Kendo Sahteler

Konu, 'Sahte Yemler' kısmında HakanDurgut tarafından paylaşıldı.

1. HakanDurgut

HakanDurgut Hakan

Favori Kamış:
    SavageGear Bushwhacker XLNT 240cm 10-40gr
    Favori Makine:
    SHIMANO Stradic CI4 3000F
    En İyi Avı:
    88cm 4kg Yayın (spin takım ile)
    Merak edip kendo haryu 95F almıştım 8.50tl fiyatı.. az önce test etme imkanı buldum yüzüşü çok güzel ve atımı dahada güzeldi..

rapala max rap 110 ile attığım mesafeye bu daha ufak ve hafif sahteyi çok rahat atabiliyorum sanki kanatlanıp uçuyor.. ve dümdüz gidiyor takla falan atmadan..

ucuz fiyatlı sahte olarak pelican nitro(9.35tl) var elimde kendonun yanında resmen odun gibi birşey.. yüzüş aksiyonu kendonun 4te 1i kadar yok.. üstelik pelicanı elinize alıp baktığınızda, özensiz yapılmış, ucuz bir sahte olduğunu hemen fark ediyorsunuz.. kendoyu alıp bakıyorsunuz kaliteli temiz işçilik ile yapıldığı ortada..

Reklam gibi olmasın ama ben gerçekten çok beğendim forumda yeteri kadar ilgi görmediğini düşünüyorum.. bu fiyata bu sahte çok cazip geldi bana, çoğu pahalı sahteye taş çıkarır..

Diğer modellerini alıp deneyen arkadaşlar yorum yaparsa faydalı olur..

2. laplace2006

laplace2006 ÜNAL

Favori Kamış:
    Shimano Yase SeaBass 2.70
    Favori Makine:
    Shimano Aernos 2500
    En İyi Avı:
    Kalkan 46 cm-2 kg/Kofana 41 cm
    Selamlar,
    Kendo sahte iş yapmasına yapıyor ama tek kullanımlık! Zira boyası hemen sökülüyor özellikle lüfer familyasından tuttuğumuz 5-6 balık sonrası farkedeceksiniz. Hologramları kalkıyor. Hologramları Max Rap gibi içten olsaydı 10 numara sahte olurdu.

3. adminselo

adminselo selçuk

Favori Kamış:
    Lineaeffe s-flex 4206 4.20--SHIMANO YASEI SEA BASS 2,70 -MH- 10-50 GR, Shimano Scimitar 300 cm
    Favori Makine:
    Penn Affinity 8000, Ryobi NAXO 8000
    En İyi Avı:
    4 kg Levrek ---1.800 gr Kofana
    Haklısın Hakan kendo gerçekten güzel bir sahte yüzüşüde gayet iyi haryular imanın sasukelerine benziyor tip olarak henüz sasuke almadığım için kıyaslama şansım olmadı. Rüzgarsız havalarda fana değil atımı fakat rüzgarlı havalarda sıkıntı arc sistemli 19-20 gr lık shimanolar bile yeteri kadar performans göstermiyolar.

Atım açısında shore line shinerlar gerçekten iyi aksiyonuda güzel 14.5 cm yanlış hatırlamıyorsam. Henüz temin edilemeyen silent assasian ları bekliyorum 14 cm 23 gr arc sistemli onlarda iyi.

Tekrar ucuz sahtelere dönecek olursak Nitroyu merak ediyordum almayıda düşünüyordum ama senin bu yorumların tereddütler oluşturdu bende. Onunla beraber fortuna ve aragon gibi ucuz sahtelerde ilgimi çekiyor bilgisi olan payşalırsa sevinirim aksiyon erim vs.

Kendonun birde Kendo LV Minnow modeli var onlarda fena gözükmüyor denemediğim için ayrıntılı bilgiye sahip değilim deniyen arkadaşlar bilgi verecektir.

