Marin Boat , Dağ Yatçılık, MTK Koç Marine

Konu, 'Tekne Donanımı ve Bakımı' kısmında sancak114 tarafından paylaşıldı.

1. sancak114

sancak114 Atilla KORKMAZ

Favori Kamış:
    Okuma SalinaIII - Shimano Scimatar
    Favori Makine:
    Okuma SalinaIII16000 - Shimano Stradic 3000SFD
    En İyi Avı:
    Levrek 6350gr sene2002 :)
    Rast gele,
    Bu Firmaların teknelerinden kullanan varmı, Fiyatları kapıya teslim olması kredi kartına taksit gibi seçeneklerinden ötürü bu 3 firmanın teknelerinden almayı düşünüyorum.Kullanıcı yorumlarına ihtiyacım var.

4,50 boy alıcam, elimde kısa şaft 9,9 motorum var,Firmalar aynayı kısa şafta göre yapabileceklerini söylüyorlar, Bu sorun yaratırmı.

şişme botumda kullandığım motorumu,aynı zamanda teknemde de kullanabilirmiyim,bağlama kütüğüne işletilebilirmi tek motor iki teknede kullanılabilirmi yani.

İlginize şimdiden teşekkür ederim.

2. burak77

burak77

Favori Kamış:
    olta ve zıpkın
    Sıralama iyiden başlayarak
    Marin
    Koç
    Dağ şeklinde
    9.9 uzun şart olmalı.randıman alamazsın.koç ve marine tahliye var.
    Bende koç 455 clasic var.9.9 2 zamanlı 18 mil yapıyor.tek kişi.kilom 110
    Yalovada yaşıyorum.

3. sancak114

sancak114 Atilla KORKMAZ

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Teşekkür ederim.

4. vayaz

vayaz engin bilgiç

Favori Kamış:
    shimano aspire dx 2.70 20-50 gr
    Favori Makine:
    shimano biomaster sw 4000 - Daiwa Saltist 6000 H
    En İyi Avı:
    levrek 3 kg
    Marin boat 4.50 tekneyi 9.9 luk parsunla birlikte kullanıyorum motor uzun şaft gayet dengeli ve güzel bi teknedir. Saydığınız üç firmada yalovada üretim yapar ama marin boat içlerinde bana göre en iyisidir oldukçada tutulur. Su tahliyeli modeli kullanıyorum oldukça rahat çift livarlı olması teknede oldukça geniş bir kullanım alanı sunuyor ama livarlar biraz küçük kalıyor sorun olmazsa sıkıntı yok

5. Querorz

Querorz Fatih

3 firma hakkında da "uzak durun" yorumları okudum. Safter, Mursan, Yerliyurt ve Anıl Marin benim bildiğim kaliteli üreticiler.

night fisher bunu beğendi.
  6. sancak114

sancak114 Atilla KORKMAZ

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Teşekkürler ustam.Livar sorun olmaz.Beni düşündüren kısa şafta göre aynayı ayarladıktan sonra motor dümen kolöağı acaba havuzluk bölümde takılma yaparmı sağa sola değermi.

7. sancak114

sancak114 Atilla KORKMAZ

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    İlginize teşekkür ederim.Bu bahsettiğiniz firmalar gerçekten iyi isim yapmış firmalar ve fiyatları da 2 ye katlıyor maalesef bütçeyi aşıyor :(

8. night fisher

night fisher fatih

Favori Kamış:
    kendisinin dizayn ettiği muhtelif kamışlar
    Favori Makine:
    çançinçon çinişi makineler
    En İyi Avı:
    kırlangıç 8.4 kg
    Size ayarlarız diyorlarsa,kolun dönüşüne engel bir durum olmayacağı anlamına gelir,yoksa aynayı alçaltıp,kol dönemedikten sonra ne işe yarar değilmi;) .

Diğerlerini bilmem ama,marinboatdan bolca mevcut çevremde,fiyatları uygun olduğundan tercih edilmekte. Motoru sadece bir teknede kayıtlı tutabilirsiniz,bu kanunu hazırlayan kardeşlerimiz,ömrü hayatında denizle alakaları olmadığından öyle uygun görnüşler,outboard motoru otomobil motoruyla karıştırmışlar.(gerçi artık,otomobilin motorunun çeync olması,satış harici mahsurlu kabul edilmemekte,muayeneden geçebilmekte.)

Fiberi kürekli kayıt ettirip,motorla kullandığında,botun ruhsatınıda yanına alırsan,kontrol eden görevlinin bu duruma cezai işlem yapması pek olası değil,ha bir sığır soyluyla karşılaşırsan bilemem tabi:) .

