Mercanlar bu kadarmı güzelsiniz,bu ne bolluk

Konu, 'Tekneden Balık Avcılığı' kısmında Vedat Abayoğlu tarafından paylaşıldı.

1. Vedat Abayoğlu

Vedat Abayoğlu Vedat Abayoglu

Favori Kamış:
    Shimano Game ARC
    Favori Makine:
    Okuma V system
    En İyi Avı:
    Sarıkuyruk
    Değerli Üyeler

Aylardır devam eden mercan avlarımıza halende devam etmekte gelen kardeşlerimizin arzularına uyarak her avımızda illaki onlarcasını tutabilmekteyiz.

Başarımızın sırrı demir atmadan,yani belli bir yere tabi kalmadan akarak avlanmak,elbette akıntıdan olabildiğince az etkilenmek için,üstelik vuruşları net alabilmek gayesiyle gayet ince ip misina,FC takım ve dibe olabildiğince çabuk inmek için ise İstanbul boğazı surf avı kurşunlarını kullanmaktır.

Mercan avındaki ana hedef takımınızın olabildiğince uzun bir süre balıksuyunda kalabilmesidir.

Bu bakımdan teknenin aktığı yöne baştan ve kıçtan uygun kamışınızla takımınızı dikine değilde,savurarak atmanız,sonrasında takım aşağıya süzülürkende,tekne yanına geldiğinde dikine apikoda kalabilmeyi sağlamanız gerekmektedir.

Artık kolay av yoktur.Mercan taşlarını bulur demir atar durağan vede kolay avı seçerseniz,işte bazı raporlarda görüldüğü üzere sadece 5,6 balıkta kalıverirsiniz.

Yani mesele elle halledilecek kasnaklı takım kullanılarak başarı sağlanacak bir durum olmaktan çıkmıştır artık.

Sivricemizde her oltacı arkadaşıma bu işi gösterdim çok iyi neticeler almaya başlamışlardır.

Fenerci Kemal,Mercan Kenan, Fırıncı Ramazan işi kavramış olsalarda, bazıları halen elle avlanmaya çalışmakta,ne yazıkki siz yeni bilgilerle donanmaya çalışırkende,halen köhne demode,balık avını ciddiye almaktan uzak yöntemleri tatbik etmeye teşvik edilmektesiniz.

Tabi dinleyip,dinlememek elinizdedir,ben şahsen sizlere en verimli takım ve yöntemleri bıkmadan anlatacağım.

İlişikte son günlerdeki mercan avlarımızdan bazı kareleri sunuyorum.

Sevgi ve saygımla kalınız

[​IMG][​IMG]

2. faruk 1905

faruk 1905 ömer faruk akpınar

Favori Kamış:
    remixon telesurf smart 420
    Favori Makine:
    remixon ultra surf 6500
    En İyi Avı:
    40 cmlik kefal
    Tebrikler vedat ustam bereketli avlarını takip ediyoruz ayrıca verdiğin değerli bilgiler için tekrar teşekkürler devamı rastgele ...

3. REİS

REİS Mahir Ersin

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Torikler-Kofanalar
    Maşallah, maşallah.

Aman dur, çok söyleme, nazar değmesin. :)

4. Vedat Abayoğlu

Favori Kamış:
    Shimano Game ARC
    Favori Makine:
    Okuma V system
    En İyi Avı:
    Sarıkuyruk
    Dikkat edersen sevgili Ömer üyelerin büyük coğunluğu seninde belirttiğin gibi,tecrübe ve genel yaşantımın bana verdiği bilgileri sizlere aktarma gayretimin pekde farkında değiller.

Bunu açtığım konulara olan ilginin azlığıyla anlayabiliyorum.

Bu durum gayretlerimin azalacağı manasınada gelmesin,her şartta avlarımı,arada püf noktaları elbette resim ve videolarımı sizlere aktarmamı aksatmayacaktır.

Sevgiler

5. Vedat Abayoğlu

Favori Kamış:
    Shimano Game ARC
    Favori Makine:
    Okuma V system
    En İyi Avı:
    Sarıkuyruk
    Değerli ağabeyim,artık beni iyi tanıdığını anlayabiliyorum.

Senin bir lafın vardı net hatırlıyorum.

En iyi balıkcı limana dönerken getirdiği balık miktarı ile ölçülür gibilerinden bir deyişindi senin.

Eh biz abilerimizi dinleriz ve limana dönerkende dediklerini behemahal yapmaya çalışırız.

