Spin olta ile LRF avcılığı?

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında mandrake tarafından paylaşıldı.

1. mandrake

mandrake Kerim

Favori Kamış:
    Shimano Alivio Slim TE GT 270 m
    Favori Makine:
    Okuma 40b
    Merhaba bende Shimano Alivio 2.70 m ince olta takımı var. Bununla LRf avı yani jig ve silikon yemle balık yakalayabilir miyim?
    Ya da ne sakıncası olabilir? Bilgilendirirseniz sevinirim.:(

2. Gülistan

Gülistan İbrahim Gülistan

Favori Kamış:
    savegear
    Favori Makine:
    daiwa
    Hic bi sakincasi olmaz elinizde o malzeme varsa onunla idare edersiniz maddiyat meselesi sadece lrf deki tam keyfi alamazssiniz ve tam istenilen aksiyonu veremeyebilirsiniz o kadar.cunku lrf takimlar daha kucuk oldugundan silikona aksiyon vermesi kolay ve kucuk balikla bile mucadele ediyorsunuz.benim elimde 5-25 kamis var bende onunla deniyecem

3. mandrake

mandrake Kerim

Favori Kamış:
    Shimano Alivio Slim TE GT 270 m
    Favori Makine:
    Okuma 40b
    teşekkürler...

Shimano Catana Cx 240 Mls 3-15Gr Spin Kamış
    Okuma V System Lrf Kamış 180Cm 2-10Gr Atar
    Shimano Catana DX Spinning UL 2,10m 1-11g
    Shimano Catana DX Spinning UL 2,40m 1-11g

Lineaeffe Rapıd Drake Rd 7*1bb 30
    30luk makara, 5,2.1 d1evir oranı, 7+1 rulman, 295gr ağırlığında, arkadan kalamalı, yedek kafalı

Bunlardan hangisini almalıyım almak istesem?

4. mikadiel

mikadiel murat

Bu sizin av tekniğinize bağlı kimisi sert kamış sever kimisi yumuşak sert kamış kullanmaya alışkın biri yumuşak kamışta güçlük ceker benim gibi ayrıca sert kamışta aksiyon verme olayı kendi açımca daha rahat olmakta. Bu tamamen sizin av tekniğinize bağlı... Av bayisinden alma imkanınız var ise ürünü görüp elinize almanızı tavsiye ederim. Elinize yatkın olan en doğru tercih olacaktır yukardaki yazmış olduğunuz kamışlar hepsıde marka kamışlar hepsi güzeldir.
    Lrf kamışlarda kısa olanları tercih ettiğimden listedeki okuma kamışı öneririm ama kullanmadım benım şahsen kullandığım kamışlar 50-60 tl yi geçmez örnek geolojitic setlure 2.40 10-30 spin kamış doğru yazamadım sanırım 7 senedir kullanıyorum . tek sıkıntısı 20 gr ağırlığı geçince nokta atışları yaparken yanlışlıkla daha ilerlere atıp oltamın takılmasına sebep oluyordum derelerde ama denizde sıkıntım yok.
    tam olarak özetlemek gerekir ise eliniz hangi kamışa yatkın ise onu alınız