Amarikadan sırtı kurşunu ve fırdöndü aldım.

Konu, 'Kurşunlar' kısmında makca tarafından paylaşıldı.

1. makca

makca Mehmet AKÇA

En İyi Avı:
    ALABALIK 50cm(HAVUZDA)
    Amarikadan aşağıda resimleri olan sırtı kurşunlarını ve şeffaf fırdöndüleri ilginç geldikleri için envanterime dahil ettim.Belki sizede ilginç gelebilir diye paylaşıyorum.
    Kurşunlar 4 boy ağırlıkları 1oz,1.3 oz,3 oz ve 4.5 oz (bir oz 28.3 gr) en ağırı 2 mil hızla giderken 60 feet dalabiliyor.
    Fırdöndüler şeffaf floracarbon. 35 ve 55 lb çekerli.paslanma derdi yok.şeffaf olduğu için yeme istediğin kadar yakın bağlayabilirsin kamışın içine kaçsa bile fujilere zarar vermiyor.

2. bearing

bearing erdal demir

fırdöndülerden bende var mavi etiketli bir süre kullandım ama bildiğiniz gibi uv ışınları bunlara yıpratıcı zarar veriyor, zaman içinde şeffaflığı kaybolarak görünmezliği ile sağlamlılığını kaybediyor.

yine de paslanmazlığı göze alınarak hafif uygulamalarda tercih edilebilir.

3. makca

makca Mehmet AKÇA

En İyi Avı:
    ALABALIK 50cm(HAVUZDA)
    Fırdöndüleri almamın en büyük amacı fujileri korumak.Genellikle uzun oltada kullanacağım.Düşüncem çıkrık makinede balığa kadar makinaya sarmak.Fırdöndü fujilerden ve makinadan geçerken zarar vermesin.Sırtı kurşunlarıda özel mandalı ile bedene asılıyor.çıkarması kolay.Ama UV ışınlarının zarar verdiğini bilmiyordum.Öğrenmiş oldum.Soğolun