4. adminselo

adminselo selçuk

Favori Kamış:
    Lineaeffe s-flex 4206 4.20--SHIMANO YASEI SEA BASS 2,70 -MH- 10-50 GR, Shimano Scimitar 300 cm
    Favori Makine:
    Penn Affinity 8000, Ryobi NAXO 8000
    En İyi Avı:
    4 kg Levrek ---1.800 gr Kofana
    Ünal bey epoksi ile bu sorunu halledebilirsiniz. :thumb:

5. ozi1994

ozi1994 Oğuzhan Duran

Bir ay önce kadar Lv-Mınnow105F serisinden bir model aldım.Atış olarak yüzüş olarak çok iyi cidden.Rüzgara karşı falan dümdüz gidiyor hiç yalpalamadan.Ama bir gün atışım da misina karışması sonucu kayanın üzerine düştü ve gagası kırıldı :( .Yeni gaga yapıştırmak istemedim :confused: .Deneme amaçlı su üstü yapıyım dedim idk idk .Gaga kısmını zımparayla iyice düzledim hiç gaga eklenmemiş gibi oldu mis gibi. Pek umudum yoktu ama yüzüşünü görünce düşüncelerim acayip değişti :eek:.Gerçek su üstüler gibi wtd yapamasada onlardan aşağı kalır bir yanı yok bence kalite,fiyat,atış,yüzüş hepsi çok iyi :thumb: :thumb: :thumb:

6. aileron

aileron murat DAĞCI

Favori Kamış:
    şıpşıp
    En İyi Avı:
    mercan
    Ben pelican sahtelerden sahsen memnunum

7. GanGBoi

GanGBoi Gürkan

Favori Kamış:
    APIA Foojin'X Grove Stream 93ML, MajorCraft Cross Ride XRS-1002H
    Favori Makine:
    DAIWA Morethan Branzino 2508SH LBD, DAIWA Catalina 4020PE-H
    En İyi Avı:
    48cm 1170 gr Levrek, 45,5 cm 790gr Kofana
    birkaç saatlik kendo kullanım tecrübeme dayanarak aksiyonunun güzel olduğunu söyleyebilirim ama ne yazıkkı kayaya taktıkbanghead

silent assassinleri bende çok merak ediyorum dün gece test videolarını izledim 99f'e hayran oldum erim mesafesi ve aksiyonu çok güzel bir de shimanonun geliştirdiği ar-c sistemi çok beğendim muhtemelen bu ay sonuna kadar elimde olur bir adethihi

bende fortuna salti fs91 serisinden kırmızı gümüş renklerde bir sahte var gittiysen kaya balıkçılıkta görmüşsündür.. atışı biraz zayıf kalıyor ben şimdiye kadar max 45m falan atabildim ama sudaki aksiyonu müthiş 0-1m arası derinlikten geliyor.. yani ben balık olsam atlarımhihi hologramları da maxrap gibi içten ve renkli plastik kullanılmış yani üzeri boyanmamış benim hoşuma gitti:thumb: aragonları bende merak ediyorum denemekte fayda var:thumb:

8. özcan bolat

özcan bolat özcan

Favori Kamış:
    LINEAEFFE 4.50 mt sörf kamış
    Favori Makine:
    okuma salina 2
    yerimidir bilmem ama sorayım istavri mumyalasak ve etrafını sahte yapımında kullanılan malzemeyle kaplasak ve bundan iş bittikten sonra bir sahte yapsak

9. werus59

werus59 Murat

Favori Kamış:
    Shimano Catana CX spinning
    Favori Makine:
    D.A.M QUICK SLR SPIN 530 FD
    En İyi Avı:
    42 cm*Lüfer
    Özcan bey biraz zor olmaz mı sizce istavritle uğraşmak?Onun yerine uygun fiyata daha verimli bir sahte edinebilirsıniz.İstavriti kullanırsanız dibe batar yüzüş sağlayamaz. Bence

10. ironman

ironman Hamdi Beypazar

Favori Kamış:
    shimano force master 2.70
    Favori Makine:
    shimano exage 4000,peen battle 3000
    En İyi Avı:
    levrek 3 kg.
    Bende Kendo nun her çeşidi var.Yüzüş aksiyonları çok güzel.Hele Haryu serisi,suda adeta dans ediyor.Ancak bu güne kadar herhangi bir balık yakaladıkları vaki değil.Acaba aranızda Kendo sahteyle balık yakalıyan varmıdır?Ben hiç görmedim ve duymadım :)

11. özcan bolat

özcan bolat özcan

Favori Kamış:
    LINEAEFFE 4.50 mt sörf kamış
    Favori Makine:
    okuma salina 2
    çok haklısında zihni sinir işler işte aklıma geldi paylaşayım dedim

12. YEKTA

YEKTA YEKTA

En İyi Avı:
    2,5 kırlangıç
    beyazı ile gece çok ciddi balıklar aldım üstad

13. HakanDurgut

HakanDurgut Hakan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Bende bu epoksi işini düşünmüyor değilim nereden alabiliriz epoksiyi ?

14. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Okuma V System 2.40 Lineaeffe Spirit Surf 3.90 (fiyat performans 9/10)
    Favori Makine:
    Spro Red Arc 20'lik (Fiyat/Performans : 8/10)
    En İyi Avı:
    Levrek (57 cm - 2.100 gr ) Sargoz (700 GR kadar) Palamut (40 cm üzeri), Lüfer 40 cm, Çipura 950 gr
    Nitro ve Fortuna kullandım Selçuk. Her ikisi de rüzgara karşı atımda seni tatmin etmeyecektir. Rüzgara karşı avlanmanın gerektiği avlaklarda kullanacaksan boşuna masraf olur. İşine de yaramaz. Dere gibi yerlerde, sığ yerlerde kullanacaksan 0,30 metre dalarıyla Fortuna uygun. Fiyatına göre iğneleri, boyası fena değil.

15. shadowpane

shadowpane Hakan

Favori Kamış:
    Shimano Antares/Vengeance/SuperAero Lineaffe_Spider Surf Okuma_VSystem/hellios/x-safina
    Favori Makine:
    Daiwa_Entoh/Ballistic Shimano_Aernos/KİSU/BULL'S AlbaStar.Pasha 60
    En İyi Avı:
    Yayın/Turna/Alabalık Eşkina/Levrek/Palamut/Lüfer/Kalkan
    boğazda çinekop için kullandığım birçok marka var ama konu kendo olduğu için sadece kendo ile ilgili birşeyler yazmak istiyorum,

11-13 numaralı sahteler en avcı sahteler, en iyisi 13 numara, 12 numarasınıda kullandım çok başarılı olduğunu söylemem ayrıca resmini bulamadığım,

13 numaraya benzer altı sarı üstü penbe tırtıklı gövdeye sahip rapalasıda çok avcıdır.

http://www.avdeposu.com.tr/?urun-29471-Kendo-Zero-Arise-Minnow-90mm-5-5gr-Floating.html

16. mustafa kaya

mustafa kaya MUSTAFA KAYA

Favori Kamış:
    dam green cross
    Favori Makine:
    dam slrspin 850 fd- okuma avanger 40
    En İyi Avı:
    3,600 kg. levrek
  17. befalcon

befalcon Sinan

Favori Kamış:
    Okuma V-System 2.70 10-40
    Favori Makine:
    Daiwa Megaforce 2500
    En İyi Avı:
    Dağ Alası 26 cm.,, Torik 3 kg
    105 LV minnow var. Nokta atışı gidiyor. Üstelik erimi de çok iyi. İşçilik güzel atımı iyi, aksiyonu iyi. Kısacası birkaç rengi ile çantalarda yer alması gereken bir sahte. Henüz bir avı yok ama o da olacak Allahın izniyle.

18. Cgrtn

Cgrtn Çağrı

Favori Kamış:
    Speedmaster Game Type 2.70 10-50
    Favori Makine:
    Shimano Exsence 4000S
    En İyi Avı:
    Ya sabır...
    Epoksi işine giriyoruz kısmetse, sahte başına 4 TL ücret ile uzun ömürlü sahtelere sahip olabilirsiniz:laughing: :laughing: :laughing: :laughing:

19. HakanDurgut

HakanDurgut Hakan

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    http://www.balikavi.net/forum/showthread.php?t=39625

Uhu epoksi aldım en uygun ürün bumudur bilmiyorum ama ne kaybederiz denemekte fayda var :)

20. Cgrtn

Cgrtn Çağrı

Favori Kamış:
    Speedmaster Game Type 2.70 10-50
    Favori Makine:
    Shimano Exsence 4000S
    En İyi Avı:
    Ya sabır...