Hangi Çapari?

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında mtlcn59 tarafından paylaşıldı.

1. mtlcn59

mtlcn59 Mutlucan

Sizce hangi çapari daha iyidir ? Daha ilk defa balık tutmaya başlıyorum siftah açamadım 1 balık bile tutamadım :)

2. balikci_82

balikci_82 nusret

Favori Kamış:
    okuma salina 4.20 3 parça
    Favori Makine:
    daiwa windcasst
    En İyi Avı:
    #direnlüfer
    bence kapalı havalarda 2. resimdeki çapariyi kullan açık havalarda 1. resimdeki çapariyi kullan gerisi kısmet

3. LüfTur

LüfTur Salih AKÇAKAYA

En İyi Avı:
    1.600 GR 53 CM Turna
    Dostum hangi çaparinin iyi çalıştığını deneyerek görmelisin.Her avlakta farklı sonuç verir ama genelde gündüz güneşli havalarda beyaz-mavi-simli çapari, akşamüstü güneşin batışına yakın koyu yeşil,güneş battıktan sonra fosforlu yeşil iyi iş yapar.

4. night fisher

night fisher fatih

Favori Kamış:
    kendisinin dizayn ettiği muhtelif kamışlar
    Favori Makine:
    çançinçon çinişi makineler
    En İyi Avı:
    kırlangıç 8.4 kg
  5. Typhoon

Typhoon Tayfun

Favori Kamış:
    Eurofish powersurf 420
    Favori Makine:
    Okuma safina noir 55
    En İyi Avı:
    2.5 kilo sazan
    Hava koşullarına ve avlak özelliklerine göre değişebilir ancak; damla sim her zaman iyi iş yapar, deneyimle sabittir. Tüylerin fazla uzun olmamasına dikkat edin iğneden 2-3 milim uzun olsa yeter. Biz burada (İstanbul boğazı) genellikle gündüzleri koyu yeşil damla sim 15 li çapari kullanırız gece ise turuncu damla sim ve beyaz :) 2. resimdeki karışık renkli çapariyi fazla tavsiye etmiyorum sonuçta çaparinin kullanım amacı yavru balıkları taklit etmek ve ben şimdiye kadar farklı türlerdeki rengarenk balıkların aynı sürü içerisinde gezdiğini görmedim :D Yine de önemli olan aksiyon bence ve balık işi kısmet işi bahtında ne varsa :))

6. werus59

werus59 Murat

Favori Kamış:
    Shimano Catana CX spinning
    Favori Makine:
    D.A.M QUICK SLR SPIN 530 FD
    En İyi Avı:
    42 cm*Lüfer
    Tekirdağ için yani bizim buralarda yeşil çapari çok rabet görür. Öneri istersen Kaya'ya git ne istedigini söyle o sana verir kardeşim ;) Şimdiden rastgele