mırmır avı teknikleri

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında SHARK tarafından paylaşıldı.

1. Snowblind

Snowblind Eray Aksoy

Favori Kamış:
    Shakespeare Ugly Stik Lite Graphite + Remixon Prestige 1569 + Remixon Electra Surf 400
    Favori Makine:
    Shakespeare Ganza + Shakespeare Brutus + Shimano Alivio4000RB +Ryobi Ecusima 6000Vİ +Okuma Octana 40
    En İyi Avı:
    Levrek,5 kg.
    Levrek,Lüfer ve Akya gibi türler sonrasında en sevdiğim türlerden biridir.Mercan,Karagöz felan da güzel ama Mırmır'ı ayrı bir yere koyarım.

2. atabey1970

atabey1970 mehmet

En İyi Avı:
    Yakaladığım ilk Balık
  3. Balikci17

Balikci17 Serhat Cihan

Abiler ben çok deneyimli deyilim sizler kadar fakat mırmırı asıl ilacı "MAMUN"dur.Ben mırmır için mamun kullanıyorum sülünez falan attım hafif onada geliyor ama asıl ilacı mamundur..bu arada mırmır kuma yakın yani sahil bölgelerinde daha çok bulunuyor iyi forumlar :)

4. GÖKÇEADA17

GÖKÇEADA17 yusuf

selam
    Ben gökçeada da kıyı balıkçılığı hobi olarak yapıyorum yem olarak karides kullanıyorum bir gazete kağıdında güneş de hafifçe kurutup kancaya takarsanız
    asla düşmez ; ancak yem konusunda yanlış bir algı var yemi tuzlamak kesinlikle olmaması gereken bir durum çünkü balığın fosforunu tuz öldürüyor dolayısıyla deniz dibinde tavuktan farkı kalmıyor onun için asla tuzlamayı önermiyorum...yemdeki fosforu balık çok uzaktan bile farkedebiliyor bu bir çok yem içinde geçerli ...rastgele

5. nigus

nigus Mert

Favori Kamış:
    Okuma Salina Sea Spin 285 cm 15-45 gr
    Favori Makine:
    Okuma Avenger AV 30 B
    En İyi Avı:
    Lüfer 1 kg
    Peki mırmır için nasıl bir kamış ve makine kullanmak lazım? Lrf denilen bir yöntem varmış.180-240 boylarında 3-15 gr atarlı bir kamış kıyıdan atmak için işimizi görürmü?

6. skostekli

skostekli Şinasi

Favori Kamış:
    Manager effe 420 100-200 atarlı /despina 2105 40-80 atarlı/Remixon pandora 100-150 atarlı 3,60 m
    Favori Makine:
    STINGER ST60 7 BİLYELİ / BABY 20 TEK BİLYELİ/Mirage MR 60 7 BİLYELİ
    En İyi Avı:
    KEFAL+İSTAVRİT
    Sayfalarca okudum hiç sıkılmadan açıkçası çok merak ettim bu mırmır büyükçemece sahilde yada avcılar da yada gürpınarda çıkar mı bu aylarda .

7. gemlik_balıkcısı

gemlik_balıkcısı Yağız

Favori Kamış:
    lineaeffe
    Favori Makine:
    Banax SX 4000
    En İyi Avı:
    kırlangıç 40 cm + SAYISIZ KAYABALIĞI...
    Hangi igne ? * ? * ?

:confused: Merhaba Hobidaslar,

Bu baligin avi hakkinda benim de belli basli amatörce bilgilerim var, yakalamisligim da var Allaha sükür ama tabiy ki , teknik - taktik kisimi icin buradayim.Daga fazla nasil kendimi gelistirebilir, avlarimi daga zevkli hale nasil getiribelirim cabasi , gayesi icerisin de buradayim. 19 Sayfayi adeta bir kitap okurcasina okudum, gercekden de "himm" dedigim püf noktalara , bilgi paylasimlarina sahip oldum siz degerli hobidaslarim sayesinde.

Elbette ki sizler her ne kadar yazili olarakdan da burada belirtmis olsaniz da ben hala tam bu baligin avinda ki ``nasil bir igne´´ , (boy - numara - model ve de marka ) satin almam gerektigini kavrayamadim. Bu sebeb ile sizler cesitli boylar belirtmenize ragmen , ben affiniza siginarakdan bir kez daga ayni bilgiyi benimle ve diger arkadaslarimla burada paylasmanizi rica ediyorum yanliz bir farkla , ben ürünü internet´den satin alacagim icin mirmir baligi avinda hangisini tegmin edecegim konusunda gercekden yanilgiya düsecegime eminim, sayet sizler bana bu konuda nokta atisi diyebilecegim bir örnek vermesseniz.. Dedim ya , sizler yazmissiniz ama ben o söylenen ignelerin internette ki karsiligini ya bulamiyorum yada bu mudur acabaya ??? ikileminde kalmis durumundayim..

