Avrupa Yakası Kıyı Raporları

Konu, 'İstanbul Kıyı Raporları' kısmında Aret tarafından paylaşıldı.

1. Aret

Aret Aret

En İyi Avı:
    Kalkan 4,5 kg. (Boğaz'da)
    İstanbul'un Rumeli Feneri-Kabataş arası Avrupa Yakası Boğaz hattı, Sarayburnu-Silivri arası Marmara kıyıları ve Sarıyer-Çatalca arası Karadeniz kıyıları için oluşturulmuş kıyı raporları sayfasıdır.

Değerli arkadaşlar,

Bilindiği gibi, içinden deniz geçen şehir İstanbul, kıyı balıkçılığı açısından da birbirinden çok farklı özellikler gösteren pek çok av bölgesine sahip. Geçtiğimiz yılın sonlarında, tüm bu av bölgelerinin raporlarını gönderdiğimiz İstanbul Kıyı Raporları sayfasında ciddi sorunlar yaşadık. Sayfaya çok fazla konu gönderilmesi, sayfanın yoğunluğundan yararlanmak isteyenlerin sürekli bu sayfaya yazması gibi nedenlerle bu başlık genellikle kendi amacından başka konulara hizmet etti. Sık sık ortaya çıkan tartışmalar ve anlaşmazlıklar nedeniyle kıyı raporlarını izlemek isteyen üyelerimiz mağdur oldular. Belli bir bölgede avlanan kişiler hiç gitmedikleri bir başka bölgenin raporlarını takip etme veya orasıyla ilgili tartışmaları okumak zorunda kaldılar.

Tüm bu sorunları aşmak veya asgariye indirmek için, grup moderatörlerimiz İstanbul Kıyı Raporları başlığını, Avrupa Yakası, Anadolu Yakası, Haliç ve çevresi olmak üzere üç alt başlığa bölmeye karar vermişlerdir. Moderatör arkadaşlarımızın benden istemiş olduğu üzere Avrupa Yakası Kıyı Raporları başlığını sizler için açıyorum. Lütfen, 2012 yılının ilk gününden itibaren İstanbul'un Avrupa yakasında kalan sahillerinin kıyı raporlarını (Haliç ve çevresi hariç) bu başlığa gönderin.

Arkadaşlar, bu sayfaya raporlarla ilgili soru, yorum ve cevaplarımız dışında herhangi bir mesaj göndermeyelim. Gönderdiğimiz rapor ve yorumlarda Bakanlıkça belirlenmiş olan sirküleri esas alalım. Güncel raporlarla ilgili olmayan soru ve görüşlerimizi mümkün olduğunca forumdaki ilgili alanlarda paylaşmaya çalışalım.

Tüm avcılara sağlıklı, mutlu ve gönüllerince avlar yapabilecekleri bir yeni yıl dilerim.

Aret

2. tefo32

tefo32 tevfik

herkese hayırlı seneler herkesin kovası balık dolsun inşaalllah

3. roy

roy roy

Favori Kamış:
    Ron Thompson heavy telecoast, daiwa crossfire,lineaeffe extreme,Pezon&Michel Rafale pro pike
    Favori Makine:
    Daiwa tournement entoh 5500, Mitchell compact gold 7000 , Okuma Razor 65, Daiwa procaster A 4000
    hayirli olsun

4. Şimal

Şimal İsa Sivri

Favori Kamış:
    Lineaeffe Surf Mill 4.20
    Favori Makine:
    Daiwa Emcast Plus 5000
    En İyi Avı:
    Balık Avı Dostlarım...
    Avrupa yakası deyince haliyle senide kapsıyor:D Artık Fransa raporlarınıda buralarda görmek istiyoruz:rolleyes: :thumb:

5. bulut1383

bulut1383 ilyas

En İyi Avı:
    lüfer
    arkadaşlar yeni forumumuz hayırlı olsun böylesi bence daha iyi

Williams07 bunu beğendi.
  6. ozkan79

ozkan79 özkan

Öncelikle herkesin yeni yılını kutlar;sağlık ve huzur içinde 2012 yılının hayırlara vesile olmasını yüce ALLAHDAN dilerim.

kıyı raporları bölümünde ayırım yapılması bence isabet olmuş enazından gereksiz yazışmaların artık ortadan kalkacağı kanaatindeyim :)

Gelelim günün raporuna bu sabah arkadaşım ve ben soluğu yeniköyde aldık çok fazla resim çekemedim, 5 ve 7 cm sahteler çalıştık benim nasibime düşenler :)

rastgele herkese.

7. rockchy

rockchy furkan aksakal

En İyi Avı:
    25 cm sarıkanat
    beşiktaş iskeleden kefal avlayabilir miyim bu aylarda? bir bilgisi olan var mı?

8. Aret

Aret Aret

En İyi Avı:
    Kalkan 4,5 kg. (Boğaz'da)
    Tebrik ederim Özkan, Avrupa yakasından yılın ilk raporu da senden gelmiş oldu böylece. Rapalacılığın halen devam ettiğini görmek güzel, önemli bir soğuma olmazsa heralde ay sonuna kadar devam eder. O balığın yanına ne olmuş öyle?

9. ahmet1

ahmet1 özgür

haliçle birlikte burayıda takip edicez artık çok güzel olmuş hayırlı olsun .özkanbey afiyet olsun.

