Tortum Gölü

Konu, 'Göller, Barajlar ve Akarsular' kısmında volkan tarafından paylaşıldı.

1. volkan

volkan Volkan

Favori Kamış:
    olta ve zıpkın
    Favori Makine:
    Daıwa
    En İyi Avı:
    Yayın 23.4 Kg Aynalı Sazan18.4 Kg Sabut 37 Kg
    Tortum Gölü hakkında bilgi sahibi olan varmı? Avlak yerleri ve avlanma teknikleriyle ilgili bilgilerinizi paylaşmak istermisiniz?Gökkuşağı alabalığı ve çok büyük aynalı sazanların olduğu gölde balık tutan varmı?Saygılarımla..:confused:

2. volkan

volkan Volkan

Favori Kamış:
    olta ve zıpkın
    Favori Makine:
    Daıwa
    En İyi Avı:
    Son düzenleme: 25 Aralık 2007
  3. volkan

volkan Volkan

Favori Kamış:
    olta ve zıpkın
    Favori Makine:
    Daıwa
    En İyi Avı:
    Aloooooo yokmu kardeşim Tortum Gölünde balık tutan?Önündende mi geçmediniz?

4. didaci

didaci Ayhan

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    aynalı sazan. 4'5 kg-levrek yaklaşık1 kilo
    ben uzak olduğum için bilmiyorum sevgili dostum. bilen biri mutlaka cevaplar acele etmene gerek yok...!!!

5. serdargoller

serdargoller serdar

Favori Kamış:
    olta sırtı
    En İyi Avı:
    baraküda 6.5kg
    güzel bir yaklaşım:mad:

6. volkan

volkan Volkan

Favori Kamış:
    olta ve zıpkın
    Favori Makine:
    Daıwa
    En İyi Avı:
    :eek: Yok sanırım...

Son düzenleme: 25 Aralık 2007
  7. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    D.A.M Telespin 3 mt. 10/30gr.
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop 4000 RB
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    abici hala orada isen tortum gölü ile ilgili bilgiyi bendenizden alabilirsiniz
    :) internette sürekli olamıyorum. özelimden de mail yolu ile taleb ederseniz oda olur selamlar

Son düzenleme: 26 Aralık 2007
  8. volkan

volkan Volkan

Favori Kamış:
    olta ve zıpkın
    Favori Makine:
    Daıwa
    En İyi Avı:
    :D :D

Abiciğim mail adresini sitede yazmamışsınız.Erzurum Telekomda DNA testi yapar sizi yine buluruz ama bu biraz masraflı olur.Şiddetle bilgi ihtiyacımız var.:D :D MSN adresinizi özelimden gönderirseniz sevinirim değerli üstadım.Saygılarımla..

9. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    ya volkanım kusura bakma msn adresi vermemiştim. haklısınız. bu sabah yine özelinize hafif tehdidkar bir mail attım özür dilerim.
    şuan mesaideyim ancak fırsat bulunca forumu ziyaret edeceğim. onun için lazım olan bilgileri (sanki devlet sırrı..!!) ara ara vermeye gayret ederim.

10. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    volkanım, balık sevdamın ilk günlerinde sıkça ziyaret etmeye gayret ettiğim, sizin de ifade etiğiniz gibi içinde aynalı sazan, (hem de sürülerle. gezdiklerine bizzat ben defalarca şahit oldum)gökkuşağı alabalığı kaya balığı, adi sazan, kadife, göl levreği(bunun adını ben uydurdum ne olduğunu pek bilmiyorum. sazan benzeri bir balık. küçük-sert pullu, beyazımsı deri rengi, yarım kilodan fazla büyüyeceğini tahmin etmediğim bir balık) bulunan amatör avcılık için -bence- bulunmaz bir yer.

Bu göl, dağın kayarak tortum çayının önününde set oluşturmasyla oluşmuş (iyi ki de oluşmuş) bir tabii göl. Yaklaşık 10 km boyu, eni 500 mt ile yer yer 1,5 km’ye ulaşan (derinlik bilgisi maalesef gözlemlenemedi) erzuruma 100 km. erzurum-artvin yolu üzerinde. yola sıfır rakım. sabah atla gel akşam oltanın suyu kurumadan yola çık ve evine dön. Yada akşam gel. Nasıl arzu edersen… Sen samsundan oralara gelene kadar zaten gün biter. Uzun süreli bir ziyaretin olursa o başka tabi.

2007 mayıs ayına kadar koruma altında idi. yeni sirkülerde (26530 sayılı resmi gazete) yasak kapsamından çıkarıldı.

En son geçen pazar (bayramın 4. günü) benim biraderle birlikte ordaydım. Saat 10-11 arasında Ben biri kiloluk 4 adet, biraderde üçü kiloluk 6 adet gökkuşağı aldı. Öğlenden sonra “tık” yok. Su çok durgunlaştı. Sanırım ondan. Yem olarak çiftlik balıklarının beslenmesinde kullanılan balık yeminin normal hamura katılıp yoğurulmasıyla elde edilen hamuru kullandık. Tabi balık ta takılabilir. Daha önceki avlarımızda dip oltasına ekmek için takarak avlanıyorduk. Öyle ahım şahım bir aynalı alamadım ama var olduğunu biliyorum ya, o da bizi teselli ediyor.

Şimdilik bunlarla idare ediver. Sorularınız olur ise mnuri.akkaya@turktelekom.com.tr adresime yazarsınız. Malum siteye her gün uğrayamıyorum. Selamlar… :)

11. volkan

volkan Volkan

Favori Kamış:
    olta ve zıpkın
    Favori Makine:
    Daıwa
    En İyi Avı:
    Abiciğim ilgin alakan için sonsuz teşekkürler.Bundan sonra sizinde dediğiniz gibi özelden göndermek lazım gizli bilgileri saygılarımla.Oltuya beklerim çağ kebabı yemeye abiciğim.

12. Lampard

Lampard

Favori Kamış:
    Olta
    burası yanliş hatırlamıyor isem volkanik krater gölü idi bu tarz göllerde bolca alabalık bulabilirsin.

13. stres_yapma

stres_yapma MURAT

Favori Kamış:
    Şamandralı olta
    En İyi Avı:
    Aynalı sazan 6,350 kg. lık. Gökkuşağı alabalığı 2,900 kg.lık.
    tortum gölü dikdörtgen şeklinde bir göl ama ballinin (kardeşimin) yazdığı şekli ilede)aynalısı aynasızı gökkkuşağı ya ne diyim balık kaynıyor hele bu senede avlanma yasağı kalktıki her hafta sonu ordayızyem ne kullanıyorsunuz derseniz hamur ama içine az alabalık yemini suda ezerek karıştırın balıklar bayılıyor ha oltanızı attığınızda uzun b,r müddt bekliyorsunuz stres yapma yın az daha bekleyin gelecektir.

14. volkan

volkan Volkan

Favori Kamış:
    olta ve zıpkın
    Favori Makine:
    Daıwa
    En İyi Avı:
    Murat abi sanırım bugün balığa gidecektiniz.Akşam kaçta gelirseniz gelin mutlaka sonucu yazın valla uyku girmez gözüme..Rastgele..

15. gülbaharlar

gülbaharlar gulbaharlar

Favori Kamış:
    el oltası, kamış
    En İyi Avı:
    13 kilo aynalı sazan
    hayırlı bol avlar dilerim

16. stres_yapma

stres_yapma MURAT

Favori Kamış:
    Şamandralı olta
    En İyi Avı:
    dün üç adet yarım kilo üzerinde üç adet ben bir adet 9 yaşındaki oğlum alabalık, biz israil sazanı deriz sarı pullu bir adet ondan bizim balli tuttu nerdeyse kiloluk tu tortum gölünde her yerde balık kaynıyor hatta oltamızı saldığımız yerde de var hemde aklın hayalin almayacağı kadar ama bir türlü yem tutturamadık bu hafta sonu koyun dalağı deneyeceğiz bakalım ne olacak ksmet olursa orda buluşalım cumartesi günü

17. volkan

volkan Volkan

Favori Kamış:
    olta ve zıpkın
    Favori Makine:
    Daıwa
    En İyi Avı:
    Murat abi inşallah cumartesi ordayız..Albashoptan istediğimiz bikaç malzeme var,adamlar yamuk yaptılar bize,hala siparişleri kargoya vermemişler.İnşallah yarın verecekler malzemeyi.Abi ben cumartesiyi bekleyemedim,dayanamadım bende dün balığa gittim.Oltu çıkışı alabalık yetiştirme çiftliği var.:) Selam verdik ,krizde olduğumuzu söyledik çiftlik sahibine ,parasıyla alabalık yakaladık.Sağolsunlar bizide kırmadılar.Takıldık 1 saat kadar.Hiçde fena sayılmazdı abi.At çek yapmaya başladık bi ara..:) Saygılarımla...

18. stres_yapma

stres_yapma MURAT

Favori Kamış:
    Şamandralı olta
    En İyi Avı:
    bayramın son günü tortum gölündeyiz jandarma geldi ya biz deniyordu yada gerçekten öyle idi komutanları bize ağ falan kullanıyormusunuz dedi hayır dedik ,tuttuğumuz balık adedinin kurallara uymadığını (kurallardan kastı toplam 6 adet tutmuştuk iki olması gerektiğini )alabalığın (gökkuşağı olduğunu bilmiyor)yasak olduğunu vs vs .gerekli bilgileri öğrettikten sonra şunu dedi olta ile ne uğraşıyorsunuz ben hafta sonu gidiyorum sallıyorum bir el bombası sonra balıkları topluyorum sordum bize ağ falan sorduğun halde senin bomba ile avlanman arasında bir çelişki yokmu diye küçük balıklara zarar vermiyor dedi bu sözü biz ,bizi denemek için söylediğini varsaydık ama eğer gerçekse balıklar veya doğa kime emanet artık düşünmesi bile korkunç hadi bakalım hafta sonu görüşür kısmet der salarız oltayı tortum denizine :) bu aralar işim çok yoğun arada bir girerim az rahatlasın işler daha fazla girmeey gayret gösteririm selamlar

19. volkan

volkan Volkan

Favori Kamış:
    olta ve zıpkın
    Favori Makine:
    Daıwa
    En İyi Avı:
    Abi arkadaşlar şaka yapmışlardır.:)Hafta sonu gelirken yeni sirkülleri de getireceğim
    .Ben de çıktılarını aldım ,hatta birer suretlerini jandarmadaki arkadaşlara bırakacağım.Aslında birer de kendi fotoğrafımızı mı bıraksak jandarmaya? Bizi idare ederlerdi?:):)Biz ne ağcı ne bombacı ne de trıvırıcıyız ,delikanlı oltacıyız demedin mi onlara?:):)Cumartesi görüşmek dileğiyle..

20. stres_yapma

stres_yapma MURAT

Favori Kamış:
    Şamandralı olta
    En İyi Avı:
    bu göl toprak kayması heyelan sonucu akarsuyun önünün kapanması ile oluşan bir göldür