Levrek İçin Su Üstü Sahte Önerisi

Konu, 'Sahte Yemler' kısmında GRAFTT tarafından paylaşıldı.

1. GRAFTT

GRAFTT Hikmet Soydaş

Arkadaşlar, deniz levreği için su üstü sahtesi için tavsiyede bulunabilirmisiniz ? Fiyat olarak maksimum adetine 20 lira verebilirim.

Elimde sadece 2 adet su üstü sahtem var deniz levreği için River2sea daha uygun ama popper türü sahteler beni daha az yoruyor açıkcası reeling WTD aksiyonu dışında su üstü sahtelerden yana gönlüm anlayacağınız.

River2Sea Rover 128 12,8cm HA16R

Wtd aksiyonu yorucu olduğu için çok fazla kullanmasamda antremanlara devam ediyorum :)

Pelican Xenon 16

Kullanması olsun atımı ve erişimi beni şaşırttı, sevdim bu sahteyi :)

2. FuRkAn *

FuRkAn * FURKAN

Favori Kamış:
    Shimano Spin Power 425 bx
    Favori Makine:
    スーパーエアロ フリーゲン /
    En İyi Avı:
    Torikler, Kofanalar - Levrekler Vs. Vs.
    Rover 98, 128 derim.

3. uFuK-28

uFuK-28 Ufuk

En İyi Avı:
    72 cm levrek
  4. GRAFTT

GRAFTT Hikmet Soydaş

Teşekkürler hocam, fiyati çok fazla değilmiş bunun. Örnek makina yada kamış tavsiyesi isteniyor limit 100 lira deniliyorsa arkadaşlar 200-250 liralik tavsiye ediyor :)

Bu sahte benimde hoşuma gitti listeye alıyorum.

5. mertparlak

mertparlak Mert PARLAK

En İyi Avı:
    300Gr İstavrit
  6. GRAFTT

GRAFTT Hikmet Soydaş

7. mertparlak

mertparlak Mert PARLAK

En İyi Avı:
    300Gr İstavrit
    Ben kullanıyorum yeşilini kıyıdan levrek almışlığı var sahtenin bu tip popper larr genelde ağırdır 150 grama kadar çıkanları var ama remixonda yok

8. GRAFTT

GRAFTT Hikmet Soydaş

9. kurbagaprens

kurbagaprens Ergin DEMİROĞLU

Favori Kamış:
    Major Craft Solpara 274 up to 50.gr
    Favori Makine:
    Shimano Stradic C3000HGFK
    En İyi Avı:
    1 cm Lepistes
    Rover 128 fazlası ile yeter de artar. Hem de elinizdeki renk en popüler olanı. Tavsiyem 1.ci iğneyi çıkarmanızdan yana. Doğru merada harikalar çıkaracağını çok net olarak söyleyeyim. Biz levreğin yanında lüferleri de O'nla alıyoruz.
    Eğer denediniz ama vurmuyorsa birkaç sebebi vardır. Ama temel olan derin yerlerde ve çok berrak bir suda suüstü kolay kolay çalışmaz....

10. GRAFTT

GRAFTT Hikmet Soydaş

Hocam çok fazla atış yapmadım( 30 defa anca ) bu sahteyle ama zaten kafa kısmındaki iğnesi misinaya vs takılma yaptığını farkedince çıkardım + kuyruktaki tüylerinide baya bir yoldum aksiyon yapmasına ve yüzüşüne negatif etki ettiği için.

Avlandığım yer çok derin değil ama dediğiniz gibi su çok berrak ve durgundu demekki bu yüzden pek olumlu düşünemedim bu sahte hakkında.

O halde sizinde söylemenizle bu sahteye ve wtd aksiyonu üzerine biraz daha çalışmalar yapıcam. Ek olarak bir boy ufağındanda alayım hangi rengini tavsiye edersin peki ? Karadeniz ve Marmarada avlanma yapma imkanım oluyor.

http://www.avmarketi.com/asp/product/9685/RIVER2SEA-ROVER-98-Levrek-ustadi-suni-balik

11. GRAFTT

GRAFTT Hikmet Soydaş

Arkadaşlar batarli sahte koleksiyonumu tamamladım şimdi ise su üstü sahte almak istiyorum. Adet olarak 20 lira limitim var, onerilerinizi bekliyorum. Hedef balik malum levrek :)

12. oz-ser

oz-ser özkan

13. DÜSSELDORFLU

DÜSSELDORFLU Boran RESNE

Selâmlar Polat ,,

Kamis ve makina bilgilerini yazarsan daha dogru VE isabetli fikirler gelebilir !

Malûm,, kamis ATAR ARALIGI (Meselâ: 10-30) , SINIFI (L -LM-M-MH-H-XH) , BOYU ve buradan cikaracagimiz bilgiler dogrultusunda AKSIYONU , yumusak veya sert sahte secimindeki kriterler yaninda,, uygulanacak TEKNIK (ler) konusundada ilk bilgileri olustururlar !

Sonra makinenin tipi, 1 KTSM (Bir Kol Turu Sarim Miktari) , ip kullanimindaki basarisi konularida unutulmamali ! Velhasil , malzemeye göre düsünmek ve önermek en dogrusudur !

14. GRAFTT

GRAFTT Hikmet Soydaş

Bir ara bu sahtelerden alacaktım ama tedarik edemediğim için vazgeçtim. Shimano markasının birebir takliti, ama iyi taklitler :)

Merhabalar,

Şu anda iki adet sipin kamışım mevcut. Her ikiside 2.70 mt teleskopik 10-30 gr atara sahipler. Dam Onlier ve Spro Manhatten marka. Dam marka olanı aşırı yumuşak Manhatten markası ise biraz daha sert aksiyona sahip.

Spin makina ise iki adet. Daiwa MegaForce 3000A ve Daiwa Crossfire 3000 3BI. Sahip olduğum her iki makinanında değeri 5,3:1, takriben bir turda 70-80 cm sarım yapmaktalar.

Kullandığım misinalar ise;

1- Elite Super Tournament 0.25mm ( Açık Mavi )
    2- Super Iso 0.25mm ( Koyu Mavi)

http://remixon.com/balik-av-malzemeleri-1/trabucco-t-force-elite-super-tournament-serisi-300m-monofilament-misina-484/

http://remixon.com/trabucco-t-force-super-iso-serisi-300m-monofilament-misina-1981