Levrek bulamıyorlarsa lüfer yesinler :)

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında fztyasin tarafından paylaşıldı.

1. fztyasin

fztyasin yasin özkan

Teşekkür ederim Zafer bey, zevkli ve verimli avlar :) hepimizin olsun

2. fztyasin

fztyasin yasin özkan

Teşekkürler sinan hocam, eve balıkla geldim bu sefer de 1 tanecikmi diye bi tepkiyle karşılaştım :eek: :confused: :laughing: :laughing: hanım milleti illa ki söylenecek bir şey bulur. bu sene izmirin kuzeyine 2 defa falan gittim sanırım bi daha kuzey yönlü organizasyon olursa haberleşiriz

3. drayetkin

drayetkin ahmet

Favori Kamış:
    Shakespeare uglystick 2.70,
    Favori Makine:
    Abu garcia stamina 25
    Tebrikler Yasin! Buarada yengeyle yaptığın telefon görüşmesinin ilk 3 satırı bizde de standard; "yine mi tutamadım?"hihi

4. fztyasin

fztyasin yasin özkan

Teşekkürler Ahmet abi :) valla bizimki genelde aramazdı ama eve gelince her seferinde balıklar nerde diye sorardı ben de her seferinde "denizde" diye cevap verirdim, bu sefer içine doğmuş demek ki aramış :)

5. marmarasinariti

marmarasinariti Tuncay Kuşcu

Keyifle okudum cok güzel bi rapor ve anlatım eline sağlık

6. Balkes19

Balkes19 Kamil Şimşek

Favori Kamış:
    Okuma V sistem 2.40 cm.
    Favori Makine:
    Ryobi ecusima
    En İyi Avı:
    Sinarit 2.9 Kg.
    Tebrik ederim Yasin, bilesin ki evdekilerin beklentileri yükseldi artık. Bundan sonraki ilk avdan boş dönersen "tesadüfen olduğunu tahmin etmiştik zaten" diyecekler. Ne yap ne et boş dönme, kolay gelsin sana...

7. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Okuma V System 2.40 Lineaeffe Spirit Surf 3.90 (fiyat performans 9/10)
    Favori Makine:
    Spro Red Arc 20'lik (Fiyat/Performans : 8/10)
    En İyi Avı:
    Levrek (57 cm - 2.100 gr ) Sargoz (700 GR kadar) Palamut (40 cm üzeri), Lüfer 40 cm, Çipura 950 gr
    Bişey ima ettiğim yok Roy, illa maraza çıkartacaksın. :D
    Zaten o lüferi İzmir'den alıp getirmesi lazım ki, o boy balığı İzmir balıkçılarında ben hiç görmedim. İstanbul çinekopu satıyor buranın balıkçıları.
    Sarıkanatı bile zor görüyorsun. :) Mesela ben sezonda hiç 30 cm civarı lüfer görmedim hiç karşıyakada.

Onun için oradan tutulduğu kesin ama Yasin mi tuttu, görmediğimden bişey diyemem :p :D Ancak tuttum diyorsa, tutmuştur. Avlakta olmasaydım bile inanırdım. :)

8. fztyasin

fztyasin yasin özkan

Teşekkür ederim beğenmenize sevindim :) Daha güzel raporlara inşallah :)

9. fztyasin

fztyasin yasin özkan

Kamil abi teşekkür ederim. Evdekilerin beklentisi bayağı uzun zamandır sıfırdı :) kayınvalide neredeyse zılgıt çekecekti balık tuttuğumu duyunca :) Bundan sonraki avlarda tutamasam da balık haline uğramak lazım sanırım :)

10. vayacon

vayacon Gürel

Tebrik ederim daha güzel avlarınız olur inşallah.

