Bakırköy, Yeşilköy, Zeytinburnu, Florya av raporları

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında Uygar Arslan tarafından paylaşıldı.

1. Uygar Arslan

Uygar Arslan Uygar Arslan

Merhaba arkadaşlar ve sevgili yöneticiler...Başlıktaki lokasyonlara ait kıyı ve tekne avlarını bu başlık altında toplayalım mı?? :) Derli toplu olması adına öneriyorum sadece...Zaten bu bölgelerde pek de verimli avlak alanları yok o yüzden çok baş da ağrıtmayız söz:) Civarda oturan arkadaşların da birbirini tanıması açısından verimli olabilir kanımca..Değerlendirmenize sunulur.Problem olacaksa konunun silinmesinden rahatsızlık duymam..
    Herkese rastgele

2. ozkan79

ozkan79 özkan

merhaba;aslında o bölgelerde çok verimli avlaklar var ama bu sene kurudu balık yapmadı birtürlü..;biraz daha doğuyu deneyiniz :thumb:

3. Uygar Arslan

Katılıyorum ama asıl amacımız bu bölgede bir araya gelebilmek,raporları toplayabilmek..Yoksa Ambarlı,Avcılar hem daha temiz suya hem de daha bol balığa sahip vs..Neyse katkı için teşekkürler

4. 33022

33022

İyi olur Uygar,
    Organizasyon da olursa katılmaya çalışırım.Tanışmış oluruz.Bakalım Bayram haftası belki raporlar gelir.

5. murat34

murat34 Murat

Çok yerinde bir başlık olmuş :thumb: bundan sonra raporlar buraya :D

6. vtecc

vtecc fatih

Favori Kamış:
    LINEAEFFE CEBOASTUR NEAH BAU KAMIŞ 4.20 LINEAEFFE SPIRIT SURF KAMIŞ 3.90M Okuma Salina SeaSpin10-40
    Favori Makine:
    OKUMA SALINA SAII 10000 DAM STELL POWER 360 SHIMANO SAHARA 3000 FD
    En İyi Avı:
    45 cm balon :)
    Bu bölgeler mırmır minakop kefal istavrit zargana için verimli bölgeler ama her balığın bir zamanı var o zamanı iyi bilmek gerekiyor.

7. Uygar Arslan

Siz biliyorsunuz galiba:)

8. cankiri

cankiri kenan

En İyi Avı:
    Lüfer
    yenibosnadayım yakın yer oldugu için yeşilköy-florya gidiyorum bu sene bir ay öncesine kadar istavrit yapıyordu malesef şimdi tık yok.geçen pazar bir tane izmarit yakaladım orda galiba o da yolunu şaşırdı:)oranın mudavimlerine sordugumda hava soguyunca balıgın kıyıya gelmedigini söylediler.

not:bilgili arkadaşlar varsa av organizasyonuna katılım yaparım

dip not:ben bu yaz başladım tuzlu su avına:D

daha da dip not:burdan yazmak istemiyosanız avlak neyim özelden yazabilirsiniz:D

9. Uygar Arslan

Yavaş yavaş mesajlar düşmeye başladı..Yapsak mı bi mini buluşma??Ama balık da yok ki bu civarda:(

10. cankiri

cankiri kenan

En İyi Avı:
    Lüfer
    bayramdan sonra olabilir buluşma.ben bişey daha duydum bu arada tekeyle eşkina yakalanıyomuş.bilmiyorum aslı var mı?

ya arkadaşlar bazen balık olmadığını bile bile gidiyorum inanın.çünkü vakit kısıtlı bogaza gitsen trafikten çıkamıycan.park sorunu var her yerde vs. vs.

11. Uygar Arslan

Bu sene hem Bakırköy hem Z.burnu set üstünde anlamlı miktarda eşkina yakalandı,doğrudur..

12. cankiri

cankiri kenan

En İyi Avı:
    Lüfer
    uygar ben bakırköy sahili pek sevemedim son zamanlarda gitmedim hiç ama sanki tekin yer değil gibi geldi bana.
    istihbaratları toplayalım tekin bi yerde güzel bi av organizasyonu yapalım:)

13. woolky

woolky Volkan Özyıldırım

Favori Kamış:
    Lineaeffe Surf Mill 4.20
    Favori Makine:
    Okuma Trio RC55
    Bir ara istanbul arkadaş başlıklı bir konu açılmıştı Uygar ile ordan haberleşip tanıştık beraber balığa çıktık sağolsun, ilk lüfer avı tecrübem olmuştu :) Sonrasında ondan öğrendiklerim ile 2 tane sarıkanat tutarak ile ilk lüferlerimi de aldım :D Ben de güneşlide oturuyorum boğaz biraz uzak kaçıyor yeşilköy cazip geliyor o sebepten. Civarda oturan ya da avlanan arkadaşlar varsa tanışmak isterim, organize olup hep beraber gidebilirsek daha bi hoş olur tabi

