Havalı zıpkınla ilgili yardım

Konu, 'Zıpkınla Balık Avcılığı' kısmında RaskolSerna tarafından paylaşıldı.

1. RaskolSerna

RaskolSerna Ömer

Abilerim kardeşlerim bende cressi sub sl star model havalı zıpkın var yani babamdan kalma bişey 5 senedir yatıyomuş öyle hiç kullanılmamış bozuk değildi ama durmaktan bişey olmuşmudur kullansam ayrıca tavsiye edermisiniz lastikli zıpkından göğsüm morardı iyice :)

2. accuman

accuman mustafa kamil coşkun

Favori Kamış:
    OKUMA..
    Favori Makine:
    OKUMA-LİNEAEFFE....
    En İyi Avı:
    LEVREK..11.7 KG..
    HİÇ TAVSİYE ETMEM

EVLAT SEN YİNE LASTİKLİYİ KULLAN ONUDA DUVARA AS"BABA YADİGARI"OLARAK....EN KALİTELİSİ BİLE PROBLEM ÇIKARABİLİYOR..YAŞAMIŞ BİR İNSAN OLARAK DAİMA LASTİKLİ.....RASTGELE......:thumb:

3. RaskolSerna

RaskolSerna Ömer

Tecrübeleri her zaman dinlerim doğrudur. Fakat bir heves yaptı içimde. Babam zamanında o zıpkınla aldığım bütün balık malzemelerinin zıpkındır, gözlüktür, palettir, dalış elbisesidir, hepsinin parasını kat kat çıkarttım demişti. Biraz daha hassasmış sanırım vurma konusunda gerçi şimdi öyle büyük balıklar nerde kaldı ki ? :)

4. erhankarlı

erhankarlı ERHAN

5-6 senedenberi havalı kullanıyorum en ufak bir problem ile karsılasmadım (mares cyrano) düzgün bakıp dalış sonrası tatlı su ile yıkarsan ve dalmadıgın uzun surelerde mesela kışın havasını sıfırlayıp muhafaza edersen lastıklıden daha az masraflı ve daha isabetli oldugunu goreceksin. O eski havalılar gibi degil yeni modller yani havalının problemli olması artık tarihte kaldı ve yok cıkardıgı sesten meradakı balıklar urker vs gibi sehir efsaneleride, 15 m2 icinde arka arkaya vurdugum 5 levrek ile bizzat tarafımdan curutuldu merak etme:) lastiklinin her sene 1 kere lastik degistirsen 40 tl yok ipi yok sapı yok kombinasyonu yok lastık boyunu ayarla vs vs havalıda yoktur.fakat kabul daha karmasık mekanizma ve 5 sene uzun bir sure tabi benim tavsiyem şu yonde; bu havalıya guzel bir jubile yap yeni bir havalı al, eski bir havalı(kac model oldugunu bilmediğim için) dogrudur problem cıkartmaya namzettir hemde 5 sene kullanılmamıssa. yeni nesil bir havalı al lastikli ile ugrastıgına degmez.. hem atıslarında lastiğe vs yede suc atamazssın :) havalı tufekte sis komple bir borunun içinden cıktıgı icin vibrasyon sapma vs gibi hedef şaşma olayları lastıklıye gore neredeyse yok gibidir, nereye atarsan oraya gider isabet oranı cok daha yuksektir..umarım yardımcı olmusumdur..