Kıyıdan mığrı yakalamak

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında cemsina 2 tarafından paylaşıldı.

1. cemsina 2

cemsina 2 Cem Sina Celme

En İyi Avı:
    Mercan
    Arkadaşlar merhaba.Aranıza yeni katıldım. Bir kaç yıldır kıyıdan amatö balıkçılık yapıyorum. Su anda Dikili'deyim.5-10 metre ileride büyük bir kaya seti var ve balik avladigimda bolca bolca balık yakalıyorum.Bu sene gece balıkçılığı yapmaya başladım ve 3-4 tane mığrı yakaladım Ancak en fazla 30-35 cm uzunluğunda mığrı yakalayabildim.Acaba daha büyük bir mığrıyı nasıl yakalarım? Simdiden teşekkür ederim :)

2. azazzel

azazzel Öztan KÜÇÜK

Favori Kamış:
    Pathos open pro 90 - Surf Mill - TRex 425 - V System 2,40/2,70 te
    Favori Makine:
    Okuma RAW2 55/65- Shimano Exage 2500FC
    En İyi Avı:
    Sazan 9,8kg
    yakalamayı hesabettiğin (ağız boyutu)büyüklükte bir mığrının yutabileceği boyutta yem olması için canlı (örn ilarya/iri sardalya/ispari/karagöz vs vs) balığı, hava kararırken/karardıktan sonra, oldukça sağlam bir tkm (1mm misina ve 4/0 çelik iğne gibi) yemi bozmadan kayalığa yakın düşürürsen, binecektir. mesele ondan sonrası :) kolay gelsin...

3. berk75

berk75 berk

Favori Kamış:
    veangce 210
    Favori Makine:
    catana 2500fc
    En İyi Avı:
    Çupra 600gr ve 450gr levrek
    Bende yemli çupra karagöz için sülünesle 3 lü takım atıyodum gece 10/11 gibi bir mığrı geldi 40cm kadar bütün bedeni dolaştırmış o yönden çok sıkıntısı var balığı çıkartınca farkettim çok güzel bir hayvan parlıyordu sanki biraz ve çok kaygan tutamıyosun elinde.sonra saldım tabiki kocaman olmuştur şimdi sen merak etme onlar senin oltaya atlar hergün,varsa

4. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Okuma V System 2.40 Lineaeffe Spirit Surf 3.90 (fiyat performans 9/10)
    Favori Makine:
    Spro Red Arc 20'lik (Fiyat/Performans : 8/10)
    En İyi Avı:
    Levrek (57 cm - 2.100 gr ) Sargoz (700 GR kadar) Palamut (40 cm üzeri), Lüfer 40 cm, Çipura 950 gr
    Mığri yakalamak isteyen nadir insanlardan birisin. :D
    Kaygan derisi olan migri yakalandıktan sonra kıyıda kendi etrafında döner, takımı mahfeder. Yılana benzer yapısıyla ve kılçık yoğunluğuyla pek tercih edilen bir balık değildir.

Dikili de o dediğin kayalıkların civarlarında 30 - 40 cm'likleri bolca bulunur. İğneyi yutar genelde ve zayii olur. Daha irileri senin dediğin o yerde pek bulunmaz. Daha irilerini karşı kıyıda kayalıklarda bulabilirsin.

Sardalya, iri iğne 35 - 40 mm misina kafi.

5. cemsina 2

cemsina 2 Cem Sina Celme

En İyi Avı:
    Mercan
    Teşekkürler arkadaşlar tavsiyelerinize uyacağım.