Balık tutmaya yeni başlıyorum yardım

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında pekmuhterem tarafından paylaşıldı.

1. pekmuhterem

pekmuhterem devran

Favori Kamış:
    Mikado desire hunter spin 240 10-40gr
    Favori Makine:
    Ryobi Oasys Match 4500
    Merhaba arkadaşlar, sülalede balığa merak yoktu haliyle bir şey öğrenemedik bu alanda. 25 yaşındayım, yeni merak saldım, Antalya'da kıyıdan öğrenmeye başlayacağım hayırlısıyla. Makine araştırıyorum, şöyle bir şey buldum, bilgim olmadığı için size danışmak istedim
    http://www.decathlon.com.tr/spin-olta-kam-seti-axion-240-xxh-50-80-gr-id_8297113.html

bu set kıyı için uygun mudur? fiyatı iyi mi? yoksa sizin tavsiye edeceğiniz bir şey var mı?
    sahte yemle başlayacağım, kıyı için ne önerirsiniz?
    Açıkçası bilmem gereken çok şey var, ne söyleseniz minnettar olurum, sevgiler.

2. dusty

dusty Tuncer Yılmaz

Favori Kamış:
    Standard (Germina)
    Favori Makine:
    Rilex Rex 64
    Sevgili Devran ,
    Yeni merakın hayırlı olsun. Sana bu gösterdiğin takım konusunda mutlaka tavsiyede bulunacak insanlar vardır ama ben başka bir konuda yardımcı olmak istiyorum.

Senin talebine benzer bir çok konu var. Bunların içinde hem spin oltası hem surf oltası hem de jig oltası tavsiyeleri var. Bence sana yardım gelene kadar sen onara bir göz gezdir ekstradan bilgi sahibi olursun.

3. HastaRuH

HastaRuH Erkan

En İyi Avı:
    55cm zargana--60 cm Lüfer (Kofana)--70 cm 3.750 gr Levrek
    Kamış atarı çok yüksek kullanılan sahteler ortalama piyasada 15 gr dır. Sahte yem ile av ( spin ) yapacaksan kamış makine için bütçeyi zorla onu bir kez alıyorsun 2-3 veya daha fazla kullanabilirsin ama sahte hergün kacaksın işin para tutan kısmı sahte yani. Makinede ve kamıştan kaçma derim. Yeni başlıyorum kırılır bozulur vs üşümem varsa servis okumada bence okuma al.
    Ikinci el kısmında birçok kamış makine var. Onlara bak derim ama alırken şunud düşün peşin para vereceksin ve sonuçta ikinci el pazarlık yap çünkü herkesin malı kendine kıymetli.