ADRASAN ANTALYA KIYI BALIKCILIĞI

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında baybaskan00 tarafından paylaşıldı.

1. baybaskan00

baybaskan00 murat

Favori Kamış:
    shimano beastmaster bx bai castin 2.70
    Favori Makine:
    shimano biomaster sw xg 5xs
    En İyi Avı:
    LEVREK 3.8 KİLO
    merhaba arkadaşlar
    1 20 ağustos arası adrasan da tatil beldesinde olacağım tekneden ziyade adrasan kıyı şeridinde nasıl bir olta -ekipman -yem çeşitleri ve takım çeşitleri hazırlamalıyım...
    30 yıllık amatör bir İstanbul balıkçısı olarak ,bölge -zaman olta yem hedef seçimlerini tecrübesi olan bölgeyi yaşamış arkadaşlardan yardım istiyorum .

destek ve bilgi paylaşımımız için teşekkür ederim

2. KARAHANLI07

KARAHANLI07 Metin Özgür Doğan

Favori Kamış:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    Favori Makine:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    En İyi Avı:
    dostlarım
    Abi ben de senin gibi istanbul balıkçısıydım 8 senedir antalyada yaşıyorum adrasandan açıkta kuzu vs okkalı balıklar olur ama kıyıdan genellikle sabah güneş doğmadan yarım saat önce merada olursan ıskarmoz sürpriz olarak bu aylarda grida levrek ala bilirsin spinn de. bunun dışında yemli olarak mırmır alırsın ekmekle kefal alırsın melanur alırsın eğer su hafif çırpıntılı rüzgar denizden esiyorsa kefal oltasını su üstü yap ileri at yaladerma yakalaya bilirsin.

3. baybaskan00

baybaskan00 murat

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    LEVREK 3.8 KİLO
    teşekkür ederim kardeşim saolasın

4. baybaskan00

baybaskan00 murat

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    LEVREK 3.8 KİLO
    sizce plaj alnı mı sarp kayalık alanlarda mı spin çalışmalıyım ?

5. baraküda007

baraküda007 fatih

kayalıklar daha iyi olur zira avcı balıklar kayalıklarda daha çok avlanıyor ve bu zamanda spinde silikon takım daha iyi iş yapar 5 li silikon takım arkasında top takım atarsanız gece sabah 04:00 ile 07:30 arası beyaz renkli silikon iyi olur ama yaz sıcağında burada spin pek verimli olmuyor surf takımınız var ise klasik 3 lü takım dibe atarsanız iyi olur yem olarakta tuzlanmış tavuk göğüsü bizim burada herzaman iş yapar tavuk göğüsünü boyuna ince ince solucan gibi kesip daha sonrada yem ipi ile sararsanız iğneden kolay kolay düşmez yine saat 04:00 ile 07:30 arası yemlide plaj kısmında mırmır ve lokum alabilirsiniz kayalık bölgedede ise sokar balığı çıkar ha birde yemlide balon balıkları başınıza bela olur rastgele

6. baybaskan00

baybaskan00 murat

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    LEVREK 3.8 KİLO
    süper oldu kardeşim eline yüreğine sağlık .mırmır için 75 gram 2 yada 3 iğne yemli takım yem tavuk..
    spin için gerçi 8-15 cm arası ima 10 gramdan 30 grama kadar rapala seri ile gidecektim ama bide olaya slikon yem dahil edicem ...zargana için de kullanabilirim gibi druyo
    bu gidişle dalış takımlarına da bagajda yer acıcam gibi :)))
    teşekkür ederim
    rapala d

7. baraküda007

baraküda007 fatih

rica ederim bu balık işi belli olmaz arabada yer varsa ne var ne yok götür sonra keşke getirseydim deme :D