000, Ryobi NAXO 8000
    En İyi Avı:
    4 kg Levrek ---1.800 gr Kofana
    Geçmiş olsun makinede nekadar misina sarılı idi ?

5. yasinim

yasinim Selçuk

En İyi Avı:
    CEYLAN
    Tasmaladıktan sonra keşke biraz sıksaydın kalamayı.. Sağlık olsun..

6. turnameraklısı

turnameraklısı Yusuf İMRE

Favori Kamış:
    Cormoran Black Master
    En İyi Avı:
    Turna-1,130 Kg. Levrek-1,450 Kg.Kofana-2 Kg.Deniz Turnası-80 cm.
    Yaşadığın yer Muğla yazdığı için Akyaka'da mı oldu bu iş diye sormadan geçemedim.Talihsiz bi gün olmuş.Keşke misinan bitmemiş ve balık sahteden kurtularak kaçmış olsaydı.Balık inşaallah atar o rapalayı ki yaşasın.Eğer Akyaka'da olmuşsa kesin KOFANA'dır diye düşünüyorum.RASTGELE...

7. UzuNHoca

UzuNHoca Ismail

Favori Kamış:
    Okuma V-System 2.40
    Favori Makine:
    Shimano Sahara 3000 FD
    En İyi Avı:
    Levrek 1.5 Kg
    Sağolun teşekkür ederim.Makinada 80-90 m civari sarili misina bulunmaktaydı. Akyakadan atıyorum evet. Tasmaladıktan sonra sıkmaya kalmadı ki zaten. Heyecan bi yandan. Ne olduğunu anlayana kadar bi yandan.

8. aknysfsrn

aknysfsrn AKINYUSUF

Favori Kamış:
    D.A.M SPEZIPOWER TELE SURF 420
    Favori Makine:
    Shimano aero
    En İyi Avı:
    Yumurtalık Pistaş mevkii LAGOS 5 kg
    hem misinadan hem rapaladan olmuşsun sanada anı kalmış abim bazen anı yapmak ta gerekir bi daha olmaması için önlem alırsın olur biter

9. cakall

cakall Burhan Sait

Sağlık olsun. Bu heyecanı bile yaşamak bazen yetiyor.

10. iasoslubalıkçı

iasoslubalıkçı mehmet yiğit

Favori Kamış:
    Okuma V-System 2.40 10-40
    Favori Makine:
    daiwa
    En İyi Avı:
    çipura 3.850, sırtıkara 6.500, kefal 6,300 v.b.
    geçmiş olsun. umarım daha iyileriyle mücadele edip sonunda o güzelliği görmekte nasip olur. rastgele.

11. turnameraklısı

Favori Kamış:
    Cormoran Black Master
    En İyi Avı:
    Benim tahminim kesinlikle kofana idi o balık.Neyse nasip değilmiş bi dahaki sefere inşaallah alırsın kıyıya :)

12. UzuNHoca

UzuNHoca Ismail

Favori Kamış:
    Okuma V-System 2.40
    Favori Makine:
    Shimano Sahara 3000 FD
    En İyi Avı:
    Levrek 1.5 Kg
    Bi dahaki sefere ne zaman geleceği belli olmaz artık öyle bi balık :D ayda yılda tutuyoruz o da aksiliklere kurban gidiyor :)

13. HastaRuH

HastaRuH Erkan

En İyi Avı:
    55cm zargana--60 cm Lüfer (Kofana)--70 cm 3.750 gr Levrek
    Bir daha denk gelirse kıyıya alırsın artık bu tecrübe ile.

14. turnameraklısı

Favori Kamış:
    Cormoran Black Master
    En İyi Avı:
    Sağlık olsun daha nicelerine rastgelsin.Akyaka'da Turna çok bu sene diyorlar.Ben uzun zamandır gidemedim balığa.Nasıl balık durumu bilgin var mı ? Sence kıyılamış mıdır Turnalar ? RASTGELE...

15. orhan kucukbicmen

orhan kucukbicmen Orhan Kucukbicmen

Favori Kamış:
    El ile balık avlarım, bu şekilde avlandığım için çok mutluyum.
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.
    Sevgili İsmail ilk başta tebrikler böyle bir balık oltana gelmiş, işte bu balığın kaçması sana çok tecrübe kazandıracak, bence bundan sonra makinana daha fazla ve güçlü bir misina tak 035 040, civarında Asso olabilir.
    Bir de denizde oltamıza hangi balığın takılacağını bilemeyiz arada sırada da olsa işte böyle büyük balık geliyor, fakat bizim hedef balığımız zaten bu balık değildi , eğer bu balık olsaydı takımlarımız daha kuvvetli olurdu, onun için fazla üzülme, inşallah bir gün kaçan balığı yakalaman dileyiğmle, sevgiler.:)

16. UzuNHoca

UzuNHoca Ismail

Favori Kamış:
    Okuma V-System 2.40
    Favori Makine:
    Shimano Sahara 3000 FD
    En İyi Avı:
    Levrek 1.5 Kg
    Teşekkür ederim. Henüz başlamadı daha ama tek tük alanlar var. Şu an daha yumurtada balık. Anca Anca işte. Bazı günler iyi oluyor bazı günler kötü. .

Teşekkür ederim orhan abi. Evet iyi tecrübe oldu. Balığı kaçırır kaçırmaz uzun süredir aklımda olan örgü misina Sufix 832 sipariş ettim yurtdışından. İnşaAllah daha büyükleri denk gelir :D:D Nasipte varsa nerde olsa gelir bulur :D