Shomano nexave 3000 SFC

Konu, 'Makineler' kısmında balikci55 tarafından paylaşıldı.

1. balikci55

balikci55

Herkeze selamlar levrek icin at çek avına başlamayi düsünüyorum okuma v sistem 2.40 kamis aldim makina olarak shimano nexave 2500 fc dusunuyordum ama bulamadim ayni makinanın 30 luğu var ama o sfc diye geciyor baktiğımda SFC = Shallow Spool Version(misina kapasitesi daha az olan sığ makaralı versiyon.) diye bir aciklamasi var bu ne anlama gelir birde 120 lira civari baska tavsiyeniz varmi makine icin.

2. AlperMeriç

AlperMeriç Alper

Favori Kamış:
    Shimano Dialuna XR 2.90 cm 8-42gr
    Favori Makine:
    Daiwa Exceler 2500HA
    En İyi Avı:
    Oltama takılan her balık
    3000'lik kafa 2500'lüğe göre biraz daha az misina alır 'Sığ makara' dan kasıt bu.

Ben olsam Catana 2500 yada 3000 tercih ederdim.

3. balikci55

balikci55

Tesekkur ederim daiwa megaforce 2000A hakkinda bilginiz varmi catana 2500 de aklima yatiyor

4. Nautilus61

Nautilus61 ümit

Favori Kamış:
    okuma octana spin , lineaeffe power drive surf
    Favori Makine:
    okuma raw II 55, trio 30s
    En İyi Avı:
    10cm istavrit :-)
    Ben shimano exage 40 alırdım hem ip misinaya uygun hem normal misinaya göre. Catana da iyi tabiki daiwa da alabilrsin güzel hepside :) ama. Su bir gerçek ki hep daha iyisi olsun istiyor insan bence çok para vermemeye bak ..rasgele

5. balikci55

balikci55

Ben bu at çek olayina bi cesaret adim attim bakalim orduda levrek alabilecekmiyim bilmiyorum exage butcemi zorluyor biraz daiwa megaforce 5 bilyeli catanayla arasinda cok fazla fiyat farkida yok almisken biraz daha iyisi olsun isterim daiwa nin bu modeli ip misinaya uyumlumudur hic kullanan yok mu acaba

6. medmarine2

medmarine2 Soner Coşar

Favori Kamış:
    Okuma Alumina 270 Mh
    Favori Makine:
    Shimano Nexave 4000 Fc
    Emektar makinem nexave 4000 ara ara kullanıyorum. İpe uygundur. Orta seviye iple kulllanıyorum. Seviyorum makinemi :)

7. zucchero

zucchero Bora

Favori Kamış:
    Cormoran Bull Fighter 2,10mt 10-40gr, Shimano Alivio CX 2,10 7-21gr
    Favori Makine:
    Shimano Exage 3000SFC, Daiwa Sweepfire 2500
    Alper bildiğim kadarıyla Nexave Catana'nın bir üst sınıfında... Neden onu önerdiğini öğrenebilir miyim?

Okan denizde kullanacak olman nedeniyle biraz daha ekleyip Exage ya da daha üst bir model seçmeni öneririm.

8. balikci55

balikci55

Cevap yazan tüm arkadaşlara teşekkür ederim nexave 3000 svc den aldim sadece aldigi misina fc ye göre birmiktar az sorun olmaz benim icin hayirlisi olsun bakalım

9. AlperMeriç

AlperMeriç Alper

Favori Kamış:
    Shimano Dialuna XR 2.90 cm 8-42gr
    Favori Makine:
    Daiwa Exceler 2500HA
    En İyi Avı:
    Oltama takılan her balık
    Hayırlısı olsun, keyifli avlar yapmanız dileğiyle

Aralarında çok bir fark yok, sonradan rulman takviyesiyle catana nexave seviyesine ulaşır o yüzden catana dedim. Hatta exage mi catana mı diye sorulsaydı yine catana derdim.Bu arada exage 2500 kullanıcısıyım ve severek kullanıyorum.

10. arkadas

arkadas ibrahim

iyi secim
    hayirli olsun