İstanbul veya yakininda nerede turna avlayabilirim?

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında Hasan Burucu tarafından paylaşıldı.

1. Hasan Burucu

Hasan Burucu Vlad hasan burucu

Oncelikle herkese merhabalar foruma yeni uye oldum ve bu benim ilk acmis oldugum konu buyuzden konu veya acmis oldugum yer yanlis ise simdiden ozur dilerim.
    Konumuza gelecek olursak, ben istanbul cekmekoyde ikametgah ediyorum ailemle tam bi balik hastasiyizi yazlari gole kislarida bogaza avlanmaya gideriz kendimi bileli. İki yildir yazlarin konumu itabari ile bize yakin oldugu icin omerli barajina gidiyoruz . İlk zamanlar emirli tarafina giderdik ama oralar hep piknikciler tarafindan istila edilmis durumda bizde yeni koylar aramaya koyulduk ama hep ayni tablo. Orada ozkan abi ile tanistik guzel sohbetlerimiz oldu ve canakkalede bi barajdan bahsetti bize avlagin durumunun iyi oldugu guzelde balik yaptigindan bahsettin ( bu olay gecen seker bayraminda oldu) bunu biz duyunca tabi hemen annem ve babamla kafa kafaye verdik napalik gidelim mi dedik hemen birbirimizi gaza getirip kamp ekipmanlarimizi toplayip canakkale yoluna dustuk .500 km kadar yol yaptiktan sonra avlagimaza ulastik . Kimseler yoktu omerliden sonra cok iyi gelmisti. Avlanacagimiz bolgeyi kucuk bi kesiften sonra sectik. Buarada 3 gun kaldik ( inanilmaz bi sicak vardi sanriim40 dereeceleri gorduk) bu surede 3 tane iri turna ve bi guzelde sazan aldik. Buaraya ancak babamin 3-4 gunlik tatillerinde gelme imkanimiz oluyor ve cok uzak istanbul'a. Sizden istedigim istanbul kocaeli veya buralara yakin yerlerde kamp kurulucak turna ve sazan avlayabilcegim nereler vardir? Cevaplariniz icin tesekkur ederim.

2. berk75

berk75 berk

Favori Kamış:
    veangce 210
    Favori Makine:
    catana 2500fc
    En İyi Avı:
    Çupra 600gr ve 450gr levrek
    Terkos......

3. Emrecan Kaya

Emrecan Kaya Emrecan Kaya

Favori Kamış:
    Okuma Dead Ringer-258 12/45 - Okuma Salina Seaspin 240 10/40
    Favori Makine:
    Okuma Safina Pro sPa-25 - Okuma Ceymar 25
    Abim, Kocaeli'de Gölkaypark vardır bilmem bilir misin. Diğer adıyla Çayırköy Göleti. Şu anda bir kısmı turizm amaçlı kullanıyor, ama geri kalan kısımlarda avlanabilirsin. Turna için bildiğim tek yer burası. Çok kere gittim fakat olta atmak nasip olmadı, ben de okul sezonunda gitmeyi düşünüyorum; turna balığının mevcut olduğu bir gölet çünkü. Gölkay ya da Çayırköy başlığı altında forum içi detaylı arama yapabilirsiniz. Balık gelmezse bile uygun fiyata ailecek su kayağı yapabilirsiniz, öyle verimli bir meradır kendisi :D

4. gslichemist

gslichemist abdurrahman

En İyi Avı:
    turna 65 cm
    istanbul da turna tutulacak terkos dışında başka göl kalmadı, hepsi kurutuldu. terkos da turna tutmak için kıyıdan fazla seçenegin yok tekne kiralaman gerekiyor. yani istanbul da turna tutmak nerdeyse imkansız artık. gölkay a ben gittim, orda güzel turna çıkıyor.

5. Hasan Burucu

gölkay parka gitme fırsatım çok oldu ama gezme amaçlı gittim orada öğrenciyim ve arkdaşlarla gittiğim oldu fakat avlanan görmedim pek ilk defa sizden duydum ve sevindirici birşey bu turna balığı dibimizdeymişte haberimiz yok:) bayram için tekrar çanakkaleye gitmeyi düşünüyorduk fakat bu bilgilerden sonra gölkay denenebilir. şuan malum ramazan ayındayız içkiciler pek yok, ramazan ayı dışında nasıl oluyor ve kamp yapma imkanımız varmıdır?

6. Hasan Burucu

Gölkayda en son nezaman avlandınz? canlı mı yoksa sahte yemle mi avlandınız ve turna dışında birşey çıkıyor mu? biraz bilgilendirebilir misiniz teşşekkürler şimdiden

7. gslichemist

gslichemist abdurrahman

En İyi Avı:
    turna 65 cm
    ramazan başlamadan 1-2 hafta önce gittim. canlı yemle veya at-çek yaparak turna alma şansınız var.

8. Hasan Burucu

Degerli bilgileriniz icin cok sagolun bayramda canakkalede turnaya gidecigim ondan sonraki hafta gölkaya gidecegim.

9. ozanyurt

ozanyurt OZAN YURT

Favori Makine:
    SHAKESPEARE MEDALIST
    En İyi Avı:
    YAYIN 2,5 KG
    İstanbuldan Turna yakalamak için Kemerburgazdaki büyük gölete gideceksiniz hani yolun solunda kalan eskiden içme suyu doldurulan gölet her nekadar heyelan bölgesi olduğu için tehlikeli olsada gölün arka sırtlarında Turna için on numara yerler var. Balık mı? Baya bi fazla lakin kullanacaginiz sahte çok önemli