10. sintr

sintr hasan

Favori Kamış:
    YobamaxBullDog
    Favori Makine:
    Okuma trio 55
    En İyi Avı:
    Sadece Zargana
    Helal abime be :D yine vurgun yapmışsın ben bu sene şu dişli konusunda pek şanslı değilim bir kere vurgun yaptık ondada göze geldik galiba arkası gelmedi.Tekirdağdan sabaha karşı döndüm uykum olmasa gelirdim bende ya neyse bir dahaki sefere artık.hayırlı seneler herkesemrsparkle

11. ozkan79

ozkan79 özkan

merhaba;vallahi bende anlıyamadım önce hastalık falan olduğunu düşündüm benden 2 dakika sonra yanımdaki bir arkadaşa daha bu tarz yaralı bir balık daha geldi görüntü ilginç olduğu için resimleyip paylaşmak istedim;balığın üzerindeki yara yoruma açık bir durum diğer tarafında da sıyrıklar vardı :eek:

teşekkürler darısı başınıza.

12. Cenani

Cenani cenani

Favori Kamış:
    Lineaeffe AC Casting 420
    Favori Makine:
    Okuma Rav-II 65
    En İyi Avı:
    1 kg 500 gr Gökkuşağı Alabalığı (Şemsipaşa)
    Ağ'dan kurtulmuş balık olabilir. Bu arada tebrik ederim.

13. roy

roy roy

Favori Kamış:
    Ron Thompson heavy telecoast, daiwa crossfire,lineaeffe extreme,Pezon&Michel Rafale pro pike
    Favori Makine:
    Daiwa tournement entoh 5500, Mitchell compact gold 7000 , Okuma Razor 65, Daiwa procaster A 4000
    dogrudur isa abi :) sahil seridi verilmis ama derinlik olmadigindan benim avlaklarima kadar ulasir :D BIZE HER YER ISTANBUL AVRUPA YAKASI :cool:

14. tefo32

tefo32 tevfik

güzel av olmuş yenisenede inşallah devamı gelir yaralı balıga kara batak dalmışolabilir

15. bulut1383

bulut1383 ilyas

En İyi Avı:
    lüfer
    tebrikler yeni forumun ilk raporu senden devamı bizden İNŞALLAH bu hafta açılamadık ava ama kısmet olursa bi ara kaçacam herhalde raporlara ve gelen bilgilere baklırsa dişli gece yapıyo hepimize bol ve iri kısmetler

16. shadowpane

shadowpane Hakan

Favori Kamış:
    Shimano Antares/Vengeance/SuperAero Lineaffe_Spider Surf Okuma_VSystem/hellios/x-safina
    Favori Makine:
    Daiwa_Entoh/Ballistic Shimano_Aernos/KİSU/BULL'S AlbaStar.Pasha 60
    En İyi Avı:
    Yayın/Turna/Alabalık Eşkina/Levrek/Palamut/Lüfer/Kalkan
    tebrikler güzel av güzel rapor, devamını dilerim. afiyet olsun.

17. gençbalıkçı

gençbalıkçı Erdogan

Haftasonu emirgana giden var mı durumlar nedir

18. shadowpane

shadowpane Hakan

Favori Kamış:
    Shimano Antares/Vengeance/SuperAero Lineaffe_Spider Surf Okuma_VSystem/hellios/x-safina
    Favori Makine:
    Daiwa_Entoh/Ballistic Shimano_Aernos/KİSU/BULL'S AlbaStar.Pasha 60
    En İyi Avı:
    Yayın/Turna/Alabalık Eşkina/Levrek/Palamut/Lüfer/Kalkan
    pazar günü oradaydım, çok verimli olmasada balık vardı, rüzgar ve yapmurda cabasıydı,

ben saat 10 civarı oradaydım, 10,30 gibi balık yapmaya başladı saat 13:00 kadar böylece devam etti,

19. anton

anton Adnan

Favori Kamış:
    Vega Potenza 4.20, Lineaffe Exteme 4.40, Okuma Salina 4.20 3 parça
    Favori Makine:
    Shimano PA Fliegen TD, Daiwa Emble pro 5000, Shimano spinjoy XT Surf
    En İyi Avı:
    Kova dolusu sarıkanatlar.
    Cumartesi arnavutköydeydim.
    Hava sakindi , internetten bakmıştım hafif lodos gözüküyordu.
    Geceden bekleyenler karides ile kova dolusu iri istavrit yakalamışlardı. Sanah suyunda 1 çinekop yakalayabildim. Balık yoktu. Benden başka 1-2 kişi daha 1 balık aldı. Balık çıkmayınca ortalıkta balıkçı kalmadı. 9 gibi bende pes ettim ve sarıyer yönünde bogazı dolaşmaya başladı. 1 durak aşiyan. tek tuk alanlar olmuş. balık çoook seyrekti. emirgan. tek tuk alanlar olmuş yine balık seyrekti. kalender ordu evinin altında iri istavrit çıkıyordu. 3-5 li çekenler gördüm. Kovaları dolaştığımda balıklar canlıydı. belliki yeni başlamıştı . pek çinekop göremedim kovalarda. Son olarak tarabyaya geçtim. kıraça tutanlar vardı. 5-10 lu çıkıyordu. Bir sigara içtikten sonra tuttuğum balıgı da tanıdık birine verdim ve boş kova ile eve döndüm. Demem o durki Balığa gidecekler boş kova ile dönmeyi göze alsınlar. Cumaya kadar hava hafta içi güzel olacak.

20. seckint

seckint Seçkin

Favori Kamış:
    4.20 surf kamış
    Favori Makine:
    okuma synex
    En İyi Avı:
    3,5 kg Martı
    hayırlı olsun böylesi daha güzel oldu bence :) reeling