Dropshot iğnesi tavsiye

Konu, 'İğneler' kısmında genckemo tarafından paylaşıldı.

1. genckemo

genckemo kemal genç

Favori Kamış:
    okuma v system 240-okuma lure mania 185
    Herkese iyi akşamlar arkadaşlar.İnternetteki görsellerden yararlanarak dropshot takım hazırladım.Tabiki yerel avmarketlerinde uygun malzeme olmadığı için dropshot kurşunu yerine fırdöndülü armut kurşun iğne olarakta no 1 halkalı iğne kullandım.İğne bana sanki biraz büyük geldi.Elimde ofset iğnelerde var ama onlar 8-10 cm'lik silikonlar için uygun.Drophot takımda bana model ve no tavsiyesinde bulunursanız sevinirim.Teşekkürler.

2. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Büyük beyaz; 7 mt. Güney Afrika Açıkları..
    Piyasada OWNER ve Gamakatsu'nun buna uygun modelleri var. Yerli internet sitelerinde (av marketi, spot balık vs.) bu iki markanın modellerine bir göz atarsan, uygun modelleri görebilirsin.

3. genckemo

genckemo kemal genç

Favori Kamış:
    OWNER ve Gamakatsu'nun offset iğnelerine internette baktım no 4 almayı düşünüyorum.Ben aşağıdaki linkteki gibi olan iğnelerden arıyorum. Yerli sitelerde bu iğneleri göremedim bunlara benzer dropshotta kullanılabilecek başka delikli iğne tavsiye edebilirmisiniz?
    http://www.fishusa.com/Hooks#Type=Drop_Shot

4. yk71

yk71 Yüksel

Halen almadıysanız Saseme F 724 chınu ringed ve Owner 50355 chınu with eye iğnelere bakabilirsiniz. İğneler çapraz. Drop shot iğneleri düz mü çapraz mı bilmiyorum. Ancak bu iğneler işinizi görür gibime geliyor. F 724 3 no'yu denedim
    50355 iğne 4 no 1,5 cm uzunlukta ve 0,7 cm civarı ağız açıklığı var.
    F 724 3 no ise 50355'in 4 no'suna göre daha büyük. Bol trofeli avlar dilerim.

5. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Dropshot iğnelerinin biraz sapının uzun olması tercih edilir. Bunlar kısa, pek kullanışlı olmazlar.

6. genckemo

genckemo kemal genç

Favori Kamış:
    quantum dropshot perch seti sipariş ettim.2 ve 4 numara owner iğnede sipariş ettim ama sitede modeli yazmıyordu ama sanırım uzun pala değil.maalesef av bayi ve sitelerimizde dropshot,texas- carolina rig igne ve silkon yemlerde yeterli çeşit ve model yok.:(

7. fisher33

fisher33 Levent

Favori Kamış:
    BG 30 DAİWA(rat)-Balzer kamış
    En İyi Avı:
    120cm sapan,96cm levrek
  8. genckemo

genckemo kemal genç

Favori Kamış:
  9. fisher33

fisher33 Levent

Favori Kamış:
    BG 30 DAİWA(rat)-Balzer kamış
    En İyi Avı:
    120cm sapan,96cm levrek
  10. genckemo

genckemo kemal genç

Favori Kamış:
  11. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Bu iğneler dropshot işinde pek verimli olmayabilir, özellikle denizde. Deniz balıkları toplayıcı değil, saldırıcı davranır. Yeme süratle dalınca, burnu bedene toslar genelde. Bu noktada tam dik bir vuruş nadirdir, genelde biraz yana yöne kayar ve iğne ağzının dışına doğru kalır.

Kısa pala iğneler balık ısırınca dönecek şekilde dizayn edilir. Döner ve iğne ucu damağa yönelir. Ama bedene sımsıkı yapışan iğneler bu dönüşü yapamaz, büyük ihtimalle ağzından kurtulur.

Uzun pala iğnelerin ise, balığın ağzında dönmesi gerekmez. Balık bedene tosladığında yem balığın ağzının yeterince derininde kalır.

12. genckemo

genckemo kemal genç

Favori Kamış:
    açıkçası bende pek ümitli değilim ama neyseki dropshot perch kiti yarın geliyor.owner iğne dropshot için uymazsa yemlide kullanırız artık :)