Levrek avı için kaşık

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında bilac tarafından paylaşıldı.

1. bilac

bilac Cemal Bilaç

Günaydın arkadaşlar.
    Denizde levrek avında kaşık kullanımı ile ilgili aklıma takılan birkaç soru var :confused:

Levrek avında kaşık (Mepps) iş yapar mı?
    Rapala, silikon (raglou) ve kaşık arasında kullanım tercihinde nasıl bir sıralama yaparsınız?
    Hangi boyut-ağırlık ve renklerde kaşık tercih edilmeli?

Teşekkürler... :)

2. zarg

zarg Mustafa oğuz

Favori Kamış:
    OKUMA V SYSTEM 270cm 10-40GR
    Favori Makine:
    Okuma Trio 40
    En İyi Avı:
    Levrek 1.250
    Benim'de merak ettiğim bir konudur. Hangi mevsim ve hangi saatlerde daha verimli olur? umarım bu konuda bilgi verecek tecrübeli arkadaşlarımız vardır.
    Teşekkürler...

3. Alesta

Alesta Canberk

Favori Kamış:
    Cormoran Bullfighter
    Favori Makine:
    Shakespeare Firebird
    En İyi Avı:
    henüz erken
    Ragotlu meps.

Deniz levreği avında kullanılan döner kaşık bilmiyorum. Ankara'da yaşıyor olmanın verdiği tatlı su envanterini denizde de denemeye çalışıyorum. Mepps'leri alabalık, tatlısu levreği ve tatlısu kefali avlarında kullanıyorum. Mepps'lerin üzerinde her ne kadar kaplama varsa da matlaşma ve iğnelerde paslanma yaşadım.:( Şimdi aklıma şöyle bir şey geldi. şayet üçlü iğne çıkarılabiliyor bir dönerkaşık modeliniz varsa çıkarıp halkalı aberdeen(uzunpala lüfer iğnesi) iğneye geçirilmiş ragotu takın. Orijinal Mepps'lerdeki gibi böyle bir imkanınız yoksa üçlüyü kırdıktan sonra güçlü bir halka ile halkalı aberdeeni takın. Tatlısu levrek avlarında iş yapan bir sistemdir. Kral sofralarının vazgeçilmezi adaşı da beğenebilir. Ama parlamadan dolayı berrak sudan ziyade dalgalı bozuk havalarda iş yapabileceği kanaatindeyim.:thumb:

4. baraküda007

baraküda007 fatih

ben mepss le denizde levrek tutanı hiç duymadım kaşıkla tutanıda duymadım levrekte suni yemde silikon ve maket balık iş yapıyor ben yakaladığım kilo üstü levrekleri maket balıkla (rapala) ile yakalıyorum silikon arasıra atıyorum ama silikona genelde küçük kilo altı balık geliyor özellikle kışın maket balığa büyük levrekler iyi saldırıyor ama yaz döneminde ise 5 li 6 lı silikon takım topla atılırsa iyi iş yapıyor birde kışın bizim burada yemli takımda canlı sülünez iyi iş yapıyor benim genelde hedef balığımda levrek oluyor kış ayları ve hep bu şekilde avlanıyorum

5. HastaRuH

HastaRuH Erkan

En İyi Avı:
    55cm zargana--60 cm Lüfer (Kofana)--70 cm 3.750 gr Levrek
    kaşık ile tutan biliyorum. dün akşam konuştum.

6. baraküda007

baraküda007 fatih

saygılarımı ilet o zaman erkan abi :)

7. HastaRuH

HastaRuH Erkan

En İyi Avı:
    55cm zargana--60 cm Lüfer (Kofana)--70 cm 3.750 gr Levrek
    Ilk görüşte iletirim.