14. gkhn_kcmn

gkhn_kcmn gökhan

Favori Kamış:
    bosborus 4,20,dicle2,10
    Favori Makine:
    sılver700 mıtchel
    En İyi Avı:
    turna 3,5 kg
    sabah floryadayım bı aksılık olmassa rapor yazarım sewgılı dostlar

15. sermat

sermat serkan

Favori Kamış:
    cormoran bull fighter 10-30, okuma compressa 100-200,shimano nexave
    Favori Makine:
    shimano aceration hg okuma raw2,shimano nexave daiwa tournament entoh
    En İyi Avı:
    minakop şu kadar
    ilk raporu ben yazim o zaman.ambarlıda düngece 8.30 01.00 arası 4 arkadaş tekneyle tabikide canlı tekeyle 36 adet eşkina alındı 8 adet suya geri iade edildi.

16. Uygar Arslan

Tebrikler,tahmin ediyorum beyaz kayaların orda alınmıştır..Limanı geçince hemen.Resim çekebildiniz mi??

17. mimarbalık

mimarbalık Alper Mallı

Favori Kamış:
    REMIXON SMART TELESURF KAMIŞ 200GR 420CM
    Favori Makine:
    Silstar VERTEX 7000
    selam arkadaşlar abilerim...

ben bakırköyde oturuyorum ama gelgelelim bakırköyde balık tutmuyorum ve tutmanızıda pek tavsiye etmiyorum..malumunuz bakırköyden denize kanal karışıyo ve oradan çıkan balıkların ciddi şekilde koktuğunu söyleyebilirim.ama koku bana koymaz :D derseniz ispari eşkina mırmır ve istemediğiniz kadar kefal olduğunu söyleyebilirim..tercih meselesi tabiki..

işte o yüzden yaklaşık 4-5 aydır zeytinburnunda avlanıyorum..kanal ile arasında yaklaşık 1-2 km var ve koku yönünden bi sorun olmuyor..deniz suyu nispeten daha temiz diyebilirim :D zeytinburnunda avladığım ve avlarına şahit olduğum balıklar şöyleki; istavrit,izmarit,gümüş,eşkina,levrek,mırmır,karagöz,ispari,tekir,iskorpit,gelincik,lüfer,bilumum farklı türde kayabalığı,zargana,kefal,vatoz ve minakop balıklarıdır..ama size şöyle diyeyim bu balıkları duydunuz diye koşa koşa gitmeyin zeytinburnuna sonra maazallah kulaklarımı çınlatırsınız :D nedenine gelecek olursam bu bahsettiğim balıklar günde 1-2 tane av veriyor :D yada şöyle demem daha doğru..gelincik,gümüş ve kefal bol miktarda var..şayet işi biliyorsanız herbirinden 1'er kilo avlamanız mümkün ama leverekmiş eşkinaymış karagözmüş bunlar kırkyılda bir denk geliyo..ama hiçte belli olmuyo..örneğin bir akşamda 4 eşkina aldığım günlerde oldu ama 2 hafta boyunca hiç alamadığımda :S yani zeytinburnundan beklentileriniz çok olmamalı..olta sallamak istiyorsanız,keyif muhabbetler etmek istiyorsanız birebir yoksa başka bir şey yok.he birde unutmadan zeytinburnunda bol miktarda gümüş var ve yemleri haşat ediyolar :D bilginize..

benim aktarıcaklarım bunlar...

birde zeytinburnunda takımcı-yemci sabri abimiz var..batak ve kaya kurdu temin edebilirsiniz kendisinden..başka yemlerin iş yaptığı pek söylenemez bu avlakta..şahsen birçok kez tavuk göğsü,karides,kalamar,sardalya vs denedim ama sonuç sıfır..

18. 33022

33022

O zaman Bayramdan sonraki hafta sonlarından bir tanesine bi organizasyon yapalım tanışmış oluruz.Muhabbet olur illa balık tutalım diye birşey yok.

19. volkanca

volkanca Volkan

evet arkadaşlar, yapalım bir org. bende merterdeyim

20. Uygar Arslan

Alper açıklayıcı yazın için teşekkürler..Kelimesi kelimesine katılıyorum...İlginç ama bu civarda aslında ciddi levrekler yakalandığını biliyorum.Bunlardan biri de benim:) Zeytinburnu'nda sürekli dalan bir çocuk var,onun sık sık levrek vurduğunu duydum,2kere de gördüm bizzat...Bakırköy'e gelince IDO iskelesinin dibinde yüzlerce binlerce kefal yavrusu (ilerya) yatak yapar...Sık sık da levrekler ziyaret eder diye biliyorum.Bakırköy su ürünleri koop.'nden bir balıkçı abimiz geçen sene princess rapala ile av dönüşü 2,5 kg'luk bir levrek almıştı IDO'nun altında..Ama olta atmak çok zor..Limana giriş zaten yasak..Neyse senin Zeytinburnu'ndan kastettiğin yer tam olarak neresi,set üstü??