Marin Boat 4.5 ve 9.8 Parsun

Konu, 'Tekne Donanımı ve Bakımı' kısmında niyazitopcu tarafından paylaşıldı.

1. niyazitopcu

niyazitopcu niyazi

Arkadaşlar Slam,

Uzun zamandir yaptiğim araştirmalar sonucunda Ist/Maltepeden kalktım ve Yalovaya gittim yaklaşık iki haftadır 9.8 4 zamanlı Parsun motoruma tekne arıyorum. Bir çok firmaya gittim Ist ve Silivri dahil :) En son soluğu Yalovada Marin Boatta aldım Evren bey ile görüştüm yaptıkları tekneleri gördüm ancak beni en çok memnun eden taraf teknelerin güzelliği değil yaptıkları işe gösterdikleri saygı ve özendi çoğu gezdiğim firma isim vermek istemiyorum teknelerini ek iş miş gibi yapıyordu kiminin yapacağı tekneyi anlatıyor kimi katologta göstriyor demo bile sunamıyordu nakliye konusunda hiç biri yardımcı olamıyor astronomik rakamlar çekiliyor vs. Başıma gelen bir olayı paylaşmak istiyorum teknenin küpeştesinin hemn altı fiber çok ince geldi ve firma sahibine bu normalmi dediğimde gülümseyerek abi bu böyle olmalıki biryere vurduğunda kırılmasın dedi mantıklı geldi ancak denemek için firma sahibi ayağıyla tekneye vurunca ayağı çidarın içinde kaldı :) resmen şoke oldum birden lafı değiştirmeye çalıştı felan abi dedim kırıldı yok o önemli değil yaparım ben onu dedi :) Anlatmak istediğim şu acemi olduğum bu tekne dünyasında ülke olaraktan baya bir geri kalmışız şayet herhangi bir standart göremedim Marin Boat hariç gitiğimde bana demolarını gösterdiler özeliklerini saydılar kalite belgelerini gösterdiler yapım aşamasındaki tekneleri gösterdiler ve sürkli bir seri üretim gördüm biri geliyor biri gidiyordu teknelerin en çok hoşuma gidende tekneyi Marmara adasındaki yazlığımın kapısına kadar getireceklerini söylmeleri oldu :) Fiyat olarakta aldığım diğer fiyatlarla kafa kafaya tekabul ediyor. Teknemi bu ay sonu adaya teslim edecekler. 4.5 Mt teknnin 9.8 motorumla 12 mil gibi bir hızla seyir edebileceğini yeni teknelerin balta burun katamaran tip oldukları için çok daha performanslı olduğunu söylediler teknenin toplam ağırlığı 190 kg tente+merdiven+kürek+çapa aksesuarlarıyla braber aldım mavi renk sizinle paylaşmak istedim saygılar.

2. erdinc

erdinc erdinç allı

Favori Makine:
    shakespeare
    Hayırlı olsun. Sağlıkla kullanın. Resim çekme imkanının olmadı herhalde.

3. canözüm

canözüm mehmet seven

niyazi bey bende marin boat dan 4,80 tekne aldim icten motorlulardan ben cok memnun kaldim en azindan evren beyin ilgisinden daha deneme firsatim olmadi nasip olursa bu sene assosda yazlikda deneyecegim eve kadar getirdiler sagolsunlar insallah sende memnun kalirsin

4. niyazitopcu

niyazitopcu niyazi

Mehmet bey sizede hayırlı olsun diyorum o zaman :) resim çekme imkanım olmadı orada zaten hangi tekne gelecek oda belli değil dediğim gibi sürekli bir üretim var seri olarak yani bu senin al git gibi birşey yok ayın 30 gibi adaya teslimatını yapacaklar. Dediğim gibi en çok düşündüren şey beni nakliyeydi kamyon tut adaya getir bindir indir vs. :) bu derten kurtuldum sağolsunlar nakliyeyi hesap ettim bizim adaya minimum 750 tl gibi birşey tutuyordu :(

5. seckint

seckint Seçkin

Favori Kamış:
    4.20 surf kamış
    Favori Makine:
    okuma synex
    En İyi Avı:
    3,5 kg Martı
    hayırlı olsun :)
    ne kadara aldınız acaba?