Bu konuda beni aydinlatacak, tüm balikci arkadaslara selam,sevgiyle tesekkür ediyorum. Avlariniz keyifli ve de bol olsun.

8. mexelina

mexelina emre

Favori Kamış:
    shimano catana 10-30
    Favori Makine:
    okuma trio s
    En İyi Avı:
    lüfer,mırmır,kefal,eşkina,izmarit,istavrit ...
    iğne boyunu bende merak ediyorum vmc uzun pala 4 numara iğne nasıl olur?

yada elimde fudo nun 5-6 numara circle iğneleri var ?hangisi iyi olur sizce?

9. Onattugrul

Onattugrul Onat

Mırmır avı

Arkadaşlar sizlere bir sorum olucak: Mırmır balığı tavuk göğüsü ile avlanır mı?

10. nester

nester Ersin

marmarada pek gelmez.ama diger denizlerimizde durum nedir bilmiyorum.garanti iiki yem söyle dersen boru kurdu ve kum kurdu derim.teke çok iyi iş yapar mırmır avında lakin atış esnasında düşme olasılığı yüksek ve zeminde yapılan avlarda yosun gibi şeylere çok yapışıp avım verimiini düşürüyor

11. nester

nester Ersin

benim merak ettiğim şeyse bu hayvan bulanık su da mı daha iyi av veriyor yoksa berrak suda mı.dalgalı yada durgun su da durum nasıl.tecrüblerini paylaşçak arkadaşlara teşekkürler

12. ANTALYALIPEPE

ANTALYALIPEPE mustafa

reis capraz derken nasıl yaniiiii

13. Erdem1980

Erdem1980 ERDEM

Favori Makine:
    ryobi ecusima 6000
    En İyi Avı:
    2 kg levrek
    mırmır avı

öncelikle tabanı kum olan bölgeleri tercih etmelisin. takıma gelince köstekler uzun olmalı ve kuma iyice serilmelidir önemli bir nokta misinanın boşluğunu fazla almayın gerginleşme yemleri havaya kaldırabilir malum mırmır kumda eşinen bir balık. Yem olarak önceliğin canlı mamun olmalı ikinci tercih boru kurdu. Bol trofeli avlar dilerim. reeling

14. 53825

53825 serdar

EE5B708B-B277-4A29-BD4F-5E95B35C3F5F.jpeg kıyıdan balık avlamaya başlayalı henüz 4 ay oldu. zaten tek hedefim de mırmır. çok tecrübeli sayılmam ama bu balık ayağımın dibinde geziyor. yani tam dalganın sahilde kırıldığı yerde. bir tık uzağa attığım zaman dakikalarca beklesem de hiçbir vuruş olmuyor. ama tam doğru yere bıraktığım zaman iri iri mırmırları çekiveriyorum. bıraktığım diyorum çünkü oltayı savurmaya hiç lüzum yok. yemi farketmesi yaklaşık 2.5 dakika sürüyor. ondan sonra kütt diye birinci büyük vuruşu yapıyor. bu vuruştan sonra bir 30-40 saniye sonra bir daha çakıyor. bundan bir 20 saniye sonra da zangır zangır titretiyor oltayı yakalanıp. sadece tavuk eti takıyorum oltaya. başka yemleri de denedim ama bir tane bile yakalayamadım. tavuğa bayılıyor namussuz. geçen günlerde arkadaşımla yine sahile gittim. yine en sığ yere oltayı attım. mırmırımın vurmasını beklerken daha saniyesinde birşey oltayı öyle bir çekmeye başladı ki misina elimi kestiği için panik yaptım oltayı bıraktım. arkadaşım çek lan çek diye bağırınca var gücümle çekmeye başladım. çek çek bitmedi bayağ bir uzaklaşmış. neyse nihayet başardım ve kocaman bir balık geldi. bu ne olm dedim, "levrek olm bu gerizekalı levrek yakaladın" dedi. yanda avlanan balıkçılarda geldi "maşallah buralarda pek olmaz" falan dediler. amatör şansı işte. ben levreği bir tek tabakta görmüşüm daha ne olduğunu bilmiyorum. tavuk eti takmıştım buna da. böyle bir anı işte...dünkü mırmırlarımın resmini de koyayım.

omerustunel ve Nixdorf bunu beğendi.