9. sancak114

sancak114 Atilla KORKMAZ

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    :) Sığır soyluya bayıldım :)) Ustam çok teşekkür ederim ilginize

10. kaygisiz

kaygisiz Deniz Alkım

Favori Makine:
    Okuma Safina pro-65
    Ben Rota Firmasından Rota amrtı teknesi yaptırdım. Motorum botumda kullandığım kısa şaft 2 zamanlı 9.8 Tohau idi. Kısa şafta göre ayanyı ayarladılar hiç bir sorun olmadan kullanıyorum. Tek sorun motoru tam aynanın ortasına monte edemiyroum. Neneniise gaz kolu aynanın sağ tarafına çarpıyor ve dümenin tam dönmesiniengelliyor. Motoru aynanın soltarafına iyice yanaştırdım sorun ortadan kalktı. Bu sorun motorum uzun şaft olsaydı olmuycaktı. Kullanımda bu hiç bir sorun yaratmıyor.

11. sancak114

sancak114 Atilla KORKMAZ

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    hımmmm,ortalanmadığı zaman yolda sıkıntı olmuyormu. Rota tekneleri de en iyilerinden kazasız belasız kullanın

12. kaygisiz

kaygisiz Deniz Alkım

Favori Makine:
    Okuma Safina pro-65
    Yolda hiç bir sorun yaratmıyor. Rahatça yol alıyorsun. Kullanım esnasında dahi rahatsızlık vermiyor

13. sancak114

sancak114 Atilla KORKMAZ

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Teşekkür ederim. Marinboata karar vermek üzereyim gönül bir üst segmente sahip olmaktan geçiyor ama bütçe ancak buna yetecek.Birkaç sene böyle bakalım.

14. sancak114

sancak114 Atilla KORKMAZ

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Karar vermeme 1 hafta kaldı.Marinboat görünüyor şu anda,anıl,safter,yerliyurt 8000 civarlarında marin boat 5000 ciddi fark var maalesef.:(

15. Bodrumm

Bodrumm Türkyaşar

Mtk Koç Marin yalova çınarcık firmasından 4.50 fiber tekne alma hatasında bulundum.Kesinlikle tavsiye etmiyorum.teslimat süresi olsun,gönderilecek olan ekipmanın eksikliği olsun.siparişi verip parayı ödedikten sonra karşınızda bulamadığınız firma sahibi olsun.sonuçta bir şekilde tekneyi teslim aldım.hala kışlık bırandası gelmedı 2 aydır arıyorum açmıyor.sanırım tekneyi aldığımıza şükür edip oturacağız.tekne bana çok hafif geldi.denge problemi var.

16. özkal16

özkal16 özkal karaca

tekne alıcaksanız arkadaşlar bursadan şaşmayın derim mursan yerliyurt şahmarin... bende 4.70 şah marin teknesi var yerim bursa mudanya limanda bir bakan bir daha bakıyor tekneye adamların işciliği üst sınıf birkere tekneye bindiğinde güven veriyor .. bundan önce safter ve koc marin tekne kullandım bu teknenin yanında kağıt gibi kalır.. bence tekne bursadan saydığım firmadan alıcaksın .. hem esnaf adamlar hemde teknelerinin her zaman arkalarındalar.. teknem mudanya limanda görmek istyen gelebilir.. bence bu işin bu boy teknede piri şah marin ve yerli yurt

Ekli Dosyalar:

17. IBalıksevdalısı

IBalıksevdalısı Oğuz

Önecelikle tüm balık tutmayı severlere merhaba geçen koç marinden tekne aldım 4.60 yeni model herhangi bir sorun yaşamadım siparişi teslimat tarihinden sadece 1 gün geciklemeli teslim aldım aldım onun dışında bir sorunum olmadı. Teknem aksesuarlıydı krom vardevela arka krom tutamaklar basma yerleri ahşap olan krom merdiven vardı aksesuar olarak ekstradan 2 tanede bardaklık koymuşlar tekneye bardaklık siparişte yoktu dediğimde hediyemiz dediler. Firmada baya düzelme var teknede işçilik hatası aradım yorumları okuyunca ancak bulamadım. Tek sorun çapa dolabında çapa ve ipinden gelen suyun gitmesi için bir delik olsun istemiştim sadece onu açmamışlar onuda ben matkap, plastik boru ve slikonla çözdüm. genel olarak tekneyi kullandım su kesimi bu sınıf teknelerde en yüksek bu teknede galiba yani diğer firmaların tekneleriyle limanda yan yana koyunca yüksek duruyo ve geniş duruyo hatta bazı kullanıcılar 4,60 olduğuna inanmayıp 4,90 modeline benzetiyorlar. teknenin denizde gidişi v omurga olması sebebiyle güzel denge konusunda ben 105 kiloyum tek bindiğimde teknenin en kenarına oturduğumda bir denge kaybı yaşamıyorum bozuk havada ayakta avlanabiliyorum. sallamıyor tekne. alacaklara tavsiye ederim diğer modellerini pek bilmiyorum kullanmadım ama 4,60 modeli gayet güzel ve kullanışlı.

Firma kendisini satış sonrasını özellikle düzeltmiş gibi