6. niyazitopcu

niyazitopcu niyazi

toplamda 12 taksit 6800 tl ye maal oldu 4.5 Tekne+Parsun 9.8 4 Zamanlı+Tente+Merdiven+bayrak direği+Kürek+2 adet çapa+Nakliye fiyat konusunda elimden gelen araşırmayı yaptım ama heralde oluru buydu şimdi geriye tek test sürüşümüz kaldı kısmetse mayısta suya indireceğim :)

7. seckint

seckint Seçkin

Favori Kamış:
    4.20 surf kamış
    Favori Makine:
    okuma synex
    En İyi Avı:
    3,5 kg Martı
    Hayırlı uğurlu olsun güzel avlar yaparsınız inşallah :)

8. detroit318

detroit318 ALİ

bir teknede ben aldım almaz olaydım adam malı sattı yüzümüze baktıgı yok..resmen kazıkladı ...mevzu ise şu ..niyazi beyin aldıgı gibi ..4,80 bir tekne aldım. sizin aldıgınızn aynısı..320 kg boş agırlıgı karadeniz tipi şu andada 8 bin felan istiyolar römork felan dahil..neyse
    ama ben içten motor attırmadım.tabi dedim normal 25 beygir jhonson motor uzun şaft otuttrdum...ne bilimben.işte aldıgım gün denize çıktıgım anda o gece maceram başladı.motora gazı veriyom motor bagırıyor yıgılıyor.pervane sanki boşa düşüyor .çürük su yapıyor gitmiyor...bu sefer yakıta vuruyor Allah sizi inandırsın helede deniz bozuk olmasın son gazda hızım 2 km …habire içyor benzini....
    biz bunu sebebini önce motora kabahat bulduk.dedik başka bir motor takak ..başka motordada aynısnı yaptı.benim o bagıran gitmeyen motoru normal altı salmasız düz fibere koyduk zıpkın gibi yaa uçuruyor jhonsnu bilirsiniz piston çapları bile büyük sınıfında çk güçlü bir motordur..ama benim teknede vazifesini yapamıyor...kavramıyor.yukardada dedigim gibi başka motor koymamıza ragmen hava ile civa oldu.hep kabahati bilmedigmiz için tabi motora buluyoduk ama hiçte öyle degil anladıkki teknede..peki teknedede neresinde ..dedik heralde altındaki salmadan.suyu açıyo pervanenin su alımıını engelliyor.ondan böyle yapıyo kaktım ..salmayı kestim..tabi hemen heyecanla suya tekrar indirdik...gene aynı şeyi yaptı bagırıyor sanki boşta dönüyor.çeyrek gazdan yıkarı çıkamzssın zaten..önü kakıyo görmüyom.burnuda inmiyor..teknenin ..tabi ben bu aldıgım yere bunu o çok degerli evrenmidir nedir ...sordum adamın dedgine bak böyle bişe olmaması lazım..eee...içinde su vardır suyu boşaltın..tamam onuda yaptım dedim.eee dedim ya işte biz sattık bundan çok ilk defa sen böyle diyon ..ben bişe demedim kapadım telefonu...sonra başka bir zaman gene aradım...adam anama sövecekti nerdeyse...hiç bir yardımclık yok ...sattım ne halin varsa gör hesabı..beni ırgalamaz..ve ben kendi imkanlarım çerçevesinde bunu bilir kişilere biraz danıştıgımda tekne suyu tutuyır ..suyu tuttugu için çürük su yapıyor pervne boşa dşüyor işin özü BU TEKNE DIŞTAN MOTOR TAKMAYA ELVERİŞLİ DEGİL dedler.teknenin tipimüsait degil anladınmı dediler.. ama evren denen herif satarken öyle demedi ..biz gariban bilmiyor yaa dıştanda olur at dedi 15 hp uç dedi...işin özü bu arkadaşlar ve denizden sogudum... o herif yakınımda iyiki yok cingar çıkartırdım ve malesef haala aynı sorunu yaşıyorum...30 kulaca balıga 60 ytl aşşagı gidip gelemiyorum buda tabi işin maddi boyutu ..o firmaya o adama özelliklede o tekneye 4,80 marin salmalı beyaz böyle filika tipli..karınlı tekneyi .almayın ...benden bu kadar biraz uzun oldu ama içimi döktüm akıl verecek olan varsada açıgım ...herkese saygılar

