Sarpa icin hamur...

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında kewmall03 tarafından paylaşıldı.

1. kewmall03

kewmall03 Kemal

En İyi Avı:
    Turna;1,5
    Merhabalar hobidaslar gecen actigim konuya cok az cevap geldi saolsun iki arkadas yardimci oldular kafamda bir fikir olustu... orda da yazmistim denizde gercekten amatorum ve yaz tatili bosa gecirmek istemiyorum...Sarpa baligi sekli itibariyle cok guzel gorunen bir balik ama okudugum kadariyla tadi guzel degilmis benim hic umrumda deil cunku ben sportif avlanmaya ozen gosteririm baligi almak icin gercekten buyuk birsey olmasi lazim...(Sarpa da asagi yukari 30-40 cm civari bir balik)Uzun lafin kisasi sarpa yazin gidicegim yerde bolca bulunan ve ekmege acayip saldiran avciligi zevkli(oyle soyleniyor) bir balik ve ben bu baligi yazin tutmak istiyorum:)Ekmek atmak istemiyorum cabuk eriyor kancadan dusuyor benim de ilk aklima hamur yapmak geldi...Bu balik icin onerebileceginiz hamur sistemi var mi?(Sarimsak tozu,peynir suyu vs. kulllanilabilir mi?)Ayrica bu baligin agzi kucuk sanirim sazan ignesiyle tutabilir miyim yoksa sinek igne mi?Simdiden cevaplar icin tesekkurler.

2. kewmall03

kewmall03 Kemal

En İyi Avı:
    Turna;1,5
    Ayrica sunu da belirteyim:Ekmek takmamamin bir nedeni de gecen sene gittigim icin biliyorum sarpayi sabah tutamamistim ogle saatlerinde kiyiya geliyor balik ve benim bu baligi sabah suyunda oltama cekmem lazim(sarimsak yada peynir suyunun kokusuyla)

3. bearing

bearing erdal demir

sarpa deli balıktır. bütün gün yaptığı şey yosun yataklarını sömürmektir. safi yosun yer.

bütün somun ekmek ile yumurta, peynir suyu, ayçiçek yağını birlikte kararsan dikkat çeken renkli, kokulu, yapışkan, sert olarak güzel bir sarpa hamuru hazırlamış olursun.

4 numara sinek iğne en ideali. şeytan oltasını iki iğneli yaparsan avcılığı artırır. takılma sorunu varsa şamandıralı takımda olur.

unla, suyla vs. yapacağın hamuru iğne kolay tutmaz ve iri balıkların pek ilgisini çekmez ve hemen iğneden çıkar.

4. kewmall03

kewmall03 Kemal

En İyi Avı:
    Turna;1,5
    Tesekkurler cevap icin...Peki kefal ignesi kullanamaz miyim?

5. berk75

berk75 berk

Favori Kamış:
    veangce 210
    Favori Makine:
    catana 2500fc
    En İyi Avı:
    Çupra 600gr ve 450gr levrek
    Ben dalarak elime 3 lu igne aliuorum balik gordum mu (cupra,karagox,kefal,) hemen atiyorum onun kafasina sarpa sisko obur bi hayvan eti lezzetsiz bizim guvercinlikte ekmek yemiyorlar ama zevkli olur tutmasi

6. bearing

bearing erdal demir

kefal iğnesi de olur ama ince profil olmamalı. sarpanın irileri güçlüdür ve ince profil iğneyi kolayca açar.