DİP SIRTISI ??

Konu, 'Tekneden Balık Avcılığı' kısmında tncr tarafından paylaşıldı.

1. tncr

tncr tuncer

kamış ve makinam mevcut. onun dışında basit bi şekilde biri bana özetleyebilir mi tam olarak nasıl yapıldığını nelere dikkat etmem gerektiğini. rapala yada kalamarla yapmayı düşünüyorum. max 30-40 metre derinlikte. bi sorum daha cansız kalamarla yapılır mı ??

2. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Büyük beyaz; 7 mt. Güney Afrika Açıkları..
    Cansız kalamarla da yapılır elbette.

Bir şekilde yemin dipten gelmesini sağlaman lazım. Kurşun takabilirsin, daldırıcı kullanabilirsin vs.

Canlı yem olabildiğince yavaş çekilir. Yürüme hızından bile yavaş hatta. Çekilen yemin doğal yüzüş hızından birazcık düşük hızda olunmalıdır.

Ölü yem, yemin doğal yüzme hızından biraz hızlı çekilmelidir, ama sadece biraz, sanki kaçıyormuş gibi. Yem ve avlağa göre, arada durdurup tekrar çekmek daha iyi netice verebilir.

Aslına bakılırsa, en iyi yem. sahte yemdir. Ardından ölü yem gelir. Daha sonra canlı yem. Ama bu alıp öylece takıvermekle görülmez. Sahte, istenen en iyi görülürlük ve sesi sağlayacak, tam olarak istenen aksiyonu sağlayacak şekilde çekilmelidir. Ölü yem, suda sanki canlı gibi, hatta normalde canlı bir balığın yapmayacağı aksiyonları da yapacak şekilde çekilmelidir. O zaman faydası ortaya çıkar onların. Fakat genelde bunlara pek dikkat edilmez. Sahteyi, ölü yemi vs. bağlayıp yavaş veya hızlı gezinip durmak, onları en verimli şekilde kullanmak demek asla değildir.

3. tncr

tncr tuncer

sağol serdar abi bilgilendirmen için.

4. dusty

dusty Tuncer Yılmaz

Favori Kamış:
    Standard (Germina)
    Favori Makine:
    Rilex Rex 64
    Tuncer sen dip daldırıcı (downrigger) aldın mı ?

5. tncr

tncr tuncer

yok almadım neden ki ?

6. dusty

dusty Tuncer Yılmaz

Favori Kamış:
    Standard (Germina)
    Favori Makine:
    Rilex Rex 64
    Yemi 40 metrede sürüklemek biraz problem olabilir.
    Dizi halinde kurşunlarla falan da olur , ama ben seni downrigger aldı sandım.