Mersin kalamar avim

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında deliusaq tarafından paylaşıldı.

1. deliusaq

deliusaq devran

Favori Kamış:
    dam
    Favori Makine:
    dam
    En İyi Avı:
    3 kilo sazan . 62 cm turna
    yer:mersin kız kalesi iskele (klikya otelin orasi)
    Tatile geldik. Balikci insan oltasiz gezmez :) bizde o kadar esyanin yanina elbette
    oltalarimizida koyduk. Derya deniz her turlu balik var ama biz kalamara taktik. Ona uygun kasik ve takimla hava karardiktan sonra basladik at cek yapmaya. Ince bir
    tuyo verecek olursam. Cektikten sonra sahte baligi hemen yukari cekmeyin en az 3 dkka iskelenin dibinde bekletin. Keza ben 3 kalamarimida boyle yakaladim.ins resimleride eklicem. Rast gele :cool:

2. deliusaq

deliusaq devran

Favori Kamış:
    dam
    Favori Makine:
    dam
    En İyi Avı:
  3. mehmet0625

mehmet0625 Mehmet

Favori Kamış:
    okuma v system 240cm 10-40
    Favori Makine:
    shımano exage 4000 fd
    En İyi Avı:
    Lambuka 63 CM
    Başladımı kalamar

4. Gülistan

Gülistan İbrahim Gülistan

Favori Kamış:
    savegear
    Favori Makine:
    daiwa
    Ustam resim görükmüyor kullandığınız takım ve yemlerle beraber resim çekip yüklermisiniz?

5. deliusaq

deliusaq devran

Favori Kamış:
    dam
    Favori Makine:
    dam
    En İyi Avı:
    Bu resim yukleme isini bi halledemedim

6. özcan bolat

özcan bolat özcan

Favori Kamış:
    LINEAEFFE 4.50 mt sörf kamış
    Favori Makine:
    okuma salina 2
    Resim görünüyor arkadaslar problrm yok

7. Faruk1940

Faruk1940 Fsruk

Kardesim hayirli olsun.Bende 3 senedir mersinde kalamar avina takmis bulunmaktayim.Yazlarimi mersinde gecirdigim icin ve dip avciligindan sikilinca bu ise basladm.Aldigin kalamar cok guzel.Yalniz soyle bir bilgi verim mersindekinler orjinal kalamar degil subye kalamar birlesmesi,kalamardan tek farki eti cok az daha sert fakat onuda yumusatabiliyoruz.Benim mersinde cok saglam kalamar avladigim bir kac yer var gunde 1 kiloya yakin aliyorum sadece bir kere cok buyuklerine denk geldim ogun 3 4 kilo almistim kalamar avina baslamak isteyenlere herturlu detayini anlatirim hatta imkan olursa video cekmek istiyorum.Kalamar cin gibi bir balik benik acemilik zamanlarimda zokaya gelip dokunurdu gercekmi sahte balikmi diye.Detayli bilgi isterseniz anlatirim

8. berkerbaris

berkerbaris berker baris

Tesekkurler Faruk. Iyi bayramlar oncelikle. Detayli bilgi tabiki isteriz, memnun oluruz. Ben su kalamari zokayla alamadim bir turlu. Kendi yaptirdigim, sineklikten mamul bir kepcem var, onunla kiyidakileri kepceleyerek yakaliyorum. Dun de yedik soylemesi ayip, hafif tatlimsi, hos bir tadi var. Ayasa gittim gecen hafta, alamadim sahteyle, ama oradakimbiri siyah renklimgir sahteyle aldimbirkactane. Arkadasin dedigi gibi cektikten sonra sudan cikarmadan bekketiyordu ve o zaman yapisiyordu kalamar. Umarim bize yer ve sahte tiyosu verirsin. Rast gelsin.

9. Faruk1940

Faruk1940 Fsruk

Benin avlandigim yer limonlu tirtar o taraflar.Olbios otelin hemen oralarda bir marina var o marinaya giris yasak ama onun etrafinda dolu var fakat soylede bir durum var avlanilacak yerler hic rahat degil onun yerine benim favori yerim altin portakal sitesi var olbios otele varmadan once.O sitenin onunden her yerden atabilirsin daha dogrusu oralarda her yerde var kalamar cnku her yer kayalik zaten sahile inince gorursun her yer murekkep :D benim o sahil seridinde en iyi avlandigim yer ise altin portakalin hemen ilerisindeki alkent sitesi var tahatadan bir iskelesi var oranin o iskelenin hemen sag tarafindan atip cekmeye baslayin.Eger etrafda kimse yoksa iskeleyede bir giris yapin .d genelde yabancilari almiyorlarda.Ozellikle hava kararmaya yakin giderseniz tadindan yenmez.Iskelenin issiklari acilinca super kalamar yapyor orasi.Resimde yukluyecem 1 saatte 1 kilo aldim 1 hafta once ordan.Mersin kiyisina gore gayet iyi.Zokaya gelince ozellikle turuncu ve pembe renk kucuk zokalardan alin disi bez olmasin o zokadan bendede var.Oda is yapyor ama dediklerim dahada saglam.Kalamarda en onemli nokta olabildigince hayvani kandirmaktir ben bazen 1 kalamarla 10 dakika bile ugrasirim cnku takintiliyim ben biraz bu konuda illa gordugumu tutacam .d.d zokanin yuz kismini cevirmemeye calisin cunku bu balik pusu atyor resmen arkadan saldiracak ani kovaliyor.3 tur misinayi sarin yavas yavas 1 turda birakin eger uzakdan atip tutacaksaniz.Ben alkentin orda genelde 5 metrelik alanda avlanirim.Ilk basta saga sola hizli atislar yapip hepsini cekerim onume.Tek tek avlamaya calisirm teknigim biraz daha garanti benim icin.Kalamar yoksa ceker giderim.Cunku o taraflarda her yerde var kalamar.Zaman kaybi olmasin.Bir video cekmeye caliscam sizin icin bu aralar gidebilirim limonluya uygun olursam

10. berkerbaris

berkerbaris berker baris

Eyvallah, cok guzel anlatmissin. Dedigim gibi ben de kepceyi hizlica ustune vurup aliyorum icine. Gece boyu bu yontemle kiyaya yanasanlari topluyorum. Ayni zamanda da baligimi avliyorum. Rast gelsin.

11. deliusaq

deliusaq devran

Favori Kamış:
    dam
    Favori Makine:
    dam
    En İyi Avı:
    uzun zamandr balıga cıkamıyoruz
    resmen acı veriyor bu bize
    bu balık işi tahlikeli ya astalık :D

birinci gece kalamar avı daha verimlidir
    helede ay ışıgı var sa tadından yenmez.
    sahtende fosforlu olsun rengi önmli deyil gerisi kısmet
    olbios oteli bilirm orda tail yapmışlıgımız var
    biz kız kalesinde ıskele var o diskonun yanında
    hatta gemi var her akşam gezintiye cıkarır milleti. otda tuttuk hep.