Ellerinden öpüyorum

Sevgi ve saygımla kal

6. FuRkAn *

FuRkAn * FURKAN

Favori Kamış:
    Shimano Spin Power 425 bx
    Favori Makine:
    スーパーエアロ フリーゲン /
    En İyi Avı:
    Torikler, Kofanalar - Levrekler Vs. Vs.
    Vedat Amca merhaba,
    Mercanlar oldukça güzel görünüyor. Hastasıyım mercanın :)
    Bizde bu balıklardan marmarada tutmaya çalışıyoruz, yalnız beden köstek indiğimizde ufaklar geliyor, ben el oltası kullanarak ufak kurşunlu zoka pirçol ile daha irileri alıyorum, avlandığımız derinlik 8 10 kulaçlar demir atarak sabit avlanıyoruz. Açıklarda derinliklerde bence beden köstek apikoda kaldığı için verimli ayrıca kamışla takımı kontrol etmek daha kolay.
    Avların daim olsun Vedat amca.

7. faruk 1905

faruk 1905 ömer faruk akpınar

Favori Kamış:
    remixon telesurf smart 420
    Favori Makine:
    remixon ultra surf 6500
    En İyi Avı:
    40 cmlik kefal
    İnsanlar farketmesede verdiğiniz bilgiler uygulanabilrliği ve ulaşılabilirliği açısından kıymetlidir yoksa malzemeyi yemi alıp defalarca bilinçsizce yapılan denemelerden sonuç alınamamakta birde teşekkür etmeselerde onlarda eminim faydalanmaktadırlar avlanırınız berekeketli olması ve sağlıklı huzurlu ömürler dileğiyle saygılar...

8. grdl

grdl Gürdal

Favori Kamış:
    Lineaeffe extreme kamış, okuma v system makine bide GS9
    En İyi Avı:
    18 kg camgöz
    Maşallah harika balıklar. Bir türlü nasip olmadı bu balıklardan tutmak. Gıpta ile izliyorum sizi. İğneniz keskin olsun. Rastgele.

9. Vedat Abayoğlu

Favori Kamış:
    Shimano Game ARC
    Favori Makine:
    Okuma V system
    En İyi Avı:
    Sarıkuyruk
    Sevgili Furkan

Boğazın usta avcısının aynı zamanda mercan avınada düşkün olması,helede pirçol kullanarak bu balığın avını yapması ve irilerinide alabilmesi gayet sevindiirici bir olay.

Pirçol ile avcılıkta elbette demir atılır hatta baştan kıçtanda olursa daha iyi olur.

Pirçolle avlanmak ustalık işidir,görüyorumki sende buna vakıfsın.

Allahın izniyle nerdeyse yılan hikayesine dönen,yeni ve büyük tekne ile Saroza bağlamak ve oranın emsali zor balıklarının peşine düşmek hayal ve amacım yarın gerçekleşiyor.

Tekneyi yarın yükleyip kara yoluylagetiriyoruz.

İşte sonrasında bende meralarını tekrar ve daha geniş bir şekilde çözdüğümde sizleri hep bekleyeceğim ve sanırımkide en güzel balıkları birlikte tutabileceğiz.

Sevgiler

10. genckemo

genckemo kemal genç

Favori Kamış:
    okuma v system 240-okuma lure mania 185
    Vedat ağbi takip ettiğim kadarıyla sadece senin değil diğer açılan raporlarada bir ilgi azlığı var sanırım havaların kasvetli gitmesindedir :) ben sizin verdiğiniz bilgilerden faydalanarak tatlı suda güzel avlar yaptım,ama tembellik edip size bir teşekkürü çok gördüm.sanırım diğer arkadaşlarda siz ve diğer usta abilerimizin bilgilerinden azami ölçüde faydalanıyordur.bu vesileyle size çok teşekkür ediyorum.sağlıcakla kalın.:)

11. HBFB

HBFB HASAN BİLTEKİN

Favori Kamış:
    OKUMA V SYSTEM SPİN KAMIŞ, surf için okuma 3 parçalı veya Lineaeffe s-flex
    Favori Makine:
    spin için okuma avenger av-40b, surf için Ryobi naxo
    En İyi Avı:
    20 adet sarıkanat
    Vedat abi, yılan hikayesin mutlu son ile bitmesine sevindim. shero abinde yeni evi hayırlı olsun o zaman. artık ev gezmesine tekrar geliriz:)

12. ozangur

ozangur Ozan Gür

Favori Kamış:
    Okuma Cedros
    Favori Makine:
    Okuma Salina 16000
    Vedat abi ilginin az oldugunu nerden cikarttin :) Mesela ben senin yazdigin forumlarin hepsini takip ediyorum, her av hikayeni sanki yanindaymis gibi okuyorum. Iki yaz once Sivrice`ye gelip seninle sohbet etmistim cok ziyaretcin oldugu icin animsamayabilirsin. Gel gor ki Moskova`ya yerlestim. Ama yine de bu sene yanina gelecegim. Yaza olmasa da sonbahara... Bu arada zodiac botumu sattim ve yeni teknemi siparis verdim. Insallah Temmuz basinda teslim alacagim. Teknem Enma Marine Barracuda 600 modeli. Yuksek bordali acik denize cikabilecegimiz bir tekne. 150 hp de Yamaha taktirdim. Belki Gokceadaya da gideriz ne dersin? En derin saygilarimi sunuyorum.

