Yemleme roketi

Konu, 'Malzemeni Kendin Yap (Keşfet & Paylaş)' kısmında gkhn26 tarafından paylaşıldı.

1. gkhn26

gkhn26 GÖKHAN

Favori Kamış:
    Henüz sahip olamadım :/
    Favori Makine:
    spro boxxer 165
    En İyi Avı:
    aynalı 4,550
    Daha önce çeşitli meteryallerle yapılmıştır mutlaka fakat bende belki bir faydam olur diyerek den paylaşım yapmak istedim umarım beğenisiniz. Yapım aşamasını fotoğraflamak aklıma gelmedi fakat yapmak isteyip takıldığı bir yer olan olursa hemen yardımcı olabilirim.
    Kullanılan malzemeler.
    50 lık pimaj boru
    Ayakkabı boya kutusunun kapağı
    Düz tabaka halinde biraz plastik parca ( kanatlar için )
    Ani yapıştırıcı
    Küçük bir parça strafor
    İki adet küçük firkete ( isteğe bağlı. Tepe bağlantı noktasında kullanılan )
    İki adet fırdöndü biri uç bağlantı noktası için diğeri yukarıda görünen.
    Sprey boya alüminyum bant ( isteğe bağlı tabiki )

HERKESE RASTGELE...

2. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Büyük beyaz; 7 mt. Güney Afrika Açıkları..
    Hımm...

Genelde roketlerin ucu sivri olur gibi hatırlıyorum. Bu haliyle çok mesafe alması zor. Birde yem konunca, ağırlık merkezine bakmak gerekiyor; önde olması lazım.

Bir takım spreylerin vs. kapakları, tam sivri olmasada küresel olabiliyor. Bunlardan vs. bir kapakla uç düzeltilebilir sanıyorum. Bulunamazsa, gitgide küçülen ince köpükleri üst üste yapıştırıp biraz yontmak, sonra da onu kalıp olarak kullanıp, epoksi ve cam elyafı yada benzer bir şeyle kapak yapmak mümkün olur.

3. gkhn26

gkhn26 GÖKHAN

Favori Kamış:
    Henüz sahip olamadım :/
    Favori Makine:
    spro boxxer 165
    En İyi Avı:
    aynalı 4,550
    Bu sabah itibari ile gölet de denendi :) gayet uzun mesafe aliyor ve geri dönüşü mükemmel..