yeni başlamak için

Konu, 'Tekneden Balık Avcılığı' kısmında gogo5turk tarafından paylaşıldı.

1. gogo5turk

gogo5turk gökhan

merhaba arkadaşlar
    ben tekne ile balık avına yeni başlayacağım.
    denize yabancı değilim.
    kendim aslında zıpkınla arasıra avcılık yapıyorum
    ama bu ara tekne avcılığına merak sardım

benim sorum yeni başlayanlar için tekneden olta kamış tavsiyeleriniz nelerdir.
    mercan ve çupra için olta takımı...
    gopez için olta takımı ne önerirsiniz.

izmir ve çevresinde tekne kiralama ücretleri ne kadardır bilginiz varmı

Şimdiden Teşekkürler..

Gökhan TÜRKMEN
    İZMİR

2. memetb3

memetb3 Mehmet

Favori Kamış:
    albastar
    Favori Makine:
    penn pursuit, okuma distance pro
    Gökhan kardeşim öncelikle kazasız belasız güzel avlar yapman dileğiyle şunları söyleyebilirim. Bence ilk defa av yapacaksan güzel bir markanın en ucuz model olta makinasını alabilirsin örneğin shimano hyperloop veya okuma boxter. biz 5 arkadaş beraber başlamıştık ve hepimiz shimano hyperloop 4000 fb almıştık 4-5 yıldır kullanıyoruz ve hala kimsenin şikayeti yok. Daha sonra hepimiz başka makinalar aldık fakat keyfekeder. Malzemecide seçeceğin 150cm'lik orta halli, orta esneklikte herhangi bir kamış işini görecektir. Sen olaya ısındıkça belli tercih ve tecrübelerin oluşacaktır ve bunu göre kamışını, makinanı, takımını yenileyebilirsin. Yine malzemecide veya yemcide alacağın 1251c 4 numara iğnelerden yapılmış 3-4 iğneli hırsızlı dip takımları başlangıçta seni saydığın balıklar için gayet tatmin edecektir.
    Tekne için eğer arkadaş gurubun varsa genelde 250-300 liradan başlayıp tekne büyüklüğüne göre yükselmektedir fiyatlar. İnternette araştırıp bir çok kaptana ulaşabilirsin. Hafta içi hafta sonu arasında da büyük farklar var. Umarım yardımcı olabilmişimdir