13. KEFALKIRAN

KEFALKIRAN Murat Doğan

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Dülger
    Vedat abi, av için tebrik ederim. devamı rastgelsin inşallah..

bu eşsiz mercan avlarında kullandığınız favori yemlerinizi yazarsanız sevinirim. yaz aylarında altınoluk civarında özellikle de yapay resiflerin civarında avlanmayı umuyorum.

14. Vedat Abayoğlu

Favori Kamış:
    Shimano Game ARC
    Favori Makine:
    Okuma V system
    En İyi Avı:
    Sarıkuyruk
    Sevgili Ozan

Dün gece geç saatlerde,yeni teknemi Kabatepede suya indirdikten sonra evime dönebildim.

Amacım bugüne kadar avladığım tüm deniz balıklarının fevkinde avlar yapabilmek.

Seninde ideal bir tekneye sahip olacağına çok sevindim.

Sanırım tekneni Türkiyenin en verimli merasına bağlamak arzusunda olabilirsin.

Belki borda,bordaya bile olabiliriz.Bu konuda elimden geleni yaparım.

Görüşmek üzere.

Sevgimle kal

15. mertparlak

mertparlak Mert PARLAK

En İyi Avı:
    300Gr İstavrit
    Vedat Amca Görüntüler birbirinden güzel hep derim arabamı alacaksın kırmızı alacaksın evmi alacaksın kırmızı panjurlu alacaksın balık tutacaksanda kırmızı tutacaksın

Çanakkale tatilimden önce bugün sabah suyundan nasibimize 2 adet torik düştü benimde

16. night fisher

night fisher fatih

Favori Kamış:
    kendisinin dizayn ettiği muhtelif kamışlar
    Favori Makine:
    çançinçon çinişi makineler
    En İyi Avı:
    kırlangıç 8.4 kg
    Hadi gözün aydın Vedat Ağabey,darısı motorun başına artık:)

17. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    D.A.M Telespin 3 mt. 10/30gr.
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop 4000 RB
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Hayırlı olsun. Kazasız belasız nice güzel av günlerine inşallah.:)

Bu tekne hangi tekne üstadım? http://www.balikavi.net/forum/showthread.php?t=56643&page=8 Farklı gelişmeler oldu herhalde?

18. Vedat Abayoğlu

Favori Kamış:
    Shimano Game ARC
    Favori Makine:
    Okuma V system
    En İyi Avı:
    Sarıkuyruk
    Linkte bahsettiğim teknedir sevgili Nuri.

Benim açık söylüyorum 3tane Sponsorum var.

Aramızdaki anlaşma parakonusunu kapsamamaktadır.

Sadece işte tekne,motor,balıkcılık araç ve gereçlerini kapsamaktadır.

Sevgimle kal

19. KEFALKIRAN

KEFALKIRAN Murat Doğan

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Dülger
    yemler konusunda sorduğum soru gözünüzden kaçtı sanırım. neyse sağlık olsun. keyifli avlar dilerim..

20. Vedat Abayoğlu

Favori Kamış:
    Shimano Game ARC
    Favori Makine:
    Okuma V system
    En İyi Avı:
    Sarıkuyruk
    Sevgili Murat

Forumların eski Trout Babası,pamuk dedesi olma hüviyetimi artık kaybettiğimi sanıyorum.

Zaten ne yazarsam yazayım,ne resim yada video gönderirsem göndereyim fayda etmiyor.

Ya forumların dinamiği kayboldu yada ben sıkıntı verir oldum.

Özellikle bu serzenişlerimi defeatlede belirtmiş olsamda ilerleme yok.

Dolayıısıyla benimde forumlarla artık tamamen kopmaaşamasına gelmem gün meselesi.

Sadece Saroz avlarımı paylaşacağım günleri ve fiili avlarımı sizlerede aktarmak amacıyla,işte b u forumda ağır,aksak giidiyorum

Bu bakımdandırki sorduğunu görmemişim cevaplayayım.

Benm favori yemim suyu güzelce alınmış karides.Ama kolyoz denk gelirse ondan tazecik kesilmiş fletolarıda pek sevmekte mercanlar.Diğerleri ise belli,boru kurdu,mamun vede sülünes.Yani karışık yem kullansamda karides baş yemim olmakta.

Sevgiler