Kurşun klipsini ve bedenini aradan çıkartmak

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında adx tarafından paylaşıldı.

1. draco

draco Kaan

Favori Kamış:
    Vercelli Alba Surf, Yamaga Blanks EARLY 94MHR
    Favori Makine:
    JDM Shimano Stella SW8000PG, Daiwa Certate 3012H
    En İyi Avı:
    Tuttuğum ilk ispari. o olmasa burada olmazdım.
    Ben bunu kurşun bedeni gibi kullanıyorum, 0.45 misina koyuyorum alta 1,5 karış, kamıştan gelen ipi de üstüne bağlıyorum. Şahsen kamıştan geçen fırdöndü falan sevmiyorum, her avda bağlıyorum. 30 saniyemi alıyor.

2. adx

adx Adil

Favori Kamış:
    Vega Potenza Supercore, Olympic Graphiteleader Argento Compatto
    Favori Makine:
    Daiwa Certate 3012H, Daiwa Emblem Pro 5500, Daiwa Tournament Surf 45QD (Favorim, ama bende yok)
    En İyi Avı:
    En iyi avı kaç kilo mu? Şaka mı bu? Çinekop, çinekop. Herhalde 70-100 gram arasıdır :-)
    Senin tecrübende insanın her hareketi otomatikleşmiştir muhtemelen. Farkında olmadan, sohbet ede ede her şeyi hazırlarsın, aksilikler de çok az çıkar.

Ben bazen yer değiştiriyorum, o yüzden takımı söküp yeniden kurmak gerekebiliyor. Ya da sadece 1 saatlik bir boşlukta olta sallayıp geri döndüğüm oluyor. Öyle olunca kesmeden takımı toplamak, hemencecik kurmak bir avantaj. Ayrıca bir düğümden ne çıkar diyor insan; ama aynı anda gelip de benden önce oltayı suyla buluşturanı da kıskanıyorum :)

3. avşarbeyi

avşarbeyi ali aktürk

Boncuk cidden gerekli mi yada amacı nedir? Stoperler yetmez mi? Kamufle gibi bir görevi de yok sanırım...

4. adx

adx Adil

Favori Kamış:
    Vega Potenza Supercore, Olympic Graphiteleader Argento Compatto
    Favori Makine:
    Daiwa Certate 3012H, Daiwa Emblem Pro 5500, Daiwa Tournament Surf 45QD (Favorim, ama bende yok)
    En İyi Avı:
    En iyi avı kaç kilo mu? Şaka mı bu? Çinekop, çinekop. Herhalde 70-100 gram arasıdır :-)
    Stoper yumuşak bir madde, fırdöndü stoperlere sıkışabilir.