Teknede 100-150 m de makina seçimi

Konu, 'Makineler' kısmında bloke tarafından paylaşıldı.

1. bloke

bloke bülent öke

Merhaba Arkadaşlar. Bir konuda yardıma ve bilginize ihtiyacım var. Yeşilovacik ta çıktığımız balık avında 100 m civarında derinlikten hızlı ve kolu çok yormadan kullanabileceğimiz makina önerisinde bulunur musunuz. Nedeni ise elimde 2-3 farklı piyasa makinası var. Oltayi 100 m civarından tekneye geri satarken sanki saatler geçiyor :)

2. bloke

bloke bülent öke

Hiç fikir yokmu arkadaslar. Sadece şunu soruyorum. Derinlerde kullanılabilecek ve hızlı sarmayı sağlayacak makina hangisidir ve özellikler neler olmalı?

3. belekbeach

belekbeach süleyman

Favori Kamış:
    shımano catana dx,shımano hyperloop 30-50ıbs,remixon hurricane
    Favori Makine:
    Banax sx4000c,Spro Hardliner lcs1050,DAİWA Exceler 4000A HA,OKUMA Ceymar c-40,Daiwa Procaster 4000 A
    En İyi Avı:
    7.25 kg levrek,5.300 akya,2.7 kg yayın
    hem hızlı sarsın hem kolu yormasın balıkta büyükse sana ozaman bi elektrikli makine lazım

4. memetb3

memetb3 Mehmet

Favori Kamış:
    albastar
    Favori Makine:
    penn pursuit, okuma distance pro
    Size kafa yapısı çok büyük fakat devir oranı düşük bir makina lazım. Kafa yapısı büyük olacak ki çok sarsın devir düşük olacak ki az zorlasın. Aklıma surf makinalar geliyor fakat teknede kullanışlı olup olmayacağını bilemiyorum. Surf makinaların misina boşaltım olayıda çok iyi. Dibe daha hızlı varmanızı sağlayabilir.

5. hK17

hK17 Hakan

Favori Kamış:
    MajorCraft Solpara SPS-862ML
    Favori Makine:
    Shimano Stradic C3001HGFK
    En İyi Avı:
    1,5 kg Levrek
    okuma salina 3 16000 ;)