505 mustad iğne..!

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında kewmall03 tarafından paylaşıldı.

1. kewmall03

kewmall03 Kemal

En İyi Avı:
    Turna;1,5
    Malum havalar isindi yaz geldi(gerci Ankarada yagmur yagiyor suan ama neyse:)Yaz tatili hazirliklari basladi.tatli su balikcisi oldugumdan denize gittigimde biraz sıkınti cekiyorum(bence hem bemzerlikleri hemde bariz farkliliklari var)Sormak istedigim soru malum hepimizin bildigi 505 mustad igneye canli yem takabilir miyim?Canli yemden kast ettigim toprak solucani(denizin kenarinda cikan).Deniz ustalarindan yardimlarini bekliyorum...

2. kewmall03

kewmall03 Kemal

En İyi Avı:
    Turna;1,5
    Kimse yokmu forumda yahu:)Dedigim gibi denizde amatorum ve canli yemi bu igneye takarsam cabuk ölur diye dusunuyorum yoksa yanlis mi dusunuyorum?

3. Yunusemrekolay

Yunusemrekolay yunusemrekolay

Favori Kamış:
    lineaeffe spirit surf 420
    Favori Makine:
    Okuma avenger av 65
    En İyi Avı:
    Sazan 5kg civarı
    Abi bu forum artık böyle nedense kimse takılmıyor yada cevap vermiyor hangi balığı tutmayı hedefliyosunuz bilgim dahilinde yardımcı olayım biz bu mustad iğneyi genelde eşkina avında kullanırız canlı teke ve boru kurdu takarak kullanıyoruz ama sen hangi balığı hedefliyosun ve bildiğim kadarıyla solucan deniz balığında etkisiz eleman

4. memetb3

memetb3 Mehmet

Favori Kamış:
    albastar
    Favori Makine:
    penn pursuit, okuma distance pro
    Denizde toprak solucanı pek iş yapmıyor fakat başka tür kurtlar solucanlar takacaksanız 505 evet biraz kalındır fakat pekala iş görür. Ben 3-4 numaralarını çupra için kullanıyorum dün bir saatte iki tane yakaladım 505 4 numarayla yani iş gördüğünü söyleyebilirim. Mustad 496 kullanabilirsiniz daha incedir taşa falan takılınca açılma yapabiliyor. Owner 50173 biraz pahalıdır fakat sağlamdır kullanabilirsiniz. 505'e benzeyen fakat daha ince ve daha sağlam olan owner 7210 kullanabilirsiniz fakat bulabileceğiniz tek yer dechatlon.

5. kewmall03

kewmall03 Kemal

En İyi Avı:
    Turna;1,5
    Cok tesekkur ederim yardimlariniz icin hedef balik cipura ve mirmir aslinda igne kalin olmasa sormuyacagim bile cunku 505 favori ignem ama canli yemde sıkınti olur diye dusunuyordum tesekkur ederim cevaplar icin...

6. kewmall03

kewmall03 Kemal

En İyi Avı:
    Turna;1,5
    Takilmama konusunda bence onceden acilmis bircok konu var orda cevaplari var diye cevap yazilmiyor ama ben konu acmadan once sitenin arama yerinde bayaa arastirdim ama soruma net bir cevap bulamadigim icin konu actim...