Tekneden Lüfer ve zargana takımı?

Konu, 'Tekneden Balık Avcılığı' kısmında cihannew tarafından paylaşıldı.

1. cihannew

cihannew Cihan

Merhaba arkadaslar
    Bu sene kendime bir tekne aldım malum çapari ve istavrit ile başladım.ama artık siz değerli üstadlar gibi lüfer tutmak istiyorum.internetten lüfer takımı yapmayı öğrendim gibi.Bu arada silivri açıklarında çıkıyorum.tek sorunum şu zargana yakalamak için uzun olta konusunda bir adet top aldım ve birde ipek aldım.teknenin arkasından oltamı salacağım ucunda top olacak ve toptan sonra 50 cm aşağısınada ipek bağlayıp rolantinin biraz üzerinde hız ile seyir ederek denizi tarayacağım doğrumu? yoksa ayrıca iğne de takmak lazımmı? kusura bakmayın ilginize şimdiden tesekkurler

2. FuRkAn *

FuRkAn * FURKAN

Favori Kamış:
    Shimano Spin Power 425 bx
    Favori Makine:
    スーパーエアロ フリーゲン /
    En İyi Avı:
    Torikler, Kofanalar - Levrekler Vs. Vs.
    Hangisine yazacağımı şaşırdım iki konu açmışsınız. :)
    Zargana için iki tane kamış yapın ince olursa daha iyi olur 0.18-0.20 arası misinaya ucuna turuncu yada sarı ipek bağlayın ve makinanızdan gelen misinaya bağlayın fırdöndü takacaksanız çok ufak olsun, ben hiç kullanmam fırdöndü direk ipekleri bağlarım. İpekleri taktınız 25 30 metre salın kamışı balığın vurduğunu görecek şekilde bir yere koyun. Diğer kamışada aynısını yapın çift olta gezin işi çözdüğünüzde daha çok ipek takın 2 3 ipek arka arkaya, 1'er metre aralıklarla. Lüfer için şu ara canlı zargana gezdirmeniz lazım, takım için lüfere gezen teknelerden yardım alırsanız daha etkili takımınız olur. Kolay gelsin

3. cihannew

cihannew Cihan

çok teşekkür ederim ilgine 2 konu yanlıslıkla oldu bu arada keske birini kaldırabilsem.rastgele furkan

4. enginson

enginson engin

Favori Kamış:
    daiwa crossfire(spin) okuma salina
    Favori Makine:
    shimano catana 400 fb, ryobı ecusima 6000vi, okuma avanger 65
    Zargana için topa gerek yok ipeği direk fırdöndünden sonra bir buçuk iki kulaç gibi bğlayabilirsiniz ya da ustasından gece kepçe ile zargana süzmesini öğrenebilirseniz daha kolay. şimdilik lüfer canlı yeme bakıyor ama yakın zamanda fleto zargana ile uzun olta yapılabilir. bence Silivri tarafını pek bilmiyorum ama çapari ile palamuta da bakın derim.