Nasıl bir makine tercih etmeliyim?

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında alperklnc tarafından paylaşıldı.

1. alperklnc

alperklnc Alper

Merhabalar, balık avında yeniyim. marmara da kıyıdan at çek ya da kıbrıs sarma tarzında avlanmak istiyorum. yeni bir makine ve kamış almayı düşünüyorum. hangi markalar daha iyidi bi bilgim de yok. çok fazla bi bütçem de yok. yeni başladığım için çok da bütçe ayırmak istemiyorum. (ikisi birlikte 100 gibi) tavsiyelerinizi bekliyorum :)

2. yasargnd

yasargnd Yaşar Gündöner

En İyi Avı:
    Balıkavı.net
    At çek ten kasıt spin avı değilde çapari ile istavrit avı ise Benim tavsiyem 3.60 kamış ve 4000lik bi makina kombine edip hafif bir takım olusturman. Kıbrıs avında da iş görür

3. alperklnc

alperklnc Alper

aynen çapari düşünüyorum. peki 10-40 atarlı kamış yeterli midir sizce yoksa daha fazlası olmalı mı? bir de sizden marka tavsiyesi isteyeceğim. piyasada hangi markalar daha iyi hangilerinden uzak durmalıyım?

4. yasargnd

yasargnd Yaşar Gündöner

En İyi Avı:
    Balıkavı.net
    10-40 atarlı kamış biraz düşük kalır. 80-100 grama kadar atarlı bir kamış bakmanı tavsiye ederim. Marka olayına girmeyeyim ama tavsiyem bütçenin çoğunu makineye azını kamışa ayırmandan yana...
    Eski konuları da araştırırsan benzer konular mutlaka vardır. Oradaki tavsiyeleri de dikkate alabilirsin.