Ankara Turnaları 09.08.2014

Konu, 'İç sularımızdan (Tatlısu) Güncel Av Raporları' kısmında rmznaydgn tarafından paylaşıldı.

1. onelives

onelives HASAN

ÇOK GÜZEL AV OLMUŞ

2. rmznaydgn

rmznaydgn Ramazan

En İyi Avı:
    70 cm TURNA
    Abiler o tabela eski teblige göre oraya konulmuş ilgilenilmedigi içinde hala orda duruyo.. vilayetler evinin oraya kadar balık tutmak yasaktır diye tabelalar var güvenliklere sordugumuzda da burası park alanı içine giriyo balıgı tutacaksanız gölün içine 1 metrede olsa girip anca ordan atabilirsiniz kıyıdan atmanız yasak diyo afedersiniz ama ulan sen okdr kıyıdan oltacılıgı öldürmeyle ugraşıyonda nıye ağ atan adamlara sesini çıkartamıyon yada o tabela orda duruyo nıye degiştirilmesi için görevini yapmıyon böyleleriyle ağız dalaşına bile girilmez işine gelen bi durumda kuralları hakları işin içine katar ama işine gelmeyince yok o öylede böylede ben karışmamda diye kıvırırlar.
    o gölde balıgı nasıl bitirdiklerini herkes biliyo o tekneyle kayıkla açılan adamların attıgı metrelerce ağlardan aldıgı limit altı sazanları turnaları o güvenlik görmüyomuydu zamanında ? görüyodu... ama bişey denilmiyodu çünkü ordan 100 kazanıyosa 5de bu çakallara veriyodu hepsi cebini düşünüyo bizim kıyıdan bitane oltayla at çek yapmamızın ne zararı var ki saçma sapan bu alanda balık tutmak yasaktır tabelalarını koyup millete ceza kesmeye çalışıyolar

3. mulkiyeli

mulkiyeli ahmet

Favori Kamış:
    Fladen Warbird Criss Cross 3,00
    Favori Makine:
    Mitchell Avocet R (4000)
    En İyi Avı:
    sazan , 4 kg
    Bundan 4 sene önce o ilçede hazırlık okurken çok kez gittim at-çek yaptım ama hiç birşey tutamamştım , sayı olarak tebliğe uygun değil ancak bunun yanlış bilgilendirmeden dolayı olduğunu belirtmişsiniz , bu sebeple tebrikler , umarım daha başarılı avlar gerçekleştirirsiniz.

4. Bordor

Bordor CAN BUGRA

Favori Kamış:
    Shimano Vengeance 270 MH
    Favori Makine:
    Okuma Safina Pro 40
    En İyi Avı:
    Lambuka,Yayın,Sudak limit üstü :)
    Ben o yasağı göremedim ya da yasağa ilişkin uyarıyı. Sanırım tabelalar söküldü ya da "yosunlandırma ve dip kirletme stratejisi" ile avlanmanın önüne geçilmek isteniyor.

Şuan o bölümler yosundan geçilmiyor.

Gölbaşından tutulan hiç bir balık, olması gereken tadı veremiyor. Örneğin kaleciğin turnası ile gölbaşı turnası arasında "saman" kadar fark var.

Gölbaşında balık tutup, geri bırakmıyorsanız, illa yemeliyim diyorsanız ben size balık ısmarlarım dostlarım, zehirlenirsiniz mazallah.

Spor için en ideal nokta Gölbaşı ama beslenme açısından tavsiye etmem.

5. mtaspinar

mtaspinar Muammer

Gölbaşı bitmiş artık yine metan gazı yüzünden büyün balıklar ölmüş kıyıya vurmuş durumda

6. rmznaydgn

rmznaydgn Ramazan

En İyi Avı:
    70 cm TURNA