Akarsuda balık nasıl avlanır ?

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında prodigyreis tarafından paylaşıldı.

1. prodigyreis

prodigyreis Serdar

Merhaba üstadlar, Akarsuda balık avlama konusunda hakkında yardıma ihtiyacım var nasıl bir olta almalıyım hangi kaşık,yem,aksesuar kullanmalıyım ? avlanmak istediğim su akıntılı olduğu için 100 gr kurşunuda alıp götürüyor şimdi herkes tırıvırı ile avlanıyor sende tırıvırı al akan suda balık yakalayamazsın diyorlar şimdi ben ne yapmalıyım hiçbir bilgim yok. 2.5 TL olan tırıvırıyı alıp kullanmalı mıyım ? yasak olduğunu biliyorum + olarak avcılık için gidiyorum ne anlamı kalacak diyorum, Avlayacağım balık akbalık,kasna,bıyıklı balık ve yayın balığı:confused: surf kamış istemiyorum. 4 metre teleskopik kamışım var bunun çok büyük olduğunu düşünüyorum avlanacağım yer 50 metre genişliğinde akıntılı bir dere mi desem kanal mı desem bilemedim su mavimsi akıyor. At çek avcılığını çok merak ediyorum burada yapabilir miyim üstadlardan yardım bekliyorum :confused: şimdiden teşekkürler.

2. aknysfsrn

aknysfsrn AKINYUSUF

Favori Kamış:
    D.A.M SPEZIPOWER TELE SURF 420
    Favori Makine:
    Shimano aero
    En İyi Avı:
    Yumurtalık Pistaş mevkii LAGOS 5 kg
    Tırıvı kullanma abim kullananıda şikayet et yakın zamanda o trıvırı yüzünden balık kalmayacak iç sularda akarsu içinde sana önerim akıntı kurşunları var onlardan al işini görür su bulanık degilse tabi

3. prodigyreis

prodigyreis Serdar

Tavsiyen için sağol abi yarın balıkçıya gidip alacağım umarım verim alabilirim.

4. melangee

melangee soyer

Favori Kamış:
    Okuma Luremania
    Favori Makine:
    shimano Catana 2500 rb
    En İyi Avı:
    5 cm gümüş balığı
    Suyun cok akintili olmadigi yerlerde 2 numara mepps ile kasna yakalayabilirsin. Ama alacagin kamisin 5-10 gram atarli olmasina dikkat et.