Sazan avcılığı ve sazan yayı

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında LüfTur tarafından paylaşıldı.

1. LüfTur

LüfTur Salih AKÇAKAYA

En İyi Avı:
    1.600 GR 53 CM Turna
    Merhaba arkadaşlar.Malum Temmuz ayı geliyor bende sazan için takımları hazırlamaya koyuldum.Şuana kadar sazan avcılığı hakkında bir bilgim yoktu ve bir arayışa girmem sonucunda sazan avına çıkmaya karar verdim.İnternetten biraz bilgi edindim sazan hakkında.Dip oltası,mantarlı takım,sazan yayı gibi birçok avlanma şekli olduğunu duydum.Bugün mantarlı takım ve sazan yayı aldım.Sazan yayının nasıl kullanıldığını az çok öğrendim fakat kafama bir soru takıldı.Bu yaydan önce bedene gezer kurşun eklemek gerekir mi ? Sazan yayı dip için mi kullanılır ? Avlandığım bölgenin dibi genellikle otluk.Bu yüzden yaylı takıma mantar eklesem olur mu ?

Rastgele...

2. LüfTur

LüfTur Salih AKÇAKAYA

En İyi Avı:
    1.600 GR 53 CM Turna
    Cevap bekliyorum...

3. artist1869

artist1869 Buğra Tuncer

Favori Kamış:
    mitchell fluıd t-180 kamış 5-15 atarlı
    Favori Makine:
    remixon target 3000 5.1.1 ve 5 bilyalı
    En İyi Avı:
    sazan 3-4 kg
    sazan yayına ekmek icini hamur yapıp o yaya sarıcaksın abi. ondan sonra iğneleri yayın içinden ekmeğin içinden geçicek şekilde iğneleri dışa doğru geçir yalnız hamuru hazırlarken (yoğururken) içine baya bi tuz kat katabilirsen çok azda vanilya ben ankarada yapay gölde 5 kg lik balık geldiğini biliyorum kendi yaptığım. gerekirse fotoğrafta atarım

4. LüfTur

LüfTur Salih AKÇAKAYA

En İyi Avı:
    1.600 GR 53 CM Turna
    Buğra kardeşim tarif için teşekkürler ama benim öğrenmek istediğim şu Bu yaydan önce bedene gezer kurşun eklemek gerekir mi ? Sazan yayı dip için mi kullanılır ? Avlandığım bölgenin dibi genellikle otluk.Bu yüzden yaylı takıma mantar eklesem olur mu ?