11. fztyasin

fztyasin yasin özkan

Abi sen bakma Roy abiye :) aramıza nifak tohumları ekmeye çalışıyo :D :D Tutmadığım balığı tuttum diyecek olsam 120 av beklemezdim :D bu forum nelerini gördü, hatta ben bizzat şahit oldum sinaritlere alyanaklara lüferlere levreklere :) çantadan çıkarıp sahteye takmalara

12. fztyasin

fztyasin yasin özkan

Teşekkür ederim Gürel abi. Senden ses çıkmadı abi?? Hatta dönüş yolunda Özkanla konuştuk, Gürel abi neden gelmedi ki, acaba volkan abiyle konuşmadılar mı diye.

13. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Okuma V System 2.40 Lineaeffe Spirit Surf 3.90 (fiyat performans 9/10)
    Favori Makine:
    Spro Red Arc 20'lik (Fiyat/Performans : 8/10)
    En İyi Avı:
    Levrek (57 cm - 2.100 gr ) Sargoz (700 GR kadar) Palamut (40 cm üzeri), Lüfer 40 cm, Çipura 950 gr
    Ben İzmir'den direk gelmediğim için konuşmadım, bana da hiç gelmek istediğini söyleyen özel mesaj atmayınca, bişey demedim.

14. fztyasin

fztyasin yasin özkan

Hadi yaa :( uff gürel abiyle diğer konuda konuşmuştuk ya belki muhabbete gelirim falan demişti, ben de siz konuşuyorsunuzdur diye aramadım.

Gürel abi ses ver biz mi seni unuttuk sen mi gelmek istemedin valla şu anda vicdan azabına girdim, Volkan abi önceki gün bergamaya geçmişti izmirden biz geliyorduk aramadık da... ses ver gürel abimmm :)

15. bogaz_1905

bogaz_1905 Erdem

Favori Kamış:
    Lineaeffe Extreme Cast 430
    Favori Makine:
    Raw II 55
    Yasin Tebrikler, sanırım sırada levrek var.

Aslında levrek şansını büyük oranda artıracak izleri takip etsen kısa zamanda yakalarsın diye düşünüyorum.:cool:

Mesela Volkan abinin planlayıpta son dakika çıkan bir engel nedeni ile balığa gidemediği günlerde şansının çok daha fazla olacağını söylesek yanlış olmaz herhalde :D :laughing: :laughing:

16. fztyasin

fztyasin yasin özkan

Teşekkürler abi :) İnşallah levreği de denk getireceğim.

Volkan abinin izlerini takip etmeme gerek yok, sağolsun uygun şartlar olduğunda kendisi çıkamayacak olsa bile özel mesaj atıp mutlaka levreğe git diyor. :) Problem bende, a merasına gittiğimde b merasından balık yağıyor, b merasına gittiğimde c merasından :)

17. can akgün

can akgün CAN

Favori Kamış:
    SHIMANO CATANA CX SPINNING 240 M 10-30gr SHIMANO BEASTMASTER CX SURF TE 4.30 200gr
    Favori Makine:
    SHIMANO ULTEGRA CI4 10000 XSA SHIMANO EXAGE 4000 FC
    En İyi Avı:
    1580 gr sazan
    Tebrikler Yasin çok güzel balık :thumb: :thumb: :thumb:
    Bu arada lüfer familyasıyla uğraşın uzun sürerse genellikle iğneden kurtuluyor:D :D :D

18. Plankton

Plankton Salih

Tebrikler Yasin Abi :) O zor şartlara rağmen aldın balığı :) Devamında levrek rastgelsin reeling

19. fztyasin

fztyasin yasin özkan

Teşekkür ederim Can abi. Demek ki çok oynamadan kıyıya almakla iyi etmişim :) bende acaba kalamayı biraz gevşek yapsaydım da azcık mücadele mi etseydik diye düşünüyordum :)

20. fztyasin

fztyasin yasin özkan

Teşekkür ederim kardeşim. Biliyorsun ki sen olmasan ben o balığı alamazdım :) nereden olta atsam daha iyi oluruna kadar sen tarif ettin bana da sahteyi atıp balığı çekmek kaldı :) tekrar tekrar teşekkür ederim :)