9. denizbilimci

denizbilimci Hasan

Favori Kamış:
    Lineaeffe Extreme 4.40 ve Balzer Diabolo V, Cormoran Bullfighter 3.00 Spin
    Favori Makine:
    Shimano Titanos 5500 XSA ve Alivio 4000RB
    En İyi Avı:
    2,5 kg Torik
    Üzücü bir durum, 25hp motorla uçmanız lazım normalde. Tekneyi iade edebilseniz keşke.

10. detroit318

detroit318 ALİ

malesef kardeş ....almazlar almam dedi daha dogrusu ...o herife dikkat edin ..marin boatmudur nedir ..onun ilgiside kendinin olsun

11. Erhan ALKAYA

Erhan ALKAYA Erhan

Olumsuz bir durum yaşamışsınız geçmiş olsun...
    motorunuzun çürük su yapmaması için ayna yüksekliğini düşürmeyi denedinizmi....
    bu bir ihtimal daha süratli gitmenize yardımcı olur...
    teknenin yapısı deplasmanlı olduğundan.. dıştan takmaya uygun olmaz...
    aynayı düşürüp kanatçık takarsanız verimi biraz daha artar ..

12. seckint

seckint Seçkin

Favori Kamış:
    4.20 surf kamış
    Favori Makine:
    okuma synex
    En İyi Avı:
    3,5 kg Martı
    almam demekle olmaz o iş, kesinlikle tüketici hakem heyetine gidip dilekçe verin 3-5 ay içinde çözülür, sonuçta yanlış bilgi vererek satmışlar, hakkınızı arayın

13. hhbayraktar

hhbayraktar HASAN HAKAN

Favori Kamış:
    alba leader 4.50
    Favori Makine:
    daiwa ag 5000 ASB
    En İyi Avı:
    Levrek 2 kg
    KISA ŞAFT

MARİN BOTA SORDUM SİZİN SORUNUNUZU KISA ŞAFT KULLANDIĞINIZI UZUN OLMSI GEREKTİĞİ SÖYLENDİ.

14. hhbayraktar

hhbayraktar HASAN HAKAN

Favori Kamış:
    alba leader 4.50
    Favori Makine:
    daiwa ag 5000 ASB
    En İyi Avı:
    Levrek 2 kg
    KISA ŞAFT

SİZİN SORUNUNUZU MARİN BOTA SORDUM VERİLEN CEVAP "KISA ŞAFT KULLANIYORMUŞSUNUZ. UZUN ŞAFT OLMALI." DEDİLER. GERÇİ SİZ UZUN DEMİŞSİNİZ AMA VERİLEN CEVAP BU. BENDE ŞAŞIRDIM ÇÜNKÜ ÇOK SATAN BİR MODEL.

15. detroit318

detroit318 ALİ

şjkşlkşkl

:confused:

16. detroit318

detroit318 ALİ

şimdi yukarıda yazdıklarımın aksine sorunu buldum megersem sorun marin boatta deigl benim taktıgım motorun pervanesindeymiş ...gerçek ortya çıktı ..sizede ders olsun arkadaaşlar ..böyle bir sorunla karşı karşıya gelirseniz öncelikle motorun pervanesine kısacası motora baktırın, farklı motor deneyin sonra teknede arayın ..oranın sahibi evren beylede karşılıklı istişare sonucu ...sorun çözüldü ...teknemden çok çok memnunum.ve evren beyin yardımları sayesinde rahata kavuştum ...evren beydende allah razı olsun marin boattanda ..hayatta demek bişileri iyi araştırıp peşin hükümlü olmamak gerekirmiş bunu anladım..tabi onada bir özür verdik :)..ve kuzenlerime marin boattan bu olayın üzerine bir tekne daha siparişi verdim ..kesnilikle dogru karar...ben bunu anladım ..malının arkasnda duran tek firma herkese rastgele ***kürler