teknede yemli dip avı için ip misina tavsiyesi

Konu, 'Tekneden Balık Avcılığı' kısmında mfg45 tarafından paylaşıldı.

1. mfg45

mfg45 feridun

Merhabalar üstadlarım, foruma uzun zamandır bakıyorum. Soruma doğrudan cevap bulamadığım ıcın baslık açtım. Benım sorum; ızmırde yemlı dıp oltası ıle havlanmak ıcın oltam var. Balık turları ıle gıdıyorum. Ancak hassasıyet cok az. Balıklar yemı alıp gıdıyor. Vurusu hıssetmıyorum. Bundan dolayı ıp mısına alacam. Ufak balığın vurusunu bıle hıssettırecek bır ıp mısına marka tavsıyesı ısteyecegım. Fıyat olarak 50tl düşünüyorum. Ama maddı sıkıntım yok. Bır de bedenı ne olmalıdır. Sımdıden teşekkür ederım.

2. memetb3

memetb3 Mehmet

Favori Kamış:
    albastar
    Favori Makine:
    penn pursuit, okuma distance pro
    yemli dip oltası için çok öyle aman aman bir misinaya ihtiyacınız yok. Zaten kalite farkı sadece sağlamlık ve dayanıklılıkta kendini gösteriyor. Kemeraltındaki herhangi bir malzemeciye girip orta halli bir ip misina alabilirsiniz. Ben hep yeşil kullanıyorum. Genelde remixon fakat en son captain marka olanı aldım. 0,20-0,25 aralığında olması uygundur. Çoğunlukla 9-10 kiloya kadar çeker değerleri oluyor bu da işinizi fazlasıyla görecektir

3. mfg45

mfg45 feridun

çok sağolun verdiğiniz bilgi için Mehmet bey.

4. gökhanacar

gökhanacar gökhan acar

bende ip misina tavsiyesi istiyorum arkadaşlar. 8 örgü mü 4 örgü mü olsun karar veremedim. birde 10 metrede bir değişen renkli misinalar var. renk değişmesi dezavantaj sağlar mı acaba. tekneden avlanıyorum