istavrit çaparisi

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında itfaiyeci41 tarafından paylaşıldı.

1. itfaiyeci41

itfaiyeci41 kemal güneş

En İyi Avı:
    kefal
    mrsparkle selam arkadaşlar çok güzel ıslavrit alıyorum ama çapariye 1 2 geliyo tam dolu çekmek için ne kullanmam lazım

2. KARAHANLI07

KARAHANLI07 Metin Özgür Doğan

Favori Kamış:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    Favori Makine:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    En İyi Avı:
    dostlarım
    0.20mm beden 0.15 veya 0.18mm florocarbon köstek 8 li çapari olsun. çapari rengi flöş yeşil olsun bak neler oluyo :) avlandığın bölge akıntılı değil ise 40gr lık kurşun ile bu çapariyi çok abanmadan yolla ve çok kısa mesafelerde toklayarak çek(hani çapariyi atarız yoklayarak çekeriz ya o yoklamada kamışı geriye doğru çekme mesafesi kısa olsun) aaaah ah istanbulda ne güzel balıklar alırdım bir zamanlar :)

3. itfaiyeci41

itfaiyeci41 kemal güneş

En İyi Avı:
    kefal
    *** abi iğne rengi sence ne olmalı ben orda beyaz iğne ile attım ama balık gelmiyo bide senin dediğin malzemeleri balıkcılarda bulabilirmiyim dün akşam gittim 2 saatte 122 balık aldım cvp için teşekkür ederim

4. itfaiyeci41

itfaiyeci41 kemal güneş

En İyi Avı:
    kefal
    nasiplerimiz

bunlarda bizim nasipler kocaeli/diliskelesi poliport limanın yanı 30,05,2015

Ekli Dosyalar:

5. ercan1977

ercan1977 Ercan

Favori Kamış:
    DAM ON-LINEAR tele spin 30
    Favori Makine:
    SHIMANO jhx 4000F
    En İyi Avı:
    Palamut 2 kg
    Kemal kardeş merhaba.Bereketli olsun.Hoşçakalın.Bursa'dan selâmlar...ERCAN 1977 BURSA

6. KARAHANLI07

KARAHANLI07 Metin Özgür Doğan

Favori Kamış:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    Favori Makine:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    En İyi Avı:
    dostlarım
    iğne bilgişi vermeyi unutmuşum pardon.7mm siyah çapraz norveç iğnesi olsun.Bu malzemeleri istanbulda özellikle sirkeci karaköy bölgesindeki malzemecilerden temin ede bilirsin kolayca....Köstek boyu 1 karışdan kısa olmasın.Takımın komple uzunluğu kamışla rahatca ata bileceğin uzunlukta olsun.... Tebrik ederim...2 saatte 122 balığı hangi takımla aldın yazarmısın?:thumb:

7. Typhoon

Typhoon Tayfun

Favori Kamış:
    Eurofish powersurf 420
    Favori Makine:
    Okuma safina noir 55
    En İyi Avı:
    2.5 kilo sazan
    İstavrit avında çapariye verdiğiniz aksiyon çok önemli. Bulunduğunuz bölgede suyu okumak da bir o kadar tabii. Meramızdaki akıntıyı takip etmek ve oltamızı o akıntının hemen arkasına atmamız gerekiyor çünkü; istavrit etçil bir balık, akıntıyla taşınan planktonlar ve yavru balıkları avlıyor. Oltamızı attıktan sonra kurşunu dibe indirip bir süre bekliyoruz. Ardından yavaşça kamışı denize dik olacak şekilde kaldırıp 60 derecelik bir açıda sabitliyoruz ve açıyı bozmadan kesik kesik makinayı sarıyoruz. Bu şekilde hiç olmadık günde yemeklik balığınızı alırsınız. Şunu unutmayın ki balıklar aptal hayvanlar değil çaparideki tüye atlaması onun ahmaklığından değil bizim onlardan zeki olmamızdan kaynaklanıyor. Balık çapariyi yavru balık sürüsüne benzetiyor.

Ve... Lütfen ihtiyacımızdan fazla avlanıp denizlerimizdeki yaşama bir de biz darbe vurmayalım. Denizleri korumak ondan zevk alan bizler için daha büyük bir vazifedir.

İstavritin alıkoyma limiti 13 cm'dir.

8. itfaiyeci41

itfaiyeci41 kemal güneş

En İyi Avı:
    kefal
    Abi galiba bahsettigin iğneden kullanıyorum ama kostekler ve govde biraz kalın oluyo bende siyah igne kullanıyorum ve alabiliyorum bu hafta bot ile acilcaz bot aldik artık kiyadan sarmiyor galiba insanlar beni ticarete itti çünkü fazlaliklari satıyorum kilosu 10 tlden artik galiba balıkçı oldum adres isteyen arkadaş var.mjs atmayi beceremedim körfez gecis köprüsünün dilovasi tarafinda olan ayagin orda tutuyoruz ve suan o köprünün ayaginin dibinden cikan baliklar cok büyük bi kac saldalci gösterdi cok sasirdim herkese bol nasip teşekkür ederim:)