turna,sudak,alabalık avları

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında emrepasa tarafından paylaşıldı.

1. emrepasa

emrepasa emre

Sevgili hobidaşlar,bilgisayar başında oturup iç çeke çeke deniz rapolarını okuyor,takip ediyorum.
    Denizsiz balığın pek bir anlamı yok gibi.Yine de buna şükür.Kendimizi böyle avutuyoruz.Hepinize rastgelsin.

av beş kişi yapılmıştır ve limitler dahilindedir.alabalığın cinsi gökkuşağı alabalığıdır.mevsim kış olduğu için misina 14 mm kadar düşürülmüştür.

karın yere düştüğü ilk zaman isterseniz halatla at-çek yapın.ürkekliği ile ünlü alabalık çıldırmışcasına yeme saldırır.

yerdeki kar,kanı iyice ortaya çıkarmış ama kullandığım malzemeleri göstermek açısından bu resmi paylaşıyorum.

sudak balığı,turna ve alabalığa göre ticari değeri daha fazla olan fakat avında pek mücadele etmeyen bir tür.genel itibariyle poşet çeker gibi gelir.

bu rapala strike pro nun.Bursa da 2 numara mepps ile yakalmakta zorlandığımız tatlı su kefalleri,Kayseri de kendi boyunda rapalalara atlıyorlar.tabi meranın bakirliği de bu konuda etkili.

ARADA DENİZE TATİLE GİTTİK TABİ

zurna balığı geri iade edildi.

bu orfoz yavrusu,serbest el oltası diye tabir ettiğmiz Bursa da karagöz avcılarının genelde kullandığı sisteme geldi,yem karidesti ve elbette geri salındı.

iade turna videoları

https://www.facebook.com/video.php?v=10152556703099442&set=vb.722644441&type=2&theater

https://www.facebook.com/video.php?v=10152556707519442&set=vb.722644441&type=2&theater

https://www.facebook.com/video.php?v=10152556811264442&set=vb.722644441&type=2&theater

Bu resimlerde kedi severlere gelsin.Ruhani liderimiz Sabri Reyiz :)

2. vurgun-01

vurgun-01 Mustafa Can

Favori Kamış:
    Shimano catana 2,70
    Favori Makine:
    Shimano Nexave 2500 FC
    En İyi Avı:
    7.000 sazan - 2.785 Sudak - 1.370 Akbalık - 3.100 Turna
    Çok güzel görüntüler Mahmut. Bu güzellikleri paylaştığın için Teşekkürler. Daha güzellerine rasgele.

3. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Okuma V System 2.40 Lineaeffe Spirit Surf 3.90 (fiyat performans 9/10)
    Favori Makine:
    Spro Red Arc 20'lik (Fiyat/Performans : 8/10)
    En İyi Avı:
    Levrek (57 cm - 2.100 gr ) Sargoz (700 GR kadar) Palamut (40 cm üzeri), Lüfer 40 cm, Çipura 950 gr
    Tebrikler Mamut, senin aklın deniz avlarında kalmış ama tatlı suda gayet keyifli avlar yapmışsın. :)
    Resim aralarında verdiğin bilgiler de çok güzeldi.

Nice keyifli avlar dilerim. :)

4. hakankarahan

hakankarahan Hakan Karahan

Favori Kamış:
    Okuma v system
    Favori Makine:
    Daiwa Regal ,Shimano Exage, Okuma Safina Noir
    En İyi Avı:
    Yazılı Orkinos 3 kg.
    Emre kardeşim, bu güzel ve içten görüntüleri paylaştığın için teşekkürler.
    Bu güzel avlarının devamını dilerim.Tebrikler...

5. emrepasa

emrepasa emre

Abi isim konusunda bi yanlışlık olmuş,düzelttim.Daha iyileri sizlere olsun.sizlere rastgele.

6. emrepasa

emrepasa emre

Çok teşekkür ederim.Bergama da levrek peşinde olmanın zevkini vermez ama,bunlar da güzeldi.Sizin sezonda açılıyor,sizlerede rastgelsin.Bu arada ismimi düzelttim.

7. emrepasa

emrepasa emre

Çok teşekkür ederim Hakan abi.Daha iyileri,keyiflilileri sizlere rastgelsin.Selamlar.

8. hasankurt

hasankurt Hasan

Favori Kamış:
    remixon terminator 4.20
    Favori Makine:
    okuma
    En İyi Avı:
    yayın - 6.5 kilo
    sabriye selam at-çeke devam. çok keyifliydi üstad. ellerine sağlık.

9. tecnosound59

tecnosound59 Evren

Favori Kamış:
    flaken
    Favori Makine:
    okuma
    En İyi Avı:
    Sazan Turna
    rasgelsin ustadım çok güzel av geçirmişsin.

10. Dt.muratoz

Dt.muratoz Murat

Tebrikler Emre Bey.Afiyet olsun.Ben 2 aydır İnegölde yaşıyorum.Bursa ve çevresinde at-çek'le alabalık,turna veya sudak avlayabileceğimiz barajlar hakkında bilgi alabilirmiyim sizden?Şimdiden teşekkür ederim.Rastgele...

11. emrepasa

emrepasa emre

Teşekkür ederim Murat bey.turnanın üreme döneminde yani yasak dönemde olduğunu olaki bilmiyorsunuzdur diye hatırlatmak isterim.turna balığı bursa da fazlasıyla var.gölyazı gölü turna cennetidir.gölün sonundaki ulubatlı kyündeki dereden gayet güzel turnalar tutabilirsiniz.turna için bir seçenekte demirtaş barajıdır ama glyazı varken tavsiye etmem.yanlış hatırlamıyorsam tek tük de olsa gökkuşağı alabalığıda vardı demirtaş barajında.turna için inegöle yakın olan gölbaşı göletinide tavsiye ederim.güzel barajdır.israil sazanı vs çıkar.bursa da sudak olan biyer açıkcası görmedim ve duymadım.sorularınız olursa cevalamaya hazırım.rastgelsin.

12. Dt.muratoz

Dt.muratoz Murat

Merhaba Emre Bey.İlginiz için teşekkür ederim.Yasak dönemleri biliyorum.Sadece zamanı gelince gidebileceğimiz yerler olması çok iyi:)Hangi tür kaşık,meps vs kullanıyorsunuz turnada?İsrail sazanı çok kılçıklı ve zararlı bir tür.Kökünü kurutabilsek ne iyi olurdu:)Sazan için ne kullanıyorsunuz bu barajlarda?Rastgele...

13. emrepasa

emrepasa emre

Hocam Bursa'da sazan için genelde mısır kullanırlar ve iş yapar.Turna için çeşitli slikon ve kaşıklar kullanırız çok fazla yem seçmez.Gözünüze hoş gelen,sudaki balığa benzeyen,yeşil tonda veya kırmızı kafalı-kuruklu slikonları tavsiye ederim.Kaşıklarda klasık armut kaşıkları kullanırım arkasında üçgen şeklindeki kırmıız plastik olanları seçerseniz daha iyi olur.kaşıkları güneşli hava da kullanırız.at-çek avına sevdalıysanız hafif spin takımlarla,14 lük 16 lık misinalar ve 1 no mepps lerle tatlı su kefali tutabilirsiniz.hasan ağa barajından.tek tük turna çıkma ihtimalide olabilir burada.bursa dan ayrılalı bikaç yıl oldu.ismini hatırlamadığım bazı gölertler var.size facede bursa balıkçıları ismine benzer isimli gruplara üye olmanızı tavsiye ederim.organzasyon yapıyorlar,yer ve yem bilgisi paylaşıyorlar.

14. gkn44

gkn44 GÖKHAN

*** murat bey bende urfada doktorum isterseniz beraber bi ara balığa gidelim bu konuda urfada arkadaşm yokta..

15. cihansavas

cihansavas cihan

Favori Kamış:
    bıomaster 2.77
    Favori Makine:
    vanquısh 3000
    guzel goruntuler resımler
    avlarda guzel tek kelıme ıle super